Farmer11

Jakim ciagnikiem smigacie ze swoja prasa

Polecane posty

zetor5321    1
JA Sipma kostkująca=Ursus C-360/Zetor 5320.

Mało jest strasznie to prasownia skończyła się hodowla.

 

to tak jak ja

a drugą jeżdze tylko c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cannonball    0

U mnie krone kr130 bez rotora to spokojnie ferdynand 255 ciaga i jest calkiem niezle. Chociaz czasem przydalby sie naped na przod jak jest grzasko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja mam zamiar zaczepić MF 255 z prasą rolującą JOHN DEERE 550 , i mam nadzieje że pujdzie w słomie , jak nie to zostaje C-360 , ale spalanie trochę większę i komfort pracy , a jak na zarobek to tylko MF niezależnie czy bele będą słabo zbite :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Do tej pory, z Sipmą Z 279/1 pracował zetor 7211 a teraz proxima 10541,

W kostce Sipma, Z 224/1+ zetor 7211


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

Teraz u mnie C-360 pracuje z Sipmą Z-224/2 a nie długo będzie drugi zestaw prawdopodobnie Sipma z279/1 z zetorem 6748, a nie wypaliło i jest prasa Krone 125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jak miałem kostkie Simpa Z224/1 to chodziła albo z MF255 lub Zetor 8011 teraz mam tylko Rolke Arobale1212sx i chodzi z Zetorem Proxima 8441 i kilka razy zdarzyło sie z Zetorkiem 8011.

 

 

A koledze z góry życzę powodzenia z JD550 i mf 255 chciałbym to zobaczyć, jak juz bedziesz pracował to zrób film :D:D


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie ma sprawy napewno pykne fotki z pracy i bel tak prasowanych

A co nie pujdzie ( musi iść ) jak nie pujdzie to pożegnamy się u dilera :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój zestaw: c330, c360, ostro dostają za rok trzeba będzie sprawić jakies 70 KM może 80 KM, do C-360 rolująca welger rp 12 i chwytak masztowy metal fachu, do c330 owijarka, przyczepa samozbierajaca z dorobionym ramieniem do załadunku i zwózki bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

rok temu c-360 + metal-fach

a teraz case jx 95 + metal-fach, c-355 kolegi przy owijarce moja c-4011 przy przyczepie do balotów c-360 druga przyczepa do balotów .Powinno styknąć a jak nie to jeszcze jest druga c-4011 u Kumpla. :)


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

U nas MTZ82TS śmiga z new hollandem 835 i robota idzie w żniwa za dwoma bizonami nadąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drakez87    0

Chce kupić prasę belującą sipma Z-569/1 ale nie wiem czy c-360 czy poradzi sobie z nią? Jak ma ktoś jakieś doświadczenie z belarkami niech pisze. Jakim ciągnikiem ciągacie swoje prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

o ile wiem jest to prasa z walkami i lancuchem a do tego posiada rotor wiec c-360 moze sobie z nia nie poradzic. ja mam Z-279/1 FARMA II i ciagne ja ursusem 902 ale w przyszlosci moze sie to zmieni bo planuje kupic do niej ciagnik z przednim napedem (najlepiej nowy 80-100 KM). i dobrze przemysl swoj wybor bo jesli robisz malo sianokiszonki i chcesz prase do c-360 to wybierz prase bez rotora. bo on np. do slomy nie jest przydatny no chyba ze problem zapychania chcesz mniec z glowy ale rotor i tak do konca tego problemu nie rozwiazuje. i nie patrz wylacznie na sipme. no chyba ze ma byc ona tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja metal facha ciągam mf 255 i ma ciężko dlatego niedługo zmieni go większy brat


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Chce kupić prasę belującą sipma Z-569/1 ale nie wiem czy c-360 czy poradzi sobie z nią?

Na stronie producenta możesz przeczytać że C360 sobie nie poradzi, zapotrzebowanie na moc tej pracy wynosi 69KM gdyż komora jest łańcuchowo-walcowa. Lepiej pomyśl o Z-279/1 jeśli juz zdecydowałeś sie na Sipme.

 

@Henius91

Z rotorem jest Z-590/1 power cut i ma komore łańcuchową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drakez87    0

nie zrozumcie mnie źle, chciałem żeby ktoś podpowiedział mi kto ma doświadczenie z belarkami i jaki ciągnik jest najbardziej optymalny do takiej pracy i z jaka prasą, widziałem jak koleś taką samą prasą z c-360 zjeżdżał na łąkę, ale niestety nie widziałem jak mu szło i jakie belki z niej wychodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj