Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

marekfarmer    4525

U mnie jęczmień ozimy już jest dobry do koszenia jedynie co trochę odrostów wolniej dochodzi ale myślę że w połowie przyszłego tygodnia powinno udać się go wykosić. Co do reszty to myślę między 17-20 lipca Reglonować mieszankę, Pszenżyto jeszcze dość zielone i prędzej jak za 3 tygodnie raczej nie będzie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i ile nakosiłeś?

Nie skończyłem ponieważ awarii uległ filter paliwowy, ale z tego co teraz na przyczepie, to myślę z całości 1,70ha będzie z 10 ton, w zeszłym roku było lepiej, ale nie narzekam :)

fergusonki    36

Ja używam odżywek i pryskam przeciw chorobą grzybowym, nie szczędzę nawozu sztucznego jak i naturalnego i wczoraj kosiłem...

To nie wiem jak to Ty robisz :blink: chyba że na jakiś naprawdę piachach i na terenach suchych :)

No i jak kosiłeś to się pochwal wydajnością, to ocenimy twoje "nieszczędzenie nowozów" :D

Pytanie do osób które mają żyta na IV klasie i V klasie kiedy kosicie za tydzień za dwa ?

Mam troche żyta na górce, tam jest sam piach praktycznie to nawet już by mógł byc koszony, ale nie opłaca mi się jechać 13km kombajnem żeby zmłócić górkę 50/50metrów żyta jak obok wszystko zielone :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault9514    49

U nas to tylko jęczmienie ozime koszą a pszenica to gdzieś za dobre trzy tygodnie. U mnie jeszcze to Bogatka żółknie a Ozon cały zielony ;) Co roku nie którzy się sr**ą z wczesnym koszeniem a później problem, bo jak otworzy burtę to stoi słupem.... Nie ma co się śpieszyć ;)

Runder    8

Moim zdaniem niema na co czekać jak dobre to trzeba kosić. Niestety nie zawsze uda się nam skosić całkiem suchutkie i później się grzeje ;( Są u was tacy co co roku koszą zbyt wsześno i zdarza im się zebrać mokre ? Bo u mnie to reguła... I są to najczęściej tacy którzy mają mniej niż 3 hektary ;)

Edytowano przez Runder

dawid109    0

u mnie żyta na klasie IV i V to już są bielutkie tylko ziarno miękkie. pszenżyto 3/4 już żółte a owsy i pszenice jeszcze zielone ale jak będzie grzało to myślę że za tydzień w żyto się wjedzie :)

20CBR12    48

dziwie się żw już żniwa rozpoczęte-u mnie żyto nawet gdyby przez nast 2tyg tylko upały były to napewno nie dojdzie-nie wspomne o jarych..wszystko jeszcze zielone -najwcześniej żniwa za 3 tyg jak pogoda pozwoli

;)

Raptus902    30

W sąsiedniej wiosce dzisiaj pod kosę szedł jęczmień hybrydowy

Kurzyło się aż miło!

aro1975    114

moje żyto hybrydowe powinno być dobre do koszenia ok 26.07, owies jeszcze zielony, rzepak jutro będę desykował, więć za 2 tygodnie pod kosę :) - tyko kwiestia cen - jakie będą???

tomeq    6

Pytanie do osób które mają żyta na IV klasie i V klasie kiedy kosicie za tydzień za dwa ?

Dwa tygodnie i napewno będzie się żyta kosić. Pszenica robi się powoli żółta, pszenżyta też, a mieszanki jeszcze zielone.

PawelWlkp    326

Wczoraj sąsiad przyszedł i się chwalił że wymłócił już jęczmień zimowy, że suchutki, że tyle mu niby sypnął , a ja mu na to "Człowieku jak byś pryskał grzybowymi i odżywkami to byś miał jeszcze zielonkawe tak jak moje i plon 30% wyższy" NIe wiem czemu poszedł w ch***j :P

Ale mniejsza o to :D U mnie żniwa planuje gdzieś tak za 2 tyg. fakt duzo zielonego ale jutro wjade z round*pem (tak jakos się pisze chyba :D) :D

U mnie podobnie to wyglada. Zaczeli już w czwartek kosić, a ja w sobote glifosatem jechałem. Kosili by więcej, ale wjechać rzadko gdzie się dało. Miałem ze trzy dni prędzej pryskać, ale nie dało się wjechać, bo ulewa duża była.

Runder    8

Oj ci co siali późno owies i nawalili kupę nawozu też mają problemy... Mieszanka urosła gęsta wysoka ale zbyt wczesnie schnie, źarno się jeszcze nie zdążyło w pełni ukształtować. Będzie chude jak deszcz nie pójdzie ;(

Zgadzam się z kolegą, sąsiad późno siał owies zieloniutki że hej... Owies pójdzie pewnie połowa sierpnia jak nie wcześniej

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

magnum123    47

jęczmień zimowy kropią randapem ten leżący i przerośnięty, stojący dziś zaczęli kosić

EdwardC360    18

u mnie dzisiaj z 0,5 ha jeczmieinia ozimego uleciało niecałe 4 tony. wiec wynik wydaje mi się dość przywoity...

marian7k    5

Ja w sobotę zacząłem żniwa-trawa nasienna życica mieszańcowa dojrzała ale wywaliło i jest sporo odbitków tak że ciężka praca.

dawid109    0

u mnie we wsi też już żyta bielutkie, tylko ziarno pół na pół a grzeje mocno więc myślę że po niedzieli żniwa powinny się u mnie zacząć . :)

arko2255    8

u mnie dzisiaj z 0,5 ha jeczmieinia ozimego uleciało niecałe 4 tony. wiec wynik wydaje mi się dość przywoity...

Można wiedzieć jaka odmiana tego jęczmienia?

dawid109    0

czemu tak sądzisz ?

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

mich18    25

I to jest takie głupie własnie gadanie 4 tony z 0,5 ha ciekawe czy każdy wazy ten jęczmien bo po zbiorniakach kombajnu i przyczepach to napewno nie wiemy ile nam oddał z 1 ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się