Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Uziu92    1409

nie za wczesnie jak na pszenzyto ? ja mysle ze jak by taka pogoda byla to moze gdzies tak po 25-27 atakowal bede. Pszenzyto jeszcze ma niektore miekkie ziarno , moze to tez zalezy od gleby i warunkow. puki co w moich stronach nikt nie ruszyl jeszcze

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

u mnie dzisiaj jęczmienie ozime kosili. Jeden już rzepak cioł. Moje pszenżyto zaczyna kłos opuszczać za dwa tygodnie będzie dobre. Jęczmień jary jeszcze zielony.

Tomasso    8

Witam tu u nas na podlasiu to ani widu ani słychu jeszcze kombajnów. 3ba czekać jeszcze z tydzień minimum

Uziu92    1409

wysypac sie nie wysypie ale pojdzie nawalnica i bedzie lezak jak sie patrzy apotem to kosic to wiadomo... meczarnia

mp255    7

U mnie żyto na piachach już suche ale musze czekać za sąsiadem kiedy mi skosi.Moje pszenżyto jeszcze nie dobre zielone może za 2 tyg. będzie ale sąsiada już z tydzień temu był dobry.

Ps.Rzepaki już też zaczęli kosić. :D

milanreal1    290

U mnie ziarno żyta dopiero w fazie dojrzałości mlecznej, nie prędzej niż za tydzień. Jeżeli słabo nawozicie i nie chronicie przed chorobami to się nie dziwie że już co niektórzy wjeżdżają.

Rolnik1973    1275

Moje pszenżyto dawno było czasne tylko na polu grzęsko, ono pobielało jak runiło bo cały czas w wodzie było i zgnił system korzeniowy i zamiast narastać w ziarnko to usychało. Na jednym kawałku dało 0.9t/ha, na drugim 1.6t/ha.

szymon09875    107

Rolnik1973 to Ty już w pszenżyto wjechałeś? Ja myśle koło poniedziałku jęczmień jary desykować bo tam gdzie wymókł to teraz odbija a tak się będzie ładnie kosiło i myśle koło 1 akcja żniwa się rozpocznie :D

lanzer25    2

u nas na podkarpaciu rzepak sie juz kosi od tygodnia nawet dobrze sypie , średnia wychodzi 3.8-3.9 t z ha. Ja zacząłem kosić wczoraj no i dziś tez miałem zaplanowane kosic na calego . I tak jak kolega mowi jak sie cos planuje to sie zawsze cos zapsuje... w moim przypadku siadł rozdzielacz 5 sekcyjny w rekordzie i postój bo cholera wie co mu jest.

kamik90    2

U nas już wczoraj zaczeły się żniwa:D wilgotność do 8-9% więć nie jest źle :D

Laki87    5

Wczoraj przeżyto paczałem to mleko jeszcze ; ]

Tydzień dobrej pogody trzeba a prognozy w kratkę coś czuję, że po Annie w pole ruszymy.

johenek    3

ja jęczmień ozimy pokosiłem w tym tygodniu, a w poniedziałek lub wtorek reszte zbóż zaczne kosić

Raptus902    30

JA może w następnym tyg. ruszam w pszenice bardzo dobrze dojrzewa

Jest już twarda w większości ale jest taki kawałek jeszcze ziarno miekkie

Dam znac jak coś! :)

Roxer    16

U mnie na wsi 3 sąsiadów wyjechało juz w rzepak. Dwóch wykosiło wszystko, jeden zrobił tylko raz dookoła bo na wilgotnosciomierzu 21% :/ Woj. Lubelskie

Mikua    9

Rzepak już skoszony, średnia 2.5 h ,poszedł po 150, jestem zadowolony

kaban95    0

dzisiaj pojechałem w pole patrze a chłopy żniwa to pełną parą koszą żyto i pszenice. a ja planuje coś dopiero za dwa tygodnie kosić bo u mnie jeszcze ozime miękkie i jare zielone. południowo wschodnie Podkarpacie :D

pawel101210    0

U wujka to żyto na piachu już dobre do koszenia :) ale jeszcze się wstrzymujemy z tym koszeniem.. Wujek coś tam dziś działał bo widziałem że kombajn wystawił, ale kiedy to ruszy w pole to nie wiem.. Rok temu zaczęliśmy 23 lipca

dawid109    0

u mnie zboża już sie nadają do koszenia z wyjątkiem owsa. ruszam chyba jutro bo w nocy przyszedl malutki deszczyk i nie bede jeszcze dzisiaj ryzykować wjazdu kombajnem :)

szymon09875    107

Mój bizon jeszcze śpi w poniedziałek desykuje jęczmień i może za tydzień się wjedzie :D U nas kto nie opryskał na grzyba żyta i pszenżyta do koszenia

asharot    176

Jęczmień jary już prawie dobry,myślę że pod koniec nowego tygodnia będzie wjazd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam