Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raptus902    30

Ja wczoraj skosiłem ostatnie przeżyto plon zadowalajacy! :)

Chciałem mieszankę kosić ale troche zielona jeszcze

Nikita_Bennet    101

na razie skoszony rzepak ozimy i pszenica ozima została jara i owies ale to jeszcze za wcześnie

rzepak poszedł, część pszenżyta ozimego, trochę jęczmienia jarego.

Jak Bóg da to potrzebuję 3 dni spokoju i będzie po żniwach (w sumie to 2 dni bez upałów bo żar się leje że nie idzie wytrzymać).

Pogoda jak na razie super - odkąd pamiętam nigdy takiej w żniwa nie mieliśmy.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1516

ja kosilem to plon jakies 4-4,5 t z ha.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

bartko900    1

jak u was z żytem bo ja miałem w tym roku sporo go no i ładnie sypnoł ale ta cena to przesada ... dlatego trzymam narazie

Laki87    5

Nie wiem jak innym na Podlasiu ale ja przynajmniej na plon nie narzekam a i pogoda dopisała. Już nawet po sprężynowane mam, ładny deszczyk popadał to praca migem ubywa.

Uziu92    1516

najlepiej sypalo pszenzyto i pszenica w moim regionie ok. 6-7 t /ha zyto i mieszanki to szkoda nawet gadac....

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

Uziu92    1516

pszenica jara - srednio 2-3 t/ha wydawalo sie ze ladna jest ale omlotu nie bylo. Ogolnie wiekszosc jarych w mojej okolicy to slabiutko sypalo, szalu nie bylo, wyjatek jak ktos mial na gornym polu i w miare wczesnie wjechal i zasial.

Edytowano przez Uziu92

Kupię opony 480/65/R28

Roki212    86

U mnie jeszcze pszenica jara nie koszona, późno siana więc długo dojrzewa trafiają się jeszcze zielone kłosy, a w tych dojrzałych ziarno jeszcze miękkie...

Co do plonu to też szału nie będzie, wygląda ładnie ale w kłosie ziarno mizerne..

Uziu92    1516

dokladnie . Jak by jeszcze postala kilka dni to by nie zaszkodzilo ale strasza deszczem to poszla pod kose. dzis pogoda upalna, zero chmur , temperatura 37 * C w cieniu... a tu trzeba bylo dziialac...

Edytowano przez Uziu92

Kupię opony 480/65/R28

Johnson    4

Prudnik, Opolskie. Żniwa zakończone. W ciągu dwóch dni na polach zrobiło się pusto, widać tylko ścierniska i belki słomy. Niezadowolenie jedynie z powodu cen płodów rolnych...

Pect0r    19

Górny Śląsk - w 90 % żniwa skończone :)

Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Runder    8

U mnie zostało jeszcze zwożenie bel ale teraz niestety ciągle lekko pada i jest w okolicach 18 stopni więc trzeba poczekać. Żniwa bardzo udane jeśli chodzi o pszenżyto sypało maks. 5 ton z hektara żyto hybrydowe jakoś w tym roku słabiej od 3 do 5 ton mijejscami ładne mijejscami słabe. Mieszanka w tym roku słaba bo za późno siana plon jednak całkiem przyzwoity 3 tony z hektara ale trzeba jak najszybciej wysuszyć. Dobrze że żniwa zakończone przed tymi deszczami bo kupe napdadało i nie byłoby juz co kosić ;)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

PETECNC355    3

A u nas pogoda się załamała, jak tydzień temu wykoszone żyto to tylko jeden dzień pogody się trafił. W nocy padało a dziś od rana już kosili. Mieliśmy też młócić mieszankę ale kombajn nie przyjechał i dobrze, znajomy kosił dziś żyto i było mokre, a innemu gościowi nie przyjęli w skupie pszenżyta za wilgotność. Także ogólnie trzeba jeszcze poczekać z 2 dni na pogodę. Mokre zboże mi nie potrzebne a dosuszać nie będę bo szczerze mówiąc szkoda czasu i roboty jak można skosić tydzień później suche.

Karolcia    36

U mnie zostało pszenżyto i pszenica razem jakieś 7 ha. Jeśli pogoda dopisze to jutro lub w niedzielę koniec. U nas wielu ma już pokoszone jedynie słoma została do prasowania :)

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Dziś żniwa zakończone na owsie, miałem jedynie 1ha, a sypnął mi prawie 6,5t. Owies był na polu które nie było używane przez 3lata do tego 25 rozrzutników 6t. Mało bo mało nawozu sypłem bo tylko 3m, ale jestem zadowolony z plonu :) W tym roku tylko ładnie jęczmień ozimy, żyto i owies, a reszte szkoda było kosić no jedynie też dość sypała pszenica Bamberka bo dała ponad 4t z ha. W moich rejonach zakończone żniwa..

Pozdrawiam :)

soltys48    489

Pozostało jedynie ok 0,5ha pszenżta i 2 ha owsa(jeszce zielonkawy)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

krychu85    1

Wielkopolska > Turek

Żniwa u mnie skończone. Jęczmień zimowy 70% normy, pszenica to samo. Na słabszej ziemi owies bardzo dobrze a na lepszej lipa. Pszenżyto 85% normy zależnie od ziemi, bardziej piaszczyste stanowiska oddały jak nigdy.

Raptus902    30

Jeszcze zostało prawie 1 ha mieszanki

Wczoraj wykoszone tego zboża 2,6 ha to plon taki średni ale źle nie jest

Zawsze może być gorzej ale tak ogólnie nie narzekam

PETECNC355    3

Wczoraj wieczorem zebraliśmy niecałe 0,5 ha mieszanki - niby suche ale mogło być lepsze. Z tego kawałka dało 2,5t - ważone bo workowaliśmy. Czyli z hektara wyszło ok.5t :D Jeszcze zostało trochę mniej niż 2 ha owsa i pszenicy. Jakby jutro nie padało to będzie skoszone.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez Konario
      Słuchajcie wymarzło mi trochę rzepaku, który na jesieni pryskałem Navigatorem i chciałem teraz w te miejsce wjechać z marchwią, ale słyszałem że może być trochę nie wesoło ze wschodami a tym bardziej z pozostałościami subst, aktywnej w korzeniu marchwi, jednak z drugiej strony słyszałem że nie koniecznie, niestety na etykiecie nie ma żadnej informacji o tym że można uprawiać marchew wiosną w przypadku wymarźnięcia. Mieliście może już takie doświadczenie?