FISH

Deutz AgroXtra 4.57 -Opinie i informacje

Polecane posty

FISH    0

Witam!
Mam okazje kupić ciągnik Deutz Fahr z serii Agroxtra model 4.57 >>cos takiego<<, jednak niewiele wiem o tych ciągniczkach. Na forum znajduję jedynie informacje na temat serii agrofarm i agrotron. Byłbym wdzięczny za wszelkie informację dotyczące wyżej wspomnianych traktorów.
Aha, ciągnik ma pracować w 25 hektarowym gospodarstwie nastawionym na produkcje mleka.

Z góry wielkie dzięki!!


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Nie jest to ten sam ciągnik, ale jest identyczny... też ma tura trójsekcyjnego. Jest co prawda z z 1994, ale ma tą zaletę, że nie kosztuje 19tys EURO, a tylko ok 14tys :( Był sprowadzony z Francji mniej więcej rok temu (już zarejestrowany w kraju). Technicznie OK!


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Za 14tyś zł to brałbym go bez zastanowienia bo za sam ładowacz w dobrym stanie tyle trzeba dać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Za 14tyś zł to brałbym go bez zastanowienia bo za sam ładowacz w dobrym stanie tyle trzeba dać :(

 

chyba 14 tys eurasów bo jak zlotych to daj namiary to kupie :( pozdro


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
:) :) :( a gdzie masz taką ofertę że za tylko 14 tys. Ojro kupujesz ciągnik...bo to naprawdę niedużo :(

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Oczywiście ze ojro :( nie inaczej:) A gdzie jest ten ciągniczek to tajemnica, bo jeszcze mnie któryś z Was podkupi :] A tak poważnie to w Kamiennej koło Błaszek (byłe sieradzkie) jest fajny punkcik. Facet przyprowadza niezłe maszynki, a ceny są przystępne!

Kupiłem już tam prasę zwijającą Welger RP 12 z 1991 r. w bardzo dobrym stanie za 14.000 zl.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Oczywiście ze ojro :( nie inaczej:) A gdzie jest ten ciągniczek to tajemnica, bo jeszcze mnie któryś z Was podkupi :] A tak poważnie to w Kamiennej koło Błaszek (byłe sieradzkie) jest fajny punkcik. Facet przyprowadza niezłe maszynki, a ceny są przystępne!

 

Skąd jesteś? za 14tyś bym brał bez wachania ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Mieszkam mniej więcej TUTAJ . I skoro tak zachęcacie to chyba na dobry koniec roku zrobię sobie prezent w postaci stukonnego Deutz Fahra :(


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tego deutza chcialem jakis plug kupic od tego faceta mysle ze jest ok szczegolnie podoba mi sie jego Łyszka od tura szufla polaczona z widlami :( czego tam koles juz nie ma :( szczerze mowiac takiego "bajzeru" na podwórku jeszcze nie widzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Miałem nadzieję, że ten temat przetrwa dłużej. Jesienią , po robotach polowych kupiłem DF AgroXtra 6.17 (6 cyl. bez turba, 113 KM). Na razie byłem tylko w lesie wyciągać klocki i jestem zadowolony. Do tej pory jeździłem Zetorem 8045 (U 904). Wiosną się wszystko okaże bo spróbuję przyorać poplony. Mam trochę za mały pług (3x48 obracalny). FISH ciekaw jestem czy kupiłeś tego o którym pisałeś - jeśli tak to jest nas dwóch


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Miałem nadzieję, że ten temat przetrwa dłużej. Jesienią , po robotach polowych kupiłem DF AgroXtra 6.17 (6 cyl. bez turba, 113 KM). Na razie byłem tylko w lesie wyciągać klocki i jestem zadowolony. Do tej pory jeździłem Zetorem 8045 (U 904). Wiosną się wszystko okaże bo spróbuję przyorać poplony. Mam trochę za mały pług (3x48 obracalny). FISH ciekaw jestem czy kupiłeś tego o którym pisałeś - jeśli tak to jest nas dwóch

No to po pracy próbnej prosimy o opisanie wrażeń z pracy :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11
No to po pracy próbnej prosimy o opisanie wrażeń z pracy :)

Teraz wiem trochę więcej - zaorałem ok. 8 ha (kl. 4b bielicowe, średnie do uprawy) w 2 kawałkach w kształcie niezbyt długich i nie całkiem regularnych prostokątów na pagórkach. Orałem na wiosnę, bo nie mogłem przed 1 marca (program rolno-środowiskowy). Po tej zimie orka szła ciężej niż jesienią pomimo średniej głębokości orania. Pług nie jest dopasowany do tego ciągnika - 3 skib. obrotowy, szeroko rozstawiony po 48cm na skibę, do 6 cylindrów i 113 KM to trochę za mało. Z tego powodu jeździłem dość szybko - 9-10 km/h przy ok. 1800-1900 obr/min.

Wyniki - czas pracy 7,5 motogodziny na liczniku i 11godz 20 min na zegarze

- spalanie 95 litrów czyli 11,9 l na hektar, 8,4 l na godzinę zegarową i 12,7 l na motogodzinę

:) Trochę jestem zadziwiony tymi wynikami i sprawdzałem wszystko po dwa razy, bo nie myślałem, że będzie tak dobrze. Gdyby dołożyć czwartą skibę i orać szerzej - nie 1,4m ale 1,6-1,7m to wynik byłby jeszcze lepszy. Do tej pory z tym pługiem jeździłem U-914 i na zaoranie hektara potrzebowałem 1godz.30min i niecałych 15 litrów.

Pozdrawiam użytkowników DF-ów (i innych też) :)


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

@ szczepek patrze, że bardzo dokładne pomiary zrobiłeś. Gratulacje :) Oby więcej takich testów :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11
:P AgroXtra jest OK ! Mój jest też baaardzo pracowity - "robi za dwóch" :P (patrz zdjęcie)post-4582-1207118249_thumb.jpg

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hehe fajna fota. Dodaj ją do Galerii jak już tego nie zrobiłeś :P A co do maszyny to sprytnie przerobiony agregat na przedni TUZ :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11
:P Dzięki za uznanie. Agregat zanim przerobiłem, został przeze mnie zrobiony w całości do U-914. Teraz mam nadmiar mocy i muszę ją jakoś sensownie wykorzystać zanim trochę powiększę (zamienię lub przerobię) maszyny. Jednak rozwiązanie ze zdjęcia ma wadę - przy pracy w przechyle trochę znosi całość i nie pokrywa się ślad agregatu i siewnika. Można by zacząć pracę od dołu pola i stosować lekką poprawkę na znoszenie, ale przy zmiennych przechyłach robi się to trochę skomplikowane. Ze zdjęcia tego może dokładnie nie widać, ale pola mam takie, że na żadnym nie da się zostawić traktora na "luzie" i bez ręcznego.

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      .
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez navara
      Jak odkrecic zwolnice stanolem na tym zabezpieczeniu co trzymam srubokretem w lewo w prawo to sie odkreca ??

    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj