Addam

samoczynne odcinanie i zawiązywanie foli w owijarce stacjonarnej.

Polecane posty

Addam    14

samoczynne odcinanie i zawiązywanie foli w owijarce stacjonarnej.

 

Witam. Robię około 3 tysięcy bel rocznie. Od dłuższego czasu myślę nad założeniem do owijarki stacjonarnej taki mechanizm. Jeśli ktoś to zastosował mógł by się podzielić swoim patentem ? Byłbym wdzięczny jak by udostępnił jakieś foto.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja gdzieś widziałem, że obcina się ręcznie a zawiązywanie było na jednym z kółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Gdzies w topagrar byl taki chwytak. I tez ucina sie samemu a potem folie zaklada sie na ten chwytak. Nawet sam zrobilem takie cos.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Skoro masz tekle to po co coś wymyślać jak do tego jest zamontowany na niej nóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dokładnie ,wywalamy bele i kładziemy drugą na owijarkę na rozwiniętą folię ..operator obraca folia się ucina (bela dociska folie na walcach i nie trzeba chwytaka)a drugi zabiera chwytakiem belkę :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ej zabiliście inwencję twórczą w chłopakach :P Oni już chcieli swoje nowe pomysły w kategorii wynalazki ogłośić :) Ale tak o jest jak się instrukcji obsługi nie czyta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

ten oryginalny się nadaje :P czasami dobra sprawa a czasami nie ucina bo gdy bela się obróci tak że zakończenie foli jest u góry to nie odcina :P

 

casejx mógłbyś przesłać jakieś foto i opis ? są wakacje trzeba działać :P

 

b0gdan instrukcje się czyta a jak jest w teorii a praktyce to wgl inna bajka. Wiem co mówię bo mam do czynienia z tym już od 13 lat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Gdzieś widziałem jak operator owijarki wyrzuca owiniętą belkę bez zrywania folii, drugi w tym czasie chwytakiem kładzie drugą na owijarce a potem ten pierwszy zaczyna owijać i przy obrocie owijarki folia się urywa od tej owiniętej. Pomysł niegłupi ale niepotrzebnie później ten kawałek folii wisi na belce. Mam nadzieję że przejrzyście wytłumaczyłem. Ma ktoś pod ręką film jak wygląda oryginalne ucinanie folii w Tekli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

casejx mógłbyś przesłać jakieś foto i opis ? są wakacje trzeba działać :P

 

 

Jak bede mial czas to w najblirzszym czasie wysle ci zdjecie


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

a jeszcze ten nóż nie zdaje u mnie egzaminu bo stawiam bele stawiaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Witam

Obejrzyj na you tube film o tytyle ,,sianokiszonka 2010" (

) od ok. 6-tej minuty, tam gość ma mechanizm jaki Cie interesuje i jest to fabrycznie montowane przez Sipme, Metal Fach czy Rolmako. Jak oglądałem nowe owijarki w tym roku to sprzedawca nie bardzo był zorientowany co to i jak się tego używa. Zresztą czy widziałeś żeby ktoś rtego używał, bo ja nie. wszyscy obkręcają ten nóż nie mając pojęcia jak tego używać. Z tego co się dowiedziałem drążąc temat to przy takim owijaniu zużywa się ok.3 metry foli więcej, choć jak widać na filmie to chyba mniej, co przy tysiący kulek daje całą rolkę foli.

A jak już jesteśmy przy owijarkach stacjonarnych, to jaka jest najlepsza?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj