Farmer11

Jakim ciagnikiem smigacie ze swoja prasa

Polecane posty

joser    0

claas rollant 250 RC + Pronar 82sa dostaje po d*pie ale idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

MF 255 z Sipmo z 224\1( czasami też się przydarzy że Zetor Forterra 10641 ale mało kiedy)

A rolko Fiatemagri auto 7650Auto robiłem Zetorem 9540 ale teraz go sprzedałem to Claas Axos przejmie jego role ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

u mnie welger 505 ciagam jd 3360 115koni i jest duzo za slaby baloty robie po 450kg mozna i robic nawet 500kg kumpel ma taka sama i ciaga same 160koni zamierzam wlasnie kupic teraz ciagnik i nie wiem ktory czy df620 agrotroma czy new hollanda t6090 moze ktos cos pomoze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mik21    0

Ja mam takie pytanie związane z tym tematem. W prospekcie prasy Krone Comprima F 125 XC zapotrzebowanie na moc wynosi 50km, ale każdy kto pracował prasą z rotorem i nożami twierdzi że potrzebny jest ciągnik min. 100km. Skąd taka rozbierzność? Czy ciągnik 80km da radę tej prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Od razu widać że to tylko chwyt marketingowy :)

50KM to tylko ją ciągnąć, a nie jeszcze rotor, zmienna komora, ciężar balota w komorze który trzeba ciągnąć po polu a nie po asfalcie (a jak są górki :) ), to jest wydajna prasa to i trzeba prędkości by ja wykorzystać a nie w miejscu stać

80KM to i może da rade bez noży i belki max 120/120 na równym terenie z prędkośćą 8-10km/h. 80KM to ja w swojej zadusze jak grzeje 7-9km/ha (walcowa) :)

120KM to już na pewno optymalna moc do tej klasy pras, ale większa też by mogła być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wafel100    0

Od razu widać że to tylko chwyt marketingowy :)

50KM to tylko ją ciągnąć, a nie jeszcze rotor, zmienna komora, ciężar balota w komorze który trzeba ciągnąć po polu a nie po asfalcie (a jak są górki :) ), to jest wydajna prasa to i trzeba prędkości by ja wykorzystać a nie w miejscu stać

80KM to i może da rade bez noży i belki max 120/120 na równym terenie z prędkośćą 8-10km/h. 80KM to ja w swojej zadusze jak grzeje 7-9km/ha (walcowa) :)

120KM to już na pewno optymalna moc do tej klasy pras, ale większa też by mogła być

 

Jeżeli dobrze pamiętam to Comprima 125 ma stałą komorę prasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja ciągam Sipme Farma II Finką 914 turbo... a nawet zazyło misie kiedys podpiąc do Zetora 7211 , tak z ciekawości do słomy :) ładnie prasował , ale pod gurkę z pełnym balotem to pod górke stawał, normalnie mu brakiowało mocy, ale sie fajnie nim prasowało.. ale jednak nie ma to jak ciągnik z 4x4 :) na łakach nie zastapiony


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mik21    0

Comprima F 125 jest łańcuchowa i ma stała komorę prasowania, a takie mają chyba najmniejsze zapotrzebowanie na moc. Ale po co jest aż takie zaniżanie tych wartości w prospektach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

no zaniżają te prospekty że głowa boli.znajomy belował i u siebie i na usługi lampo70 + farma2 i bele nie były za ciekawe zgniłe od środka zflaczałe i u niego i u mnie :) a krowom z du>> leciała woda a nie łajno :) i jak kupiliśmy sipmę to były zastanowienia nad lampo 70 - optimum sipmy/ a grandem 95 i wzięliśmy 95km to zbicie naszego traktorka a tego lampo 70 to spora różnica.zgniot i ścisłość beli zależy bardzo ale to bardzo od mocy.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

U nas prasa Sipma 279/1 i 224/1 śmiga z zetor 5211, bardzo dobrze sobie radzi :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

no zaniżają te prospekty że głowa boli.znajomy belował i u siebie i na usługi lampo70 + farma2 i bele nie były za ciekawe zgniłe od środka zflaczałe i u niego i u mnie :lol: a krowom z du>> leciała woda a nie łajno :lol: i jak kupiliśmy sipmę to były zastanowienia nad lampo 70 - optimum sipmy/ a grandem 95 i wzięliśmy 95km to zbicie naszego traktorka a tego lampo 70 to spora różnica.zgniot i ścisłość beli zależy bardzo ale to bardzo od mocy.

Masz racje ale oprócz mocy jest jeszcze coś ( przy założeniu że prasa wytrzyma) to odpowiednia technika jazdy/ułożenie pokosu może sie zdarzyć że teoretycznie gorszy zestaw zrobi leprzego balota od leprzego zestawu . A zapomiałem dodać , mój znajomy ma warfame i ciąga ją mf 255 i twierdzi że niepotrzeba silniejszego ciągnika a ja ciągam welgera rp220 profi zetorem 16-stką i nie chciałbym robić słabszym ciągnikiem.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj