kamilmaster88

Wyświetlacz w Claas Dominator 98 SL Maxi ( Nie działają kontrolki od awaryjności )

Polecane posty

Witam. Mam Claas-a Dominator-a 98SL Maxi z 88 roku. Problem polega na tym że włączając młocarnie i heder lampki od awaryjności ( przenośników zbożowych kłosowych pochyłego itp ) Nie gasną . A z tego co mi wiadomo gdy wszystko jest OK to nie powinny się zapalać , dopiero gdy jest awaria i przenośnik stanie to wtedy powinno się zapalać kontrolka i brzęczek dawać sygnały . Także jak widzicie mam problem z elektryką tej całej ,,centrali sterującej,, mówiąc po chłopsku wyświetlacza . Także zauważyłem dziwne latanie wskazówki na zegarze przy kierownicy , mam włączoną młocarnie i chcąc jechać do przodu posuwam lekko joistic i wskazówka od obrotów szaleje . Co jest przyczyną ? Czekam na wszelkie pomocne wskazówki ;) bardzo dziękuję za wszelkie próby pomocy , jeśli coś wyjaśniłem niezrozumiale proszę powiedzieć , spróbuje wytłumaczyć ponownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Lampki Ci nie gasną, bo masz za małe obroty, zwiększ obroty silnika i zgasną. A jak wskazówka wariuje to szukaj przetartego kabla. Może też wsuwka na czujniku się obluzowała?

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

dobrze sie na tym nie znam i dopiero pierwszy sezon przedemną na 98 clasic ale z tego co się orientuję to za te czujniki jest odpowiedzialny moduł sterowania czujnikami taka czarna większa puszka obok bezpieczników ale by to stwierdzić to musi byc dobry facowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moduł mam dobry bo sprawdzałem z innym dominatorem . Jak opuszczam heder to zapalają mi się kontrolki od awari przenośników i stop razem z nimi , do tego brzęczek alarmuje dźwiękowo ... Co jest grane ? Nie mam pojęcia proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

z prawej strony pod pomostem na podajniku pochyłym poniżej osi napędzającej podajnik pochyły jest czujnik wysokości hederu może on jest odpowiedzialny za twoje kłopoty bo wysokość hederu nie powinna mieć wpływu na czujniki ,jest jeszcze na osi podajnika pochyłego z prawej strony czujnik obrotów lub awaryjności może przy opuszczaniu hederu zmienia się pozycja tego wałka sprawdż czy nie ma nadmiernego luzu na łożysku lub wyregulować odstęp tego czujnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Moich problemów z elektryką ciąg dalszy .

 

Proszę mi powiedzieć bo już zgłupiałem .Te lampki na pulpicie także powinny się palić jak włączamy młocarnie i heder ale jak nie mamy podpiętego hederu ?

Czy dopiero działają jak powinny jeśli mamy podpięty heder ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

u mnie w 98 clasic (z podpiętym hederem) włączam napęd młocarni na średnich obrotech silnika kontrolki nie świecą a przy włączaniu hederu wystarczy lekko przycisnąć dżwignię 5 milimetrów kiedy jeszcze jest za mały ruch dżwigni by napęd się załączył zaczynają zapalać się kontrolki awaryjności dżwignię przyciskam do konca nadal się palą i słychac brzeczyk ale po dodaniu gazu na max kontrolki gasną to wydaje mi się że pod dżwignią włączania hederu powinien być jakiś stycznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ok ale mi chodziło oto czy te kontrolki palą się także bez podczepionego hederu czy tylko jak jest on podczepiony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

powinny dzialac tak samo z podpietym jak i odpietym hederem. przeciez na hederze nie ma chyba czujnikow, wiec jak masz odpiety heder i dasz gazu na max powinny ci zgasnac kontrolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

jest jeden czujnik awaryjności znajduje się na górnym wałku podajnika pochyłego który to zaczyna się obracać po włączeniu hederu jeśli wszystko jest sprawne to po włączeniu tylko młocarni nie powinny kontrolki się palić ale jak pod dżwignią włączania hederu uskodzony jest stycznik lub żle wyregulowany to w takiej sytuacji będą się palić kontrolki awaryjności ale po włączeniu podajnika pochyłego(hederu) powinny kontrolki zgasnąć oczywiście przy obrotach max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofan98    3

Mam ten sam problem, dzień wcześniej kosiłem i było wszystko ok. Wracałem w deszczu, kombajn stał na dworze, drugiego dnia chcąc zacząć kosić kontrolka zaczęła szaleć pipczeć i denerwować. Zamieniłem czujnik od sieczkarni i wszystko grało więc to nie wina czujnika tylko, jak kolega mówi przetartego kabla, może któryś bezpiecznik jest przepalony, któryś moduł niesprawny, lub gdzieś dochodzi do zwarcia. Również jeśli chodzi o elektronike to światła przednie nie reagują w ogóle na przełącznik, gasną dopiero po wyjęciu bezpiecznika :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj