Zaloguj się, aby obserwować  
ur330

massey ferguson 440 czy claas lub new holland?

Polecane posty

ur330    3

Witam. Jeśli istnieje taki temat to przepraszam i proszę o przekierowanie mnie na ten temat. Chciał bym się dowiedzieć jaki kombajn byście polecili na około 20 ha ziemi i może z tyle samo usług. Dodam że chodzi o maszynę w przedziale cenowym około 25tys. Kombajn musi posiadać sieczkarnie i heder nie większy niż 3,6m ze względu na to że często bym musiał przejeżdżać przez place które jak wiadomo mają często wąskie bramy. Przypadł mi do gustu mf 440 ale nie wiem nic na jego temat jeśli wiecie coś na jego temat to będę bardzo wdzięczny za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja w takiej cenie polecil bym tobie claasa mercatora. Jak dla mnie jest to swietna maszyna za male pieniadze. Sam mam senatora "a tojest to samo" swietna maszyna.

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

a możesz powiedzieć jak jest z częściami czy są dostępne w agromie? A jak czyszczą zboże i jakie są ich słabe strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja nie mialem problemu z czesciami na skladnicy czy chocby z dostepem uzywanych czesci. Zboze czysci dobrze to tez kwestia ustawieniw. A o problemach wystepujacych w tym modelu mozesz poczytac sobie na forum.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

dobrze kolega mówi ze claas merkator ,ale jak juz claas to szukaj z silnikiem mercedesa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

a jak wygląda ich wydajność porównując do bizona super i przede wszystkim spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Moj senator przy dobrym kawalku spokojnie kladl 1ha/h. Spalal okolo 11l na h "silnik perkins "


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Nie wiem jaka jest rozbieznosc z cenami bo nie kupowalem czesci do bizona.Ale napewno sa drozsze.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Duzo droższe:) Nie ma co porównywać ani jakości ani ceny. Do bizona kupisz tanio a do wyboru masz jakość tragiczną lub kiepską ( nie licząc łożysk i pasów bo tu można sobie dobrać u każdego producenta), a do Claasa masz cześci drogie i bardzo drogie za to najsłabsza jakość i tak jest o niebo lepsza jak do bizona:) Do JD ceny części są jeszcze wyższe:) Ale znajomy sprzedał Supra i kupił starego JD i jak go zapytałem czy by odmienił się to zaśmiał się i odpowiedział że jakby wiedział wcześniej jaka jest różnica to Bizona do domu by nawet nie ciągnął. Tylko że jelonek jeszcze mu poważnie nie nawalił, jak będzie miał poważną usterke ( oby nie ) to wtedy zapytam się jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Dokładnie, jak stanie się coś poważnego to jeszcze "zapłacze" za bizonkiem. Wiem po sobie ze czesci do maszyn, typu john deere, claas itp nie należą do tanich.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Chłopaki to nie pora na kupowanie, o tej porze to już powinien być wyszykowany, nasmarowany i czekać na słońce. Każdy dobry jak niewyrobiony. Kwestia gustu i wyglądu. Ja mam jd i nienarzekam, nie było sezonu by dołożyć kwotę wyższą niż 700zł, a już 12 sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Chłopaki to nie pora na kupowanie, o tej porze to już powinien być wyszykowany, nasmarowany i czekać na słońce. Każdy dobry jak niewyrobiony. Kwestia gustu i wyglądu. Ja mam jd i nienarzekam, nie było sezonu by dołożyć kwotę wyższą niż 700zł, a już 12 sezon.

Moj juz wysmarowany, sprawdzony czeka na kupca :D


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

ale ja planuje kupno kombajnu na przyszły sezon a chcę po prostu już zacząć szukać jakiegoś i przed sezonem przyszłym go wyszykować. Dlatego potrzebuję waszych opinii na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh kolego za te pieniądze kupisz dobrą polską maszynę którą jest Bizon ZO50 / ZO56 . Nie polecałbym CI jakiś innym kombajnów ale ten do którego do stęp do części jest zadawalający i naj częsciej spotykany. Bizon byłby bardziej wydajny moim zdaniem itp. Po prostu Polska Moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

to prawda z tymi czesciami , miałem bizona to wiem jak było teraz mam claasa 105 i np łożysko na młocarnie do claasa 650 zł a do bizona ze 40 zł , paski sa wiele drozsze , ale za to jakosc i wytrzymałośc o wiele wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronin23    0

Nie wiem skąd jesteś ale jak masz równe pole to kup classa lub hollanda , ja na górzystym terenie pracuje na MF 506.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj