News
Zaloguj się, aby obserwować  
zetortoja

Nowy Tur, czy używany? Polski czy zagraniczny?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
zetortoja    0

Więc tak. Po Nowym roku musze koniecznie kupić coś do ładowania. Myśle nad kupnem Tura do zetora. Teraz tylko pytanie jaki??? Czy polski czy zagraniczny??? Kasy nie bardzo jest, więc rozważam nad kupnem używanego Tura. Co wy o tym sądzicie??? Czy warto w ogóle kupywać tur używany? A może kupić używaną łodowarkę przegubową??? Na prawdę nie wiem co zrobić wię Wy drodzy użytkownicy proszę pomuszcie wybrać mi. Aaa i ten tur będzie bardzo dużo robił, bo gospodarstwo jest nastawione na produkcję mleczną. Rocznie około 800 balotów. Pozdrawiam.

Adik_ziel    3

Nie kupuj Polsikego @Roberbara sie o tym przekonał w swoim JD najlepjej zetorowski tur albo jakiś zagraniczny ;]

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Wiadomość z agroFakt.pl

Adik_ziel    3
Czy zagraniczny jest o wiele droższy, i czy znajdzie się jakiś używany, bo nowy to chyba sporo kosztuje....

Na pewno sie znajdzie zagraniczny i to w rozsądnej cenie. Nowe to pewnie z 20tyś jak nic

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

lukasz15    2

Na asąsiedniej wsi koleś kupił tura do URSUSA 914 samopoziomującego i dał 22 tysiące razem z założeniem(wiem tylko że jest to tur 6)oczywiście nowy.

Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Adik_ziel    3
Na asąsiedniej wsi koleś kupił tura do URSUSA 914 samopoziomującego i dał 22 tysiące razem z założeniem(wiem tylko że jest to tur 6)oczywiście nowy.

Polski czy jaki? i kto kupił :(?

lukasz15    2
Polski czy jaki? i kto kupił :(?

Polski na Wrońskiej a kupił Bednarek :(

Adik_ziel    3

Ja nie moge 22tyś za tura jeszcze polskiego zagraniczny pewnie więcej wytrzyma niż on zobaczymy jak długo go bedzie miał ;]

Adik_ziel    3

lepiej wydać więcej i mieć spokuj a nie sie bawić w naprawianie ciągle ;/

zetortoja    0

Czyli polskiego broń Boże. To już jeden problem z głowy. A gdzie można znaleść oferty zagranicznych turów? Podacie strony linki? I czy do Zetora będzie pasować?

lukasz15    2

Żeby 22 tyś za tura dać to już bym musiał totolotka wygrać, 10 tyś za takiego to rozumiem ale za tyle kasy

lukasz15    2
Czyli polskiego broń Boże. To już jeden problem z głowy. A gdzie można znaleść oferty zagranicznych turów? Podacie strony linki? I czy do Zetora będzie pasować?

Ten polski to raczej będzie pasować ale zagranicznych to ja nie wiem gdzie można znależć.

zetortoja    0

A może najlepiej używaną lodowarkę przegubową??? Też jest taka opca, a to dlatego że odciążyłaby ciągnik, który jest główną siłą pociągową. Tylko ile taka używana może kosztować. Uwieżcie ona by u mnie nie stała.

ja bende mial polskiego tura przy new hollandzie to zobaczymy tylko ze on nie bedzie za duzo pracowac. ale tak wogule to ci proponuje jakiegos quika albo stola nowego albo uzywanego nij jeszcze zetora tury nie sa zle.

zetortoja    0

Druga propozyzja bardzo ciekawa. Strzeba coś kupić i to na pewno. Może Stoll??? Słyszałem że dobra marka. Ale i trzeba przemyśleć czy nie MX albo tego Qiuka.

Adik_ziel    3
Druga propozyzja bardzo ciekawa. Strzeba coś kupić i to na pewno. Może Stoll??? Słyszałem że dobra marka. Ale i trzeba przemyśleć czy nie MX albo tego Qiuka.

Quicka to dobra firma musisz sie zapytać Zetora5340 ale go już dawno nie widziałem na AF ;/

zetortoja    0

No dobra ale droga. Czytałem w Top agrat polska + profi nowy ładowacz Quicke Q55 kosztuje 31500 zl Ja tyle kasy to nie mam.

Adik_ziel    3
No dobra ale droga. CZytałem w Top agrat polska + profi nowy łodowacz Quicke Q55 kosztuje 31500 zl Ja tyle kasy to nie mam.

NO drogie jak nie chcesz to kup jakiegoś Stolla lbo zetorowskiego ;]

robertbara    64

Widze że juz pare osób za mnie odpowiedziało: :(

Napisze krótko: nie kupuj polskiego ładowacza. Ja kupiłem i bardzo żałuje!!!! To samo dotyczy osprzętu :(

Ogólnie na zachodnie maszyny nie narzekam, a widze jak niektórzy polskimi "działają" to mnie krew zalewa.

Choć 3 lata temu różnica miedzy polskim a zagranicznym była dużo większa, dziś już sie zmniejszyła.

Dilerzy JD już w wiekszości nie sprzedają polskich ładowaczy, zakładają oryginalne. Widocznie się już nasłuchali :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Neson
      Witam niedawno kupiłem łyżko-krokodyl u jednego z producentów takiego właśnie sprzętu na Podlasiu.  A kupiłem go  przede wszystkim z myślą o wybieraniu kiszonki z kukurydzy no a przy okazji ładowaniu obornika zarówno z kupy jak i z pod cielaków. Dla tego też chciałem żeby osprzęt ten miał odkręcane boki bo o ile mi wiadomo jak się boki odkręci wtedy łatwiej jest wybierać obornik. No i tu zaskoczenie bo przy pierwszej  próbie wybierania kiszonki wygięły się mocowania siłowników od strony łyżki. Po paru telefonach odwiozłem sprzęt do producenta ponieważ w mojej opinii ładowacz był źle zrobiony bo jak się mocuje siłownik do  cieniutkiej blachy bez żadnej podkładki to zawsze się wygnie . Co prawda pan który łyżko krokodyl zrobił oddał mi pieniądze ale powiedział że to moja wina. Według jego łyżko-krokodyl w zadnym wypadku nie służy do wybierania kiszonki a jedynie i tylko  do wożenia DROBNEGO obornika  z  pryzmy bo ubitego już nie  a to dla tego że zęby w łyżko krokodylu służą wyłącznie do przykrywania materiały a nie do wyrywania np ubitego obornika czy też kiszonki i żeby wiedział że ja będę woził nim kiszonkę to by mi jego nie sprzedał. A odkręcane boki to są jedynie po to żeby można było ładować raz więcej a raz mniej `materiału. No i tu moje zaskoczenie bo jak widziałem u znajomych to oni swoimi łyżko krokodylami robią normalnie wszystko od ładowania obornika po kiszonkę z kukurydzy, trawy po wożeniu żwiru. Wiec będę wdzięczny o opinie czy to ze  mną jest coś nie tak czy też ten Pan nie ma pojęcia jak wygląda praca takim osprzętem. Z góry dziękuje o odpowiedź.
    • Przez julian
      Witam

Mam tura 1 w c360 zamerzam dołożyć 2 rozdzielacze 1 jednostronnego działani do podnoszenia ramion tura drugi 2 stronnego działania ( sekcje) - do szufli a druga sekcja do krokodyla zasilanie wziołem z tyłu z szybkozłączki i powrót do 2 szykozłączki (wywrotu)rozdzielacze połączyłem- zasilanie do rozdzielacza jednostronnegodziałania a 2 sekcyjny połączyłem szeregowo powrót oleju z jednostronnego działania wyjście z boku połączyłem razem z 2 sekcyjnego i okazuje śię że 2 sekcyjny łyżka działa natomiast nie podnosi ramion co może być żle- dzwignie trzymałem zablokowaną

Nadmieniam że użyłem rozdzielacza jednostronnego działania od bizona , poprostu odjąłem jedną sekcję ( bo tam są dwie) a 2 stronnego działania wziąłem od cyklopa

pozdrawiam
    • Przez Raczo
      Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z działaniem trzeciej sekcji w turze Zetor TL220. Wszystko jest dobrze gdy narzędzie ładowacza znajduje się na wysokości do ok 2m, lecz gdy tur jest podniesiony na ok 3m przestaje działać elektromagnes/elektrozawór i nie można otworzyć/zamknąć krokodyla. Wystarczy lekkko "szarpnąć"/opuścić/podnieść ładowacz i znów zaczyna działać. Przewód sprawdzony, prąd dochodzi, w tym magnesie też raczej nie ma co zawadzać, czy blokować w jakiś inny sposób. Zresztą nie da się go całkiem rozebrać. Ostatnią opcją jest rodzielacz, stąd moje pytanie czy ktoś go już rozbierał na części pierwsze? A może przyczyna leży całkiem gdzie indziej? Proszę o pomoc.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez WojtekKalinowski
      Witam.
      Zastanawiam się jaki Łyżko - krokodyl będzie lepszy solidniejszy, Metal_ Technik czy Sonarol ? Oba mam w tej samej cenie, chodzi mi o wasze opinie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.