Polecane posty

rzezuch    0

Witam.

Co wy na to, żebyśmy zrobili swoją małą bazę nowych pytań? Wielu pewnie próbowało zdać, i może pamiętacie pytania specjalistyczne? Są one całkiem inne niż te stare, więc może wpisywalibyśmy tu te, które mieliśmy?

Ja miałem np.

1.Jakiego koloru jest przewód zasilający w dwuobwodowej inst. pneumatycznej?

a.czerwony b.żółty c.czarny

2.Co należy zrobić, podczas jazdy z przyczepą na śliskiej nawierzchni?

a.włączyć przedni napęd, jeśli jest, b.włączyć biegi pełzające c.przełożyć ładunek na przyczepie, by odciążyć oś

3.czy znak (zakaz wjazdu ciągników) obowiązuje ciągnik rolniczy z przyczepą?

a.tak b.nie c.nie, jeśli wykonuję prace remontowe na tej drodze

Myślę, że jak każdy dorzuci coś od siebie, to na pewno wielu pomoże ten temat :) Enjoy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Ja mam płyte na T 95% sie powtarza i zdałem za drugim razem na 74pkt mialem 72 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Nawet spoko temat założyłeś.Będzie potrzebny. :) Szu15000 wiesz może gdzie nabyć taką płytę albo podaj chociaż jej nazwe i stronke na necie.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Podaj namiary na tą płytkę kolego ;) No więc potrzebna wasza pomoc. Każdy kto pamięta jakieś pytania z części specjalistycznej niech podrzuci coś od siebie, na pewno komuś ułatwimy życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Zna ktoś może odpowiedź na pytanie, czy przyczepy specjalne, przeznaczone do użytku z ciągnikiem rolniczym podlegają obowiązkowi rejestracji? (zdjęcie rozrzutnika)

tak, nie, czy tak, jeśli podlegają corocznemu badaniu technicznemu? Wiem ze przedtem przyczep specjalnych nie trzeba było rejestrować, ale jak jest teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

1.Jakiego koloru jest przewód zasilający w dwuobwodowej inst. pneumatycznej?

a.czerwony b.żółty c.czarny

2.Co należy zrobić, podczas jazdy z przyczepą na śliskiej nawierzchni?

a.włączyć przedni napęd, jeśli jest, b.włączyć biegi pełzające c.przełożyć ładunek na przyczepie, by odciążyć oś

3.czy znak (zakaz wjazdu ciągników) obowiązuje ciągnik rolniczy z przyczepą?

a.tak b.nie c.nie, jeśli wykonuję prace remontowe na tej drodze

 

kolego podasz prawidłowe odpowiedzi do tych pytań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Pytania to standardowo o kolor przewodów w przyczepie, od czego zależy droga hamowania, jak powinien być oznaczony ciągnik i jak przyczepa ( trójkąt wyróżniający nie ostrzegawczy bo na tym można sie złapać), ile osób z grupy roboczej można przewozić na przyczepie i z jaką prędkością, na jaką maks. odległość od obrysu tylnej burty może wystawać ładunek, jaka może być dopuszczalna dł. zestawu złożonego z ciągnika i 2 przyczep, jaka może być maks. wysokość przyczepy z ładunkiem, jaka może być maks. wysokość ciągnika, co należy zrobić gdy unosi się przednia oś ciągnika (oczywiście założyć balast), do czego służy blokada mechanizmu różnicowego i kiedy używamy, z jakiego biegu ruszamy na oblodzonej nawierzchni ciągnikiem rolniczym, gdzie używamy i w jakich sytuacjach przedniego napędu.

 

 

jeżeli chodzi o pytanie czy trzeba rejestrować przyczepy specjalne to raczej nie

Edytowano przez kowal995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Przewód zasilający jest czerwony, żółty jest sterujący. Co do dwóch kolejnych nie mam pewności. Moim zdaniem na śliskim trzeba włączyć napęd, a znak nie obowiązuje, jeśli prowadzi prace remontowe, ale nie gwarantuję że są to poprawne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

nie znam nazwy ale to Testy T z firmy Images ;)

Dokładniej to chyba : grupa image

mam te testy, ale w wordzie są jeszcze bardziej podchwytliwe i głupie........


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu9708    38

Ja na teście miałem takie pytania jak :

Jak należy zachować się jadąc ciągnikiem rolniczym ,

Co hamuje jako pierwsze w instalacji pneumatycznej,

a)ciągnik b)przyczepe c) ciągnik i przyczepa jednocześnie ,

czy moge zostawić ciągnik z zawieszoną w górze maszyną ,

tak , nie ,tak ale nie na więcej niż 5 min,

z jakiego biegu ruszać na śliskiej powierzchni ,

co należy zrobić w przypadku poparzenia się gorącą wodą po odkręceniu korka chłodnicy ,

egzamin niestety z wynikiem negatywnym brakło 2 pkt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

1.Czy ciągnik z przyczepą może wjechać za ten znak(zakaz wjazdu ciężarówek)

a.tak b.nie c.tak, jeśli wykonuję prace remontowe na tej drodze

2.Światło szperacz może świecić:

a.na drodze publicznej b.na drodze bocznej w nocy c.na postoju skierowane na pobocze

3.Jak hamować na śniegu(zdjęcie ujeżdżonego śniegu)

a.silnikiem b.hamulcem i sprzęgłem c.gazem

4. Co ma wpływ na hamowanie ciągnika

a. zużyty bieżnik b. c.

5.Jak powinna być oznaczona przyczepa(zdjęcia 3 przyczep z oznakowaniem)

a.trójkąt odblaskowy b.blaszany trójkąt c.blaszany prostokąt

 

Wszytkiego dokładnie nie pamiętam ale to było coś w tym stylu

Edytowano przez rafal0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janisz    5

Trochę pozbieram i postaram się odpowiedzieć. Jutro egzamin teoretyczny i oby poszedł za pierwszym jak na kat. B. :)

 

1.Jakiego koloru jest przewód zasilający w dwuobwodowej inst. pneumatycznej?

a)czerwony B)żółty c)czarny

2.Co należy zrobić, podczas jazdy z przyczepą na śliskiej nawierzchni?

a)włączyć przedni napęd, jeśli jest, b)włączyć biegi pełzające c)przełożyć ładunek na przyczepie, by odciążyć oś (w tym przypadku dziwnie sformułowane pytanie. Zależy jaka przyczepa i jaki ładunek.)

3.Czy znak (zakaz wjazdu ciągników) obowiązuje ciągnik rolniczy z przyczepą?

a)tak b)nie c)nie, jeśli wykonuję prace remontowe na tej drodze

4.Co hamuje jako pierwsze w instalacji pneumatycznej,

a)ciągnik b)przyczepa c) ciągnik i przyczepa jednocześnie

5.Czy moge zostawić ciągnik z zawieszoną w górze maszyną ,

a)tak B) nie c)tak ale nie na więcej niż 5 min (podobne pytanie miałem na płytce grupy Image)

6.Z jakiego biegu ruszać na śliskiej powierzchni?(To pytanie miał znajomy)

Jeśli była by odpowiedź: zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu, to raczej bym ja zaznaczył ewentualnie coś w stylu: Z biegu uniemożliwiającego poślizg kół napędowych.

7.Co należy zrobić w przypadku poparzenia się gorącą wodą po odkręceniu korka chłodnicy?

Wg. zasad pierwszej pomocy polać chłodną wodą i ochładzać ranę, po czym udać się do lekarza.

8.Czy ciągnik z przyczepą może wjechać za ten znak(zakaz wjazdu ciężarówek)

a)tak b)nie c)tak, jeśli wykonuję prace remontowe na tej drodze

9.Światło szperacz może świecić:

a)na drodze publicznej b)na drodze bocznej w nocy c)na postoju skierowane na pobocze (wg. Oddziału 3 art. 52. " Światło oświetlające przedmioty przydrożne (szperacz) może być włączone tylko podczas zatrzymania lub postoju, pod warunkiem że nie oślepi innych uczestników ruchu. Ograniczenie to nie dotyczy pojazdu uprzywilejowanego.")

10.Jak hamować na śniegu(zdjęcie ujeżdżonego śniegu)

a)silnikiem b)hamulcem i sprzęgłem c)gazem

11.Co ma wpływ na hamowanie ciągnika

a)zużyty bieżnik B) c) (możliwe że będzie odpowiedź związana z nawierzchnią)

12. Jak powinna być oznaczona przyczepa(zdjęcia 3 przyczep z oznakowaniem)

a)trójkąt odblaskowy b)blaszany trójkąt c)blaszany prostokąt (Przyczepa odblaskowy, ciągnik wyróżniający)

 

Teraz ja mam pytanie. Jak to jest z drużynami roboczymi? Ciągnik może przewozić na przyczepie pięcioosobową grupę roboczą wykonującą zadania załadunkowe, znajdującą się miedzy przednia burtą i ładunkiem z prędkością nieprzekraczającą 20 km/h?

 

I czy ktoś trafił pytanie dotyczące kolejki turystycznej ? :)

 

 

Wszystkie odpowiedzi na 95% są poprawne. :)

Edytowano przez Janisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

W pytaniu 12. Jak powinna być oznaczona przyczepa(zdjęcia 3 przyczep z oznakowaniem)

a)trójkąt odblaskowy b)blaszany trójkąt c)blaszany prostokąt (Przyczepa odblaskowy, ciągnik wyróżniający)

Mój instruktor powiedział że trójkąt blaszany,pamiętam jak był na zdjęciu trójkąt odblaskowy to była ramka trójkątna odblaskowa i to raczej nie to, ponieważ blaszany trójkąt oznacza( Pojazd wolno poruszający się (np. ciągnik rolniczy) )

 

Nikt się nie może znajdować między przednią burtą a ładunkiem,prędkość maks 20km/h

Edytowano przez rafal0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Drużyny robocze i pracownicy mogą znajdować się w ilości max 5, NIE wolno im przebywać między przednią burtą a ładunkiem, powinni mieć miejsca siedzące, prędkość maksymalnie 20 km/h. Jeśli chodzi o kolejkę turystyczną, to muszą być miejsca siedzące, a prędkość ograniczona do 25 km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janisz    5

Cholera czyli ze mam błąd w testach -.- U mnie odpowiedź jest prawidłowa w skrócie. MAX 5, do 20 km/h, między przednia burtą i ładunkiem :). Dzięki za sprostowanie teraz wiem jak powinno być prawidłowo :D.

 

Mi w zasadzie nic nie mówili co i jak. Samoukiem jestem :D Ale kurs w szkole za darmo to może i temu :) Z tym trójkątem powinno być dobrze... Sprawdzałem nawet i na jednej ze stron było o tym że odblaskowy, a na ciągniku wyróżniający. W zasadzie teraz nic nie powinno mnie zaskoczyć ale to w końcu egzamin dostarczony przez ITS... -.- Wrrr...

 

A jeszcze jedno... Trafił ktoś pytanie przy jakiej długości przyczepy na burtach powinny znajdować się elementy odblaskowe? (6m, wg testów grupy image)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio23    0

mam pytanie gdzie zdobyliście taka płytke bo wiem że sa na inne kategorie grupy IMAGE. Instruktor mi powiedział ze nie ma płyty kat T grupy image a jednak wiec skad je macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal17177    0

ja niezdałem 2 razy, kupiłem płytke z image i zdałem za 3, jakby ktos chciał kupic to moge sprzedać ;P

Edytowano przez rafal17177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal55555    0

Dla tych którzy nie mogą poradzić sobie z nowymi testami w WORD-ach proponuje zamówić sobie płytke z testami warto ja zdawalem kilka razy bo pytania sa naprawde głupie ale jak tylko przejżałem tą płytke juz nic mnie nie zaskoczyło na egzaminie, naprawde polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rondel96    1

Witam! Mam pytanie odnośnie kilku pytań z testów grupy image ponieważ podejrzewam, że odpowiedzi są błędne i proszę kogoś ,,w temacie,, o naprostowanie.

1.Co może być powodem zmniejszenia poziomu płynu w układzie chłodzenia?

A.Praca silnika na wysokich obrotach (niby prawidłowa)

B.Nieszczelność układu chłodzenia

C.Uszkodzenie paska napędu pompy.

2.Czy kolor przewodu zasilającego w przyczepach z dwuprzewodowym pneumatycznym układem hamulcowym jest określany umownie?

A. Tak, jest on czarny

B. Tak, jest on żółty (niby prawidłowa)

C. Nie... Z tego co mi wiadomo to przewód zasilający jest koloru czerwonego..

3. Takie same jak 2 tylko, że o kolor przewodu sterującego i odpowiedź, że czerwony..

4. Jaki będzie efekt odłączenia od ciągnika przewodu zasilającego przyczepy?

A.Włączenie hamulca zasadniczego przyczepy ( z tego co mi wiadomo to tak jest we wszystkich nowszych przyczepach, ale może się mylę..)

B.Włączenie świateł ;p

C.Wyłączenie hamulca postojowego przyczepy. (niby prawidłowa)

5.Jak należy oznakować ciągnik, przyczepę, ciągnik z przyczepą(chodzi o trójkąt odblaskowy lub tablicę wyróżniającą w kształcie trójkąta)

6. Jaki może być skutek nieszczelności układu pneumatycznego przyczepy?

A.Spadek siły hamowania(niby prawidłowa)

B.Włączenie hamulców przyczepy(ja tak uważam)

C. Brak niedomagań (hah chyba jak ktoś ma mocną sprężarkę ;p)

Panowie proszę o pomoc bo zgłupiałem od tych pytań.., Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez Dzejka88
      Witam niedawno wraz z ojcem kupiliśmy ładowarkę teleskopową jcb 536-60 agri-super z 2009r.Mamy problem nie wiemy czy to ma tak być bo podczas jazdy kiedy chcemy zmienić kierunek jazdy ładowarka z tego co wiem sama wychamowac po czym u nas jest szarpniecie z czego nawet mozna poleciec przez kierownice.Jest to nasza pierwsza ładowarka  proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj