Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    378

kolego @domguralesku dobry jestes ''zyto ozime'' he he :P

podlasie trzeci tydzien bez deszczu pewnie ok 20 lipca ruszymy z zytem owies tez zaraz po... wszystko przypalone zbiory zapowiadaja sie lichutkie :( dobrze ze mam jakies 15 t zapasu z zeszlego roku :mellow:

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

ryki    7

Kolego pedro2 widzę że nie słyszałeś o życie jarym, a jest takowe od kilku lat, u nas czasem je sieją. Najpierw się zorientuj a potem się podśmiewaj. W ZACH-POM żniwa jeszcze daleko jęczmienie ozime jeszcze min 10 dni ale to przy pogodzie narazie pada,Ja mam jeszcze kombajn w proszku ale mam żyto (ozime) i pszenżyto(ozime) pszenicę jarą i grykę także jeszcze miesiąc do żniw. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid109    0

u mnie niestety pada a gdyby była pogoda to w niedziele bym już ruszył w żyto a tak to będe musiał czekać jeszcze z tydzień aż się wjedzie w pole .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie rzepak w pelni dojrzaly nadajacy sie do koszenia ale nie ma pogody :/ oby te deszcze mu nie zaszkodzily , jak bedzie dzien dwa pogody to wjezdzam kosic

Leonardo1    1

Małopolska-Podhale u nas żniwa zaczynają się dopiero po 10 sierpnia ;/ tylko jęczmień się tydzień wcześniej kosi :)

RoLLand    10

U nas jęczmień już doszedł i teoretycznie można go kosić. Ale jak tu wjechać w pole skoro nawet na suchych kawałkach kombajn siada po osie i ledwo przechodzi...

pedro2    378

wiem ze jare istnieje ale bardziej powszechne jest ozime i dlatego jak ktos pisze zyto to wiadomo ze chodzi o ozime a jak ktos ma jare to pisze zyto jare i tyle...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Pietras892    203

Ja jęczmień mam już za sobą nie najgorzej bo srednia około 7t/ha rzepak juz po desykacji jak pogoda pozwoli to koniec następnego tygodnia bedzie szedł pod kosę...

PETECNC355    3

Ja nie prognozuję kiedy wyjadę. W ostatnim tygodniu lipca żyto będzie dobre, ale znając życie wujowi nie uda się kombajnu załatwić na czas i będziemy około tydzień później kosić, o mieszance i pszenicy nawet się nie wypowiadam bo niecały miesiąc pewnie postoją, póki co mam jeszcze wakacje :P

P.S W okolicy jęczmienie ozime są już dojrzałe ale drugi dzień deszcz pada i wiadomo...

krasy    0

witam jestem z poludnia opolskiego w niemyslowicach wczoraj ktos juz wykosil rzepak, dzis zauwazylem nawet trafil z pogoda bo dzis od rana pada i mży ciekawe tylko jaki plon jak sie dowiem to dam znac podrawiam

Pawel18m    0

Witam, mam pytanie do użytkowników forum jak u was z plonem jęczmienia ozimego w zależności od odmiany

u mnie (woj. opolskie) odmiana sandra 7-8 t/ha, natomiast vanessa działka obok, ta sama agrotechnika i plon 4-5 t/ha, mam jeszcze posiany jęczmień hybrydowy zzoom i czekam z niecierpliwością bo jeszcze brakuje mu paru dni a zapowiada się ciekawie, a pytam o plony bo trzeba wybrać co się posieje na jesień

Pietras892    203

u mnie podobnie 2 odmiany miały różnice w wydajności około tony, co ciekawsze ten zachwalany sypał gorzej

mp255    7

Ja kosiłem jęczmień oz. 7 lipca.Sypał ok. 6 t. przy w miarę dobrej agrotechnice.Kosiłem pierwszy we wsi a był suchy jak pieprz nawet już zaczął się obsypywać.Jak na ten rok to dobrze się zapowiada.Już zzdąrzyłem zrobić podorywkę i zasiać łubin a ziemia sucha.Przydałby się deszczyk.A tak ogólnie to do dnia dzisiejszego wszyscy już skosili jęczmienie a żyto na piaskach będzie dobre za ok .10 dni.

PS.Odmiana jęczmienia "MAYBRIT"

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

mikens67    0

ja jęczmień kosiłem 4 lipca a kończyłem 6 lipca i z plonu jestem zadowolony bardzo bo jeszcze tyle u mnie n ie sypał (ponad 7 ton) trochę się o niego bałem bo na wiosnę wyglądał mizernie ale sypnał rewelacja, Było to takie doświadczenie bo to jęczmień hybrydowy od syngenty ale jestem zadowolony i znowu będe go siał

Renault9514    49

dzisiaj oglądałem pszenicę za 2 tygodnie będzie gotowa do koszenia no chyba, że pogoda nie pozwoli :/

ZETOR Team !!!

patryk546    210

W woj warmińsko - mazurskim, a właściwie na północy jego to jęczmień ozimy planowany jest w tę środę jeśli pogoda pozwoli, ponoć w tygodniu mają w rzepak wjeżdżać

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

mlodyZ0    6

Witam :) kosił ktoś może rzepak w woj. Lubelskim? u mnie Californium wilgotność 12,7% i stoi na pniu czekam az doschnie, ogolnie to pierwszy rok sialem rzepak wyglada dobrze tylko pogoda nie za ciekawa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez Konario
      Słuchajcie wymarzło mi trochę rzepaku, który na jesieni pryskałem Navigatorem i chciałem teraz w te miejsce wjechać z marchwią, ale słyszałem że może być trochę nie wesoło ze wschodami a tym bardziej z pozostałościami subst, aktywnej w korzeniu marchwi, jednak z drugiej strony słyszałem że nie koniecznie, niestety na etykiecie nie ma żadnej informacji o tym że można uprawiać marchew wiosną w przypadku wymarźnięcia. Mieliście może już takie doświadczenie?