Zaloguj się, aby obserwować  
kombinator18

Kombajnowanie w górach

Polecane posty

kombinator18    18

Potrzebuje pare wskazowek jak kosic na dosc stromych pagorkach itd.

Jakby ktos sie podzielil doswiadczeniami bylbym bardzo uradowany.

Bardziej mi chodzi jak kosic by sie nie wywrocic ^^


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Oj - chłopie! Jeżeli pytasz - jak kosić by się nie przewrócić, to w tym roku lepiej pochyłości sobie odpuść. Koszenie na zboczach to wyższa szkoła jazdy. Rzekłbym - uniwersytet!

1. MUSISZ mieć hamulce tak sprawne i mocne by kombajn stawał natychmiast. Dotyczy to również ręcznego. To rzecz podstawowa.

2. Sprawna hydraulika. W górach czasem z hydrauliką potrafią się dziać niewytłumaczalne cuda.

2. Kombajn musisz mieć opanowany perfekcyjnie - wszystko na pamięć, odruchowo.

3. Naucz się operować z hamulca ręcznego - czasem zwyczajnie brakuje nóg, a sekunda trwa za długo.

4. Opony najlepiej nowe. W każdym razie z wysokim bieżnikiem.

5. Jeśli jest sucho ciśnienie w oponach bardzo wysokie. Jeśli mokrawo - wyraźnie miękkie.

6. Nie ma mowy o koszeniu jeśli ziemia "rozchodzi się" pod kołem.

7. Wjeżdżając w pole musisz przygotować (wyciąć) sobie sporo miejsca do nawracania.

8. Przy koszeniu w poprzek stoku, kombajn ma tendencje do jazdy "psim chodem" (chyba że masz tylną oś również napędem- ale nie sądzę). Kosi się wtedy od dołu stoku, pokos za pokosem. Przy jeździe na okółkę, kosząc od góry może ci zarzucać słomę w jeszcze nie wykoszone. Wtedy następny przejazd jest problematyczny. (chyba że masz baaardzo szeroki heder)

9. Jadąc z góry w dół hamuj powoli i zawracaj z minimalnie uniesionym hederem (obniżasz w ten sposób środek ciężkości)

10. Z powodu że zbiorniki na ziarno są umieszczone wysoko, wysypuj tak często jak to możliwe.

11. BARDZO uważaj w pobliżu skarp. Jeśli jest miękko, a kombajn ciężki, możesz się obsunąć razem ze skarpą.

12. Jeśli poczujesz strach, w jakimś momencie spanikujesz - to odpuść i nie jedź dalej. Albo przynajmniej pozwól nerwom się wyciszyć.

To tak z grubsza.

A-ha! Jeśli masz możliwość, to pokombinuj z felgami tak, aby kombajn był jak najszerszy. I napisz z jakiej okolicy jesteś.

Edytowano przez bazalt50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Nie no az w tak tragiczne gory nie jade ja z Niepolomic ale jade w okolice Proszowic do znajomego a ja nauczony na idealnie plaskich terenach.

Ale co nie ktore kawalki daja trochu do wyobrazni i lepiej sie popytac co i jak.

Hamulce mam brzydtwy wkoncu Bizon Rekord


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Eeee, to nie masz górek. To co napisałem dotyczy terenów przy 20% pochyłu wzwyż. (20 m w górę na dystansie 100 m). Jeśli jest mniej - to kosi się zwyczajnie - jak po płaskim. Rekord az taki wykopyrtny nie jest. Dla ułatwienia powiem tak - napewno nie postawisz dęba, ani nie oprzesz się na hederze. Jeśli chodzi o pochylenie boczne, to uważać trzeba zacząć wtedy, gdy płaszczyzna styku jednego koła jest na poziomie środka piasty drugiego. Stań na wprost kombajnu, oceń wizualnie jak to może wyglądać, i..... przyzwyczaj się. No ale ostrożność i wyobraźnia przy koszeniu jest w cenie. Powodzenia i udanego koszenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj