Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

adrian1978    9

Rzepaki południe Opolszczyzny cieniutko. Nie to co na agrofoto. Wkłady duże full ochrona z wysokiej półki i delikatnie rzecz ujmując będzie na waciki i tyle.

PeterG14    114

U mnie można powiedzieć, że żniwa w pełni. Dziś na polach było 6 kombajnów, w tym 1 mój :P Jęczmień jary wykoszony - sypnął coś ok. 4,5-5t/ha i jestem z niego bardzo zadowolony bo w tym roku pogoda mu nie sprzyjała. Chyba będzie znowu padać bo można jeszcze kosić - rosy nie ma. Jutro robimy sobie odpoczynek a jeżeli Bóg da w nagrodę pogodę za odpoczynek w niedzielę to w poniedziałek jedziemy dalej w jęczmienie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Famer21    6

Jaki plon z rzepaku? 4,2tony z ha..Odmiana Sherlock, woj. opolskie.

@adrian1978 skąd jesteś ?

Edytowano przez Famer21

Lukasz12321    6

PeterG14

To i tak słabo jak 6 kombajnów ja dzisiaj byłem w "trasie" 15km i napotkałem okrągłe 21 kombajnów ;)

wszyscy wszystko młócą jak popadnie zeby czasem grad niczego nie wymłócił ;)

asharot    175

Dziś zapowiada się ładny dzień na koniec dnia już powinno być skoszone 50% zbóż w regionie.

Edytowano przez asharot

PeterG14    114

PeterG14

To i tak słabo jak 6 kombajnów ja dzisiaj byłem w "trasie" 15km i napotkałem okrągłe 21 kombajnów ;)

wszyscy wszystko młócą jak popadnie zeby czasem grad niczego nie wymłócił ;)

Jak na moją okolicę to dużo bo zwykle chodzą 2-3 kombajny. Ja teraz przynajmniej do wtorku nic nie zrobię bo zlało wodą dość konkretnie.

Nikita_Bennet    100
Wczoraj w pszenżyto wjechaliśmy to miało 24 % , łodyga jeszcze zielona od dołu .
Jeździłem wczoraj trochę pooglądać kombajny i pytałem tych co kosili i rzepak ponad 16% a nie padało u nich.

Jęczmień ozimy wycieli w okolicy, pszenżyta powyżej 19%

My dziś spróbujemy z rzepakiem choć czwartek-piątek u nas było niby deszczowo ale mało deszczu ale strasznie wilgotno.

PS: jakby kto pytał to warmia i mazury mają zawsze żniwa późno ;)

W moim regionie (południowy zachód polski) dopiero pierwsze kombajny ruszyły w rzepak, do niedawna kosili jęczmienie ozime.

adim44    0

To na Śląsku od przedwczoraj zaczynają się pojawiać pojedyncze kombajny na polach, ale i tak mówią że zboże nie jest ani mokre, ani suche. My jeszcze mamy zieloną pszenice, więc nie wiem kiedy wystartujemy...

soltys48    315

U nas żniwa jeszcze nie wystartowały jak trzeba a już są zastopowane- POGODA , ale deszcz też potrzebny

U mnie na północy dolnegośląska to żniwa sie potroche już kończą .

średni plon(u mnie) : pszenżyto 5,2 t/ha pszenica 4,6 t/ha żyto 3,8 t/ha

staszek131415    2020

Jak na moją okolicę to dużo bo zwykle chodzą 2-3 kombajny. Ja teraz przynajmniej do wtorku nic nie zrobię bo zlało wodą dość konkretnie.

Jak chodzą to nie jest najgorzej bo u nas 3 to pełzają ;)

Famer21    6

@Famer21 Z jakiego rejony opolszczyzny jestes?? ja jestem z Nysy i u mnie to samo lipa z rzepaku plon 3,2t

Okolice Raciborza. U nas 4 tony wyszły ładnie stojący rzepak, zdrowy, trochę się włożyło, ale za to ceny eh..no wielkiego zarobku nie bedzie.. Na plusie będzie, ale bez szoku..

Edytowano przez Famer21

andrzej224    19

u nas kombajny się pokazują na polach, ludzie koszą żyta i trochę pszenicę. dziś byłem w polu i za tydzień w poniedziałek można golić pszenicę.

chomik111    18

Wczoraj w pszenżyto wjechaliśmy to miało 24 % , łodyga jeszcze zielona od dołu .

to po jaką cholerę się pchać kosić jak widać że zielone... gdzie wam się tak śpieszy? mokrego nakosić i niech gniję w magazynie.. no czysta głupota,albo dziecinada

damianbudzyn    222

to po jaką cholerę się pchać kosić jak widać że zielone... gdzie wam się tak śpieszy? mokrego nakosić i niech gniję w magazynie.. no czysta głupota,albo dziecinada

Tylko na próbę wjechaliśmy zobaczyć jakie jest , a dookoła wszyscy kosili i mówili że suche jest a na drugi dzień do gorzelni jechali . Jeszcze raz napisze na próbę wjechaliśmy .

PETECNC355    3

W nocy lało a dziś po południu już niektórzy żniwowali :D pogoda sprzyja zbiorom, od dawna tak nie było. W tym tygodniu będziemy kosić żyto a i może trochę mieszanki uda się spróbować, pszenica jeszcze w 50% zielona, w dodatku jest w niej full owsa głuchego.

gwozd    101

Okolice Zakrzewa, Wysokiego, Turobina woj lubelskie widać trochę kombajnów i koszą wszystko rzepak, pszenica, jęczmień jary. Nadal uważam jak wcześniej że moje dojdzie pod koniec tygodnia jak pogoda się utrzyma. Sąsiad co w piątek zaczął jęczmień jary stwierdził że " może się grzać" i ma zamiar wjeżdżać jutro

Nikita_Bennet    100

a my dwa kółka na rzepaku zrobiliśmy i wlało.

Najlepsze że patrzałem na obok rosnące pszenżyto i ono już do koszenia będzie za kilka dni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się