Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

gwozd    101

Dziś miałem desykować łubin ale straszny wiatr. Oprysk poleciałby sobie. Jak pogoda pozwoli jutro wjeżdżam w pszenicę i może jęczmień jary i oczywiście ta desykacja. U mnie koleś co się tak zawsze śpieszy uprawek nie robi, nie ma czasu. Ostro pracuje szuflą i turem w magazynie

PETECNC355    3

Dopiero dziś wykosiliśmy żyto. Warto było czekać bo było bardzo suche. Moim zdaniem plon bardzo dobry bo przy 74,5 kg N i nic więcej dało coś ok. 3-3,5t/ha i również słomy bardzo dużo jest. Ale prawda jest taka, że pole blisko domu to prawie co 2 lata obornik był dawany i nawet kombajnista stwierdził, że z tego kawałka zawsze mamy bardzo dobry plon jak na V i VI klasę.

QuQurydza    0

od wczoraj znowu na zachodzie leje. 2 dni kosiliśmy żyto i stop. Teraz niech tylko jeszcze grad spadnie, to będzie masakra.

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    114

W piątek było zwożenie słomy a wczoraj zakończyłem żniwa u siebie ale zostało jeszcze coś pomiędzy 15 a 20 ha na usługach ( w tym roku da się trochę zarobić ). Ogólnie to nie było dnia żeby mnie rosa z pola zgoniła - kosiło się do nocy ( wczoraj do 23 ), zawsze przychodziła w nocy burza. W sumie pogoda kiepska jak na żniwa, tylko 2 dni można było kosić i tydzień temu też może 2-3 dni. W kombajnie na razie żadnych awarii nie było i niech tak zostanie.

soltys48    346

nic nie tknięte wczoraj żyto hybrydowe badane "z ręki" i 16% wilgotności więc stoi wszystko dalej

U mnie na Mazowszu końcówka żniw, po zimowych zbożach nie ma już śladu zostało trochę jarego ale to kwestia 2 dni. Susza nie padało już ponad miesiąc żniwa przebiegły bez jakiejkolwiek przerwy z powodu opadów.

brutus44    5

srodkowa wielkopolska-ja mam wymłócony tylko jeczmien jary(6,5 t/ha) -tak wszystko czeka bo przepaduje i jakoś trudno jest mi wypalić.Sąsiedzi troszkę lepiej co niektórzy-ale u nas początek żniw

Motrzysta    1

U mnie również wczoraj zakończone żniwa. Słomy tylko trochę zostało, bo nie zdążyliśmy zwieźć wszystkiego wczoraj.

W dodatku dziś rano burza przyszła i trzeba czekać, aż słoma wyschnie. Mieliśmy nadzieję dziś skończyć i dożynki robić :P

Dolnośląskie, okolice Oleśnicy.

Tomasz78    335

Ja też wczoraj skończyłem żniwa ,,a w okolicy większość już pokoszona ,pola robią się czarne chyba idzie jeśeń :( .

Runder    8

U mnie półmetek żniw. Wszystko ładnie się kosi nie licząc drobnych awarii i opadów. Zostały głównie mieszanki i zwożenie bel/snopków ;)

donweter1989    181

Ja też na półmetku zostały tylko mieszanki do koszenia. Słoma z ozimin i jęczmienia jarego miała dzisiaj zniknąć z pola, no ale nocna burza pokrzyżowała mi plany.

PeterG14    114

Kurcze dzisiaj przejechałem się po okolicy i widzę, że żniwa zaledwie w 50-60% zrobione o ile nie mniej. Kuzyna i sąsiada pszenice jare jeszcze zielonkawe a mieszanki, których w okolicy sieje się bardzo dużo może koło następnej soboty będą do koszenia. Wychodzi na to, że jeszcze 2 tygodnie żniw nas czekają :) A ja już po żniwach bo i będę tylko czekał żeby na usługi jeździć :D zeszły rok a ten to niebo a ziemia w tym interesie. Prognozuję, że może do 50 ha się uda dobić.

Edytowano przez PeterG14

romek6340    203

Wczoraj żniwa zakończone. Nawet kropli deszczu w trakcie... Ozime sypały średnio, a jare (głównie owies) w miarę na lekkiej ziemi, fatalnie na lepszej- ciężkiej. Za długo mokro było. Powiat Rycki- Lubelskie

mp255    7

U mnie już po żniwach.Ogólnie w tym roku dobrze sypało.Wszyscy już kończą żniwa.Tylko został owies i pszenica jara.Wczoraj ostatnie 6 ha pszenżyta położone.Plony u mnie zadowalające.

Jęczmień Ozimy Maybrit 6t/ha

Pszenżyto Ozime Borwo 4,8t/ha

Jęczmień Jary Nagradowicki 5,3t/ha

Żyto Dańkowskie 4t/ha

Ps.Czy to możliwe że sąsiadowi pszenżyto Borwo sypał przeszło 8t/ha

Piotrek8690    0

U mnie w lubuskim ze 4 ha wszystkiego było gdzies 16,17 ton zboża wszystkiego jęczmienia jarego,pszenicy ozimej i pszenżyta to wychodzi ponad 4t/ha nawet nieźle

mp255    7

Jęczmień i żyto nie było ważone więc podaje plon zbliżeniowy licząc pełne zbiorniki od Bizona.Pszenżyto ostatnia pełna przyczepa była workowana do siania które ważyły po 50 Kg więc łatwo policzyć ile przyczep po ile ton przez ile hektarów a jęczmienia jarego miałem dokładnie 0.4 ha bo mierzyłem a plon "wiadrowałem" i wyszło mi 2,2t więc łatwo policzyć.

andrzej1988    102

U mnie pszenica tez wykoszona 1 sierpnia. Wilgodnosc 14,5 %. Skoszone 3,20 ha. Srednia wydajność pszeniny to jakies +/- 5,5 ton/ha, odmiana skagen. Została jeszcze gryka 5,50 ha. Jakby nie te deszcze i ulewy to 6 ton z ha było by bite.

Żniwa pokończone z tego co czytam, a w moim regionie w sobotę się zaczęły, a zarazem zatrzymały bo codziennie pada deszcz, a prognozy też nie są kolorowe. Mnóstwo rzepaków stoi na polach, już nie wspomnę o oziminach, które w nielicznych miejscach ruszone. W sumie nie ma co narzekać bo już od kilku lat taka sama pogoda w żniwa.

gwozd    101

Żniwa zakończone. Prawdopodobny plon to pszenica ozima tonacja około 5ton wilgotność 13,4%, jęczmień jary eunova ponad 4tony wilgotność 14,2%. Plony takie średnie, pszenica wyglądała na 6ton. Dokładnie ile tego jest będę wiedział jak będę sprzedawał

marcinus    2

na razie skoszony rzepak ozimy i pszenica ozima została jara i owies ale to jeszcze za wcześnie

Adams53    1

U nas już po żniwach,owies słabo sypną ok 2,3 t z hektara. Dzisiaj przejechałem się po okolicznych polach i żniwa w 50% skończone.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam