Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PeterG14    114

Pogoda nie dopisuje, zostało 20 ha owsa i pszenic ale nie idzie bo co chwilę pada. Już kilku klientów zrezygnowało z moich usług do innych żeby szybciej wykosić, potem się śmiesznie tłumaczyli, że nic nie mają do mojego koszenia ale im się śpieszy itp. itd. 2 dni pogody i kombajn zapada w sen zimowy.

donweter1989    181

Jeszcze 1,5 ha mieszanki i po ptakach. Ogólnie to wczoraj by padło no ale złośliwość przedmiotów martwych pokazała co potrafi:-/ dzisiaj przelotny deszcz. Piękna pogodo przybywaj;-)

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    886

U mnie też już po żniwach .Zboże skończyłem w środe prasowane w piątek ale reszta belek dopiero dzisiaj zwieziona bo deszcze padały.Ale przynajmiej dało sie podorywki zrobić

soltys48    347

Żniwa 2013 zakończone 11,08,2013 dzień po weselu szwagra na ogromnym kacu.......................

Nikita_Bennet    100
Pogoda nie dopisuje, zostało 20 ha owsa i pszenic ale nie idzie bo co chwilę pada....
w sobotę pokapało, niedziela sucha, wczoraj wieczorem pokapało i dziś rano.

4 ha na polu i za wilgotne aby dokończyć. Robią się podorywki i orki pod rzepak.

PeterG14    114

Mo u mnie podobnie, w piątek ulewa, w sobotę wieczorem pokropiło, w niedzielę w miarę ładna pogoda, wczoraj kosiłem gdzieś do 18 i przyszła ulewa, musiałem wleźć pod kombajn żeby nie zmoknąć. Jak ktoś nie skosił pszenicy albo pszenżyta to robi się czarne.

Raptus902    30

Prawie już po żniwach!

Jeszcze tylko 15 belek i po robocie :) :)

Z plonów jestem zadowolony chyba jest więcej zboża niż w tamtym roku :)

A w okolicy końcówka!

gwozd    101

I po żniwach. Wykoszony łubin wąskolistny. Zostało jeszcze czyszczenie kombajnu. Żadne ścierniska jeszcze nie ruszone, jest zbyt sucho a na część ma pójść glifosat

farmervip    78

Ja dzis wjechałem w pszenzyto jare i normalnie masakra 15% jeszcze jest zielone ;[ chyba z tydzień trzeba poczekać :(

locke    291

Jak dobrze pójdzie to dzisiaj skończymy, jeszcze został jęczmień, owies z łubinem i kawałek żyta :)

PETECNC355    3

Żniwa zakończone, jeszcze 2 przyczepy słomy do zwiezienia jutro ale to już herbatka po obiedzie. Owies sypał ładnie ok. 2,5t/ha a pszenica lekko zawiodła bo tylko 3t/ha mogło być lepiej ale ziarno nawet ładne.

PeterG14    114

Ja jutro kończę żniwa na usługach i tym samym żniwa ogółem :( a tak fajnie było. Powoli wkracza jesień, niedługo trzeba będzie od nowa siać.

gwozd    101

Temat do zamknięcia. Nikt nie pisze o rozpoczęciu żniw a każdy pisze o końcu :)

Hereford    18

Ha ha a my w zachodniopomorskim dajemy równo po robocie jeszcze ze dwa dni. Tylko pogoda sie pirniczyć zaczyna.

KaziU91    13

cała sobota jak i niedziela było koszone jak wracaliśmy wczoraj z pola kombajnem to już kropiło . Nie wiadomo czy dzisiaj będzie koszone dalej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam