Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ur330

massey ferguson 440 czy claas lub new holland?

Polecane posty

ur330    2

Witam. Jeśli istnieje taki temat to przepraszam i proszę o przekierowanie mnie na ten temat. Chciał bym się dowiedzieć jaki kombajn byście polecili na około 20 ha ziemi i może z tyle samo usług. Dodam że chodzi o maszynę w przedziale cenowym około 25tys. Kombajn musi posiadać sieczkarnie i heder nie większy niż 3,6m ze względu na to że często bym musiał przejeżdżać przez place które jak wiadomo mają często wąskie bramy. Przypadł mi do gustu mf 440 ale nie wiem nic na jego temat jeśli wiecie coś na jego temat to będę bardzo wdzięczny za opinie.

casejx    30

Ja w takiej cenie polecil bym tobie claasa mercatora. Jak dla mnie jest to swietna maszyna za male pieniadze. Sam mam senatora "a tojest to samo" swietna maszyna.

Edytowano przez casejx

ur330    2

a możesz powiedzieć jak jest z częściami czy są dostępne w agromie? A jak czyszczą zboże i jakie są ich słabe strony?

Wiadomość z agroFakt.pl

casejx    30

Ja nie mialem problemu z czesciami na skladnicy czy chocby z dostepem uzywanych czesci. Zboze czysci dobrze to tez kwestia ustawieniw. A o problemach wystepujacych w tym modelu mozesz poczytac sobie na forum.

audia3    0

dobrze kolega mówi ze claas merkator ,ale jak juz claas to szukaj z silnikiem mercedesa,

ur330    2

a jak wygląda ich wydajność porównując do bizona super i przede wszystkim spalanie

casejx    30

Moj senator przy dobrym kawalku spokojnie kladl 1ha/h. Spalal okolo 11l na h "silnik perkins "

casejx    30

Nie wiem jaka jest rozbieznosc z cenami bo nie kupowalem czesci do bizona.Ale napewno sa drozsze.

akmaly    184

Duzo droższe:) Nie ma co porównywać ani jakości ani ceny. Do bizona kupisz tanio a do wyboru masz jakość tragiczną lub kiepską ( nie licząc łożysk i pasów bo tu można sobie dobrać u każdego producenta), a do Claasa masz cześci drogie i bardzo drogie za to najsłabsza jakość i tak jest o niebo lepsza jak do bizona:) Do JD ceny części są jeszcze wyższe:) Ale znajomy sprzedał Supra i kupił starego JD i jak go zapytałem czy by odmienił się to zaśmiał się i odpowiedział że jakby wiedział wcześniej jaka jest różnica to Bizona do domu by nawet nie ciągnął. Tylko że jelonek jeszcze mu poważnie nie nawalił, jak będzie miał poważną usterke ( oby nie ) to wtedy zapytam się jeszcze raz:)

casejx    30

Dokładnie, jak stanie się coś poważnego to jeszcze "zapłacze" za bizonkiem. Wiem po sobie ze czesci do maszyn, typu john deere, claas itp nie należą do tanich.

Rolnik1973    1272

Chłopaki to nie pora na kupowanie, o tej porze to już powinien być wyszykowany, nasmarowany i czekać na słońce. Każdy dobry jak niewyrobiony. Kwestia gustu i wyglądu. Ja mam jd i nienarzekam, nie było sezonu by dołożyć kwotę wyższą niż 700zł, a już 12 sezon.

casejx    30

Chłopaki to nie pora na kupowanie, o tej porze to już powinien być wyszykowany, nasmarowany i czekać na słońce. Każdy dobry jak niewyrobiony. Kwestia gustu i wyglądu. Ja mam jd i nienarzekam, nie było sezonu by dołożyć kwotę wyższą niż 700zł, a już 12 sezon.

Moj juz wysmarowany, sprawdzony czeka na kupca :D

ur330    2

ale ja planuje kupno kombajnu na przyszły sezon a chcę po prostu już zacząć szukać jakiegoś i przed sezonem przyszłym go wyszykować. Dlatego potrzebuję waszych opinii na ten temat.

Heh kolego za te pieniądze kupisz dobrą polską maszynę którą jest Bizon ZO50 / ZO56 . Nie polecałbym CI jakiś innym kombajnów ale ten do którego do stęp do części jest zadawalający i naj częsciej spotykany. Bizon byłby bardziej wydajny moim zdaniem itp. Po prostu Polska Moc

audia3    0

to prawda z tymi czesciami , miałem bizona to wiem jak było teraz mam claasa 105 i np łożysko na młocarnie do claasa 650 zł a do bizona ze 40 zł , paski sa wiele drozsze , ale za to jakosc i wytrzymałośc o wiele wieksza

ronin23    0

Nie wiem skąd jesteś ale jak masz równe pole to kup classa lub hollanda , ja na górzystym terenie pracuje na MF 506.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez memek26
      witam chciałbym sie spytać waś jaki agregacik do mojej tl chciałbym najlepiej aktywny ale czy podniesie i nie bedzie przód podnosiło ?

• Przez Ursus912i360
      Witam. Jestem przed zakupem nowego ciągnika. Będzie on pracował na areale ok 25ha (teren górzysty). I teraz pytanie do użytkowników takowych ciągników. Jak jest z awaryjnością, serwisem, mocą, uciągiem itp. oba te ciągniki są w podobnej cenie. 
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?