farmtractractorseurope

Problem z rozdzielaczem Metal fach

Polecane posty

witam. mam taki problem gdy jest zimny ciagnik to szystko ok. ale po jakims czasie w jedna strone ciezko chodzi joystik ładowacz pomału reaguje szumi rozdzielacz i w jednym miejscu na rozdzielaczu widac poci sie olej . jak temu zaradzic prosze o pomoc Panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

W moim hydramecie było podobnie winą były takie male oringi w rozdzielaczu


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

moze linka się zagioła lub jakiś brud dostał się do tłoczka

Edytowano przez dawid464

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja też mam problem z ładowaczem Metal-Fach t-241 nie ma żadnych przecieków i dobrze podnosi tylko opada i to niezależnie czy ciągnik jest zapalony czy nie ale gdy podniosę wysięgnik i odepnę przewody od rozdzielacza to nie opada dodam ze ładowacz i ciągnik są prawie nowe bo mają półtory roku i ładowacz jest bardzo mało używany co może być przyczyną tego opadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Dokladnie jak kolega wyzej. Koszt wymiany uszczelniaczy niejest az taki wielki.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie ale na siłowniku nie widać żadnych przecieków zastanawia mnie dlaczego jak podniosę wysiegnik do góry i odepnę klamrę z przewodami od rozdzielacza to nic nie opada gdyby nie trzymał uszczelniacz w siłowniku to musiałby chyba opaść bez względu czy przewody są podpięte czy nie tak mi się zdaje a Wy co o tym myślicie.Ja też zgłaszałem to do serwisu pod koniec gwarancji ale wtedy trudno było to sprawdzić bo bardzo powoli opadał ok 20-25 cm na dobę a nawet zdarzało się ze przez kilka dni nie opadał wcale serwis przyjechał postali trochę i nic nie stwierdzili ale zostawili mi nowy rozdzielacz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Wcale nie musi byc zadnych wyciekow. Ja mialem problem z opadaniem ramki. Oba silowniki byly suche, a przed sama wymiana ramka opuszczala bardzo szybko. Mozesz jeszcze zamienic przewody. Podnies wysiegnik i zamień przewody na rozdzielaczu, te od ramki podepnij tam gdzie w tej chwili sa, od wysięgnika i na odwrót. Po zamianie bedziesz widzial czy dalej opada wysiegnik, czy opadnie ramka. Jezeli wysiegnik bedzie dalej opadal to napewno uszczelniacze.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Wymiana nie jest skomplikowana, bo silowniki sie rozkrecaja. Ale ja u siebie nie wymienialem sam, bo od reki mi zrobili za smieszne pieniadze. Jak dobrze pamietam, zaplacilem 70zł za uszczelniacze, wraz z wymiana, za obydwa silowniki.

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A jak myślisz czy to że podczas układania pryzmy z lisci buraków dociskałem turem że aż przód podnosiło w ciągniku który warzy prawie 4T mogło mieć wpływ na tą usterkę.A po uszczelniacze będę musiał chyba dzwonić do Metal-Fachu żeby przysłali to jak rozumie w siłowniku jest do wymiany tylko jeden uszczelniacz czy może coś jeszcze.

 

A jak myślisz czy to że podczas układania pryzmy z lisci buraków dociskałem turem że aż przód podnosiło w ciągniku który warzy prawie 4T mogło mieć wpływ na tą usterkę.A po uszczelniacze będę musiał chyba dzwonić do Metal-Fachu żeby przysłali to jak rozumie w siłowniku jest do wymiany tylko jeden uszczelniacz czy może coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Przy jednorazowym obciążeniu nie mogło uszkodzić uszczelniaczy. Nic po za uszczelniaczami się nie wymienia, tylko tam sa dwa uszczelniacze na jednym silowniku. A po uszczelniacze nie musisz dzwonic do metal-fachu, mozesz kupic je na jakiejs skladnicy.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

casejx jak myślisz czy spróbować może przed wymianą uszczelniaczy zamontować nowy rozdzielacz który kiedyś zostawił mi serwis bo ciągle mnie zastanawia dlaczego jak odepnę przewody od rozdzielacza to on nie opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Bo masz rozdzielacz walnięty. @casejx piep**y farmazony jak połamany. Skoro po odpięciu przewodów od rozdzielacza, ładowacz nie opada, to znaczy, że rozdzielacz jest walnięty...

 

Jakby po odpięciu przewodów dalej opadał to wtedy obstawiał bym uszczelniacze...

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Ja popieram kolegę wyżej, mnie tez się wydaje że sekcje w rozdzielaczu "puszczają". Pomysł z zamiana przewodów dobry

Edytowano przez arturooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

To mowilem ze trzeba zamienic przewody.@Ursusc385 Moze pierdziele glupoty ale u mnie bylo to samo, i wykosztowalem sie na nowy rozdzielacz i wszystko na nic, a po wymianie uszczelniaczy jest wszystko w porządku.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

No bo jak się nie znasz to się pakujesz w koszty... Jest dużo sposobów na sprawdzenie co się dzieje, a Ty nie skorzystałeś z żadnego, to kupiłeś rozdzielacz. Istna głupota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Nie wiem czy jest sens zmieniać przewody bo u mnie opada cały wysięgnik a ramka nie zmienia położenia .Casejx może pamiętasz cenę takiego rozdzielacza a tak w ogóle to co mogło się w nim zepsuć przecież jest prawie nowy i mało używany .

 

Ursusc385 napisz o tych sposobach bo chyba mamy ładowacze na ciągnikach tej samej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

@ursusc385 Nie tobie oceniac czy sie znam czy nie, a rozdzielacz był i tak do wymiany bo mial za maly przeplyw, bo inaczej bym go nie zmienial, tylko naprawil. A po drugie, moje pieniądze, moja sprawa. Ja jeden sposób podałem, a Ty jak tak sie znasz to podaj koledzy te sposoby, a nie oceniasz mnie.

 

Za rozdzielacz zapłacilem coś ponad 500zł, a w rozdzielaczu są takie male oringi i to moze byc ich wina (podkreslam moze, bo zaraz kolega znowu będzie się czepiał ze sie nie znam a gadam).

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dziękuję koledzy za porady po świętach spróbuję coś z tym zrobić a tak w ogóle nie ma co się denerwować przecież mamy Święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Dokładnie, bez nerwów każdemu się zdaży żle podpowiedzieć ważne że chęci są dobre po drugie zawsze się znajdzie taki co poprawi więc nie widzę problemu, każdy chce dobrze doradzić a co do zamiany przewodów sens JEST i to duży ponieważ jeśli to sekcja w rozdzielaczu puszcza gdy zamienisz przewody w rozdzielaczu czyli sekcje wysięgnika z sekcja ramki (pisze tak na chłopski rozum) powinna opadać ramka a nie wysięgnik gdyż wtedy będzie podpięta pod ta sekcje co puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

@arturooo Własnie o to mi chodziło :) Po zamianie będzie widać co i jak, i najlepiej jak na ramce będzie jakiś osprzęt, bo na pusto może się okazać ze nie będzie nic opadać.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Tak, tak koniecznie jakiś balast nawet dodatkowo na narzędzie musi być obciążenie żeby wymusić ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

No jakoś nie spróbowałem czy jak podepnę np. krokodyla czy on bedzie też opadał . Auturooo pisałem wyżej że wysięgnk mi opada a z ramką nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj