Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

pawel101210    0

Żyto już nabrało ładnej barwy i ziarno całkiem twarde, ale jeszcze troche trzeba poczekać :) Pszenica u wujka w tym roku ładna, bo barwa już dobra ale jeszcze ziarno za miękkie. Mieszanka całkiem zielona i nie wiadomo kiedy dojdzie.

PeterG14    114

Właśnie wykosiłem jęczmień - nareszcie. Ziarno grube, zdrowe i co najważniejsze suche jak pieprz, niecałe dwa dni upalnej i wietrznej pogody wystarczyło Z 91 arów zapełniłem przyczepę HW60.11 6t może nie do samego pełna ale na oko więcej jak pół tony bym już nie upchnął :). Ile mniej więcej ton może być na takiej przyczepie ?

P.S Obok jęczmienia mam 2 ha pszenżyta ozimego ATLETICO, mówiąc krótko przy takiej pogodzie jak dziś to pod koniec następnego tygodnia będzie dobre, już dziś ziarno chrupie, ale niech jeszcze bardziej stwardnieje, a poza tym pewnie na to nie wygląda ale jakbym wymłócił to załapałoby wilgoci od słomy.

Edytowano przez PeterG14

Wiadomość z agroFakt.pl

Adams53    1

Dzisiaj widziałem pierwszy kombajn w okolicy,kosił jęczmień ozimy.Jak spróbowałem to nie mogłem przegryźć!

Edytowano przez milanreal1

dir    0

u mnie na wsi (woj.małopolskie) dzisiaj ruszył pierwszy kombajn na jęczmień ozimy,ale chyba jeszcze za wcześnie ,bo szybko zjechał.ogólnie żniwa przy ładnej pogodzie to zaczną się na dobre w sierpniu.jęczmień jary jest prawie cały jeszcze zielony.

pozdro dla wszystkich rolników:)

ja w poniedziałek jak nie wcześniej wjade w żyto. A gdzies wtorek środa pszenica;d

jeżeli pogoda dopisze to ruszamy ze żniwami;d

Pawel18m    0

witam, u mnie dzisiaj ciąg dalszy zabawy z jęczmieniem, rzepak opryskany tak więc za tydzień będzie do koszenia

Renault9514    49

U nas właśnie dwóch wyjechało w rzepak, i wczoraj młócił jeden ;) żniwa pszeniczne planuję za 10dni ok. 26-27 lipca :D w tamtym roku zaczynaliśmy 24lipca ;)

jonek98    881

Ja po niedzieli jak pogoda dopisze ruszam w żyto

Edytowano przez jonek98

Marcelek    0

Mój znajomy mówi że w sobote jedzie kosić jęczmień i to jary, poczatkowo mnie to zdziwiło bo myślałem ze za wczesnie ale zobaczyłem swój jęczmień na piaszczystym polu i rzeczywiscie już twardy jest jak u niego będzie suchy to i ja wyjeżdżam na pole :) Woj.lubelskie

Famer21    6

Skd Wy jesteście, że już chcecie w rzepaki wjeżdżać ? :) U nas jeszcze mu trzeba dobre 2 tygodnie. Póki co ludzie w jęczmieniach są..

PeterG14    114

Jeżeli jutro nie popada to w poniedziałek jadę do sąsiada na 2,5 ha żyta, w tym roku bardzo skromnie nawoził i z tego co mówi to jak da 3 tony to będzie skakał ze szczęścia.

albusgd    0

U Nas od soboty ma jeden gospodarz wjeżdżać w rzepak, a dwóch we wtorek i środę dopiero pryskało ;)

Rolnik1973    1272

Ziarnko twarde i suche w kłosach, ale rosło na bagnach i ziele przerastało, ciołem wysoko, ale i tak trochę naciąga jak przejdzie przez kombajn. 2 dni postoi na przyczepach i odparuje. Ja jęczmień już dawno kosiłem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam