Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pawel885    380

Ja dziś ozime skończyłem, jare jeszcze zielone miejscami. A jak wasze kombajny znoszą ten upał ? :) u mnie dziś w cieniu 38 stopni było po południu :o

Edytowano przez pawel885

szymon09875    106

U nas rano była burza a miałem jęczmień jary kończyć w sobote skosiłem co do skarmienia to postał do dziś na przyczepach i jak zwaliłem to był ok do sprzednia za mokry w sobote ale kosiliśmy dla siebie plon na stanowisku gdzie drugi raz przyszedł jęczmien ok 4.5 tony po ziemniakach raz w koło objechałem to niewiem ale jest o wiele lepiej

Wiadomość z agroFakt.pl

Karolcia    36

Ja jutro lub pojutrze kończę resztę rzepaku. Ze zbóż to jedynie w tym tygodniu pójdzie 2 ha żyta i hektar pszenżyta, bo próba była w ubiegłym tygodniu i było jeszcze niedojrzałe. Po niedzieli pod kosę pójdzie jęczmień i pszenica. Natomiast pozostałe pszenżyto potrzebuje jeszcze z 2 tygodnie trochę mocne jest :D

Oczywiście jeśli pogoda dopisze to wszystko pójdzie zgodnie z planem a jak wiadomo bywa różnie.

Raptus902    30

No to ja mam dzisiaj 2 dni przerwy

Wczoraj przenżyto do 23 kosiłem

Nie było rosy ale ładnie popadało ja wjaechałem przyczepami do stodoły

Plon taki średni 4,8/ha

Edytowano przez Raptus902

wczoraj poszedł pod kosę jęczmień atico, trudno oszacować plonowanie bo nie ważone ale wg minie dobrze sypnął (2.5 zbiornika dominatora?)

Rolnik1973    1272

Dziś 12:20 zakończone żniwa. 13:10 przeszła burza. Kombajn sprawował się na 6, nawet klucz do ręki nie brany, ale jeszcze trochę usług zostało to wszystko się może zdarzyć.

PeterG14    114

Jeżeli już nie będzie padać to w sobotę jadę na 6 ha jęczmienia jarego i 1 ha pszenżyta i do tego 4 ha żyta, 1 ha mieszanki ( właściwie sam owies ) i 0,5 pszenżyta jarego na usługach, a po żniwach te hektary będą moje :D Szkoda, że słoma nie sprasowana i nie zwieziona bo bym mógł podorywać.

Nikita_Bennet    100

nie tylko u Ciebie, u mnie w nocy wlało, w dzień wiało a teraz znów pokapało.

Fajnie byłoby skosić coś więcej niż zbiornik rzepaku.

Pszenżyto 19% wilgotności :( reszta jeszcze więcej.

soltys48    344

NIc nie skoszone a po tych opadach minimum tydzień zanim da się w pole wjechać

damianbudzyn    222

nie tylko u Ciebie, u mnie w nocy wlało, w dzień wiało a teraz znów pokapało.

Fajnie byłoby skosić coś więcej niż zbiornik rzepaku.

Pszenżyto 19% wilgotności :( reszta jeszcze więcej.

My akurat rzepaku nie siejemy , ale ciężko w tym roku wjechać w pole . Co chwile pada i w dzień nic nie schnie .

NIc nie skoszone a po tych opadach minimum tydzień zanim da się w pole wjechać

Dokładnie

gazdaadam    0

U Mnie wczoraj wymłócony rzepak dziś pszenica i pszenżyto 2 tygodnie temu jęczmień ozimy jeszcze został owies

Nikita_Bennet    100
My akurat rzepaku nie siejemy , ale ciężko w tym roku wjechać w pole . Co chwile pada i w dzień nic nie schnie.

Dziś rano wyprane spodnie nie chcą wyschnąć więc tym bardziej nasiona nie dosychają.

damianbudzyn    222

[/size]

Dziś rano wyprane spodnie nie chcą wyschnąć więc tym bardziej nasiona nie dosychają.

Dokładnie nic nie schnie . Na razie starczy deszczu teraz tylko dobre słońce i będzie dobrze:)

kaban95    0

witam mam prośbę jak ustawić bizona zo56 żeby kosił łubin? Proszę o pomoc bo mi kombajnista dzisiaj nie chciał w pole wjechać :(

jaro30    10

witam pn.mazowsze jestem już po żniwach ale nie tylko ja bo ludzie kończą w mojej okolicy kwestia 2 dni.A tak po za tym to nie spadła kropla deszczu od 30 dni ,

Edytowano przez jaro30

RYZYNH    3

jak będzie kombajn wolny to do końca tygodnia w pszenice wjadę. Narazie wszyscy jęczmień jary jadą sypie nawet ładnie 6-7 ton.

matek1997    0

U nas w woj. opolskim w Pokrzywnicy zniwa w pełni, wszyscy koszą, ale ja dopiero w przyszłym tygodniu wyjezdzam w pszenice.

woyto    16

witam,panowie jak kosić wykę z owsem kombajn class mercator,napewno ją opryskam reglone,a kombajn jakos specyjalnie ustawiac?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam