Farmer11

Jakim ciagnikiem smigacie ze swoja prasa

Polecane posty

Nie za duży ciągnik?

 

 

 

Może i trochę zadurzy jak do tej prasy bo mój MTZ spokojnie dał by sobie rade z nią ale podpięty jest do owijarki.


Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

zawsze w claas 66 chodził 912 ale w tym roku jest tak mokro na łąkach że musiałem zapiąć jcb fastrac 155, to teraz z kolei prasa rżnie łąkę i zastanawiam się nad bliźniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja w tym roku zakupiłem rolland 66 i będzie śmigać z ursusem 914. A mam takie pytanie ile obrotów dajecie na wom? 540 czy 1000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miczu    15

Od paru lat Zetor 7745 TURBO + Sipma Classic


"Ziemia człowieka wydała
i Ziemia człowieka zje,
ale za to trzeba ją wielbić..."
Piękne słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13
ja w tym roku zakupiłem rolland 66 i będzie śmigać z ursusem 914. A mam takie pytanie ile obrotów dajecie na wom? 540 czy 1000?

ja ze swoją 62 pomykałem 912 na 540 ale fastrac 155 chodzi na 1000 i coś mi się zdaje że 912 niedała by rady na 1000 ale można spróbować a wszystko zależy jak mocno będziesz zbijał bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Mamy zamiar prosować Zetorem Proximą 8441 z prasą John Deere 590 tylko narazie nie mamy dodatkowego rozdzielacza:(

W sianokiszonce prasowaliśmy Zetorem 12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Mamy zamiar prosować Zetorem Proximą 8441 z prasą John Deere 590 tylko narazie nie mamy dodatkowego rozdzielacza:(

W sianokiszonce prasowaliśmy Zetorem 12145

 

jakiego rozdzielacza?? ja mam 914 i rollanta 66 i on ma dwa wyjścia i 2 powroty a prasa potrzebuje 3 wyjść i musze zrobić trójnik i zawór i jakoś pójdzie;) chociaż bez tego też bym dał rade bo ten trzeci to od podbieracza a manulanie moge go opuszcac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Mysleliśmy o czyms podobnym jak mówisz ale i tak będzie nam potrzybny do innych maszyn:(, U nas są dwa wyjścia na klape i jeden na podnoszenie podbieracza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

class 66 i new holland T6050 1000 obrotów womu i 1600 silnika daje około 720 obrotów na minutę wałka i śmigam jeno szum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dycza123    0

ja mam Sipma Z-279/1 i ciągałem ursusem c 360 3p bez żadnych problemów a teraz zetorem 7211 bo ursus chodzi przy kosiarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

Dziwne, żeby sobie 60-tka nie radziła. Tą prasę zaczeli robic głównie do c-330

60-tka wydajniejsza będzie w Z-224.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klint    0

Witam Ja mam welgerke rp 200 i śmigam z nią MTZ 82 i radzi sobie świetnie do czasu gdy rośnie siła zgniotu , ale daje rade tylko trzeba trzymać na obrotach . Przydało by się parę koników więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

niby stary kilka lat temu z nia ferdkiem jezdził ale silnik zaczoł plakac i wolimy meczyc 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

W zeszłym roku Belarus 820 + Claas 44 , w tym toku belarus + chyba JD 550 , do końca jednak nie jestem zdecydowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Jak będzie jakaś lepsza bruzda na polu, to c330 nie wyciągnie prasy Z224 :( Moim zdaniem z tą prasą najwydajniej współpracują ursus c360 i zetor 7211 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

W zeszłym roku Zetor 3320, a teraz Ursus 914 z prasa Gallignnani RB 22 pasową stałokomorowa 120x120:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zetor 7211 + sipma z279/1 i Ursus c355 3p + sipma z224/1


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj