Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

pmichal56    14

Pszenica ozima jeszcze miejscami zielona nie mówiac o wilgotnosci ziarna, a pszenica jara to zielone. więc żniwa tak najpredzej za 7-10 dni. w kłosie jak jeden zerwałem pszenicy ozimej batuta i wydłubalem ziarno które jeszcze miekkie było to 45szt ziarna wykształconego naliczyłem. jaki plon bedzie nie wiem. bo wzrokowo to to choćby nie wiem jak to nie oszacuje.

Renault9514    49

Dzisiaj wykoszona pszenica Bogatka plon całkiem dobry z 1.1ha ukosiłem całą przyczepę pronara ze stelażem (6t) mimo że nie wyglądała na tyle, nie ważone żeby nie było dopiero jutro zważę to będę wiedział dokładnie ile jest :) ale przyjmuję dobre 5t/ha Natomiast pszenica kws ozon ma jeszcze zieloną słomę i minimum 1,5 tygodnia do koszenia ;)

W okolicy już się zrobił ruch od 3 dni ludzie pszenicę młócą :D Lubelskie....

Edytowano przez Renault9514

ZF9641    16

Okolice Włocławka dzisiaj położyłem 1,5 ha pszenicy ozimej ARCTIS ,wilgotność 12,8 % plon dość słaby tylko 6 ton z hektara .Sąsiedzi patrzyli na mnie jak na jak na ducha bo na polach stoi jeszcze połowa rzepaku i nawet kawałka żyta nikt nie skosił ale jak zboże suche to nie ma co patrzeć tylko trzeba młócić,reszta pszenicy za twa tygodnie

Wiadomość z agroFakt.pl

bazalt50    9

Jasielskie - 80% pszenicy zebrane. Moja "MEWA" miała śliczne ziarno. Późniejsze odmiany - ziarniaki nie doszły do naturalnej dojrzałości, przesuszone. Nie mierzę wilgotności, ale wygląda na bardzo suche. U wszystkich u których kosiłem (nie wiem jak u innych, ale wieść gminna niesie) plony nieprzyzwoicie małe. Tam gdzie ktoś nieco przeazotował - rdza aż się sypie, a kłosy stoją na baczność.

Jare zielone jak ruta - za tydzień najwcześniej choćby nie wiem jak smażyło.

tomek73    189

U mnie trochę koszą rzepaku, i dzisiaj był przedstawiciel z Dalgety i mówił że jeden pod Legnicą skosił F1 Rumby 3,9 t/ha a tak po 3,5 -3,6 koszą. Liniówki mniej.

Osobiście na ponad 4 liczę, ale chyba się przeliczę.

gadek5228    132

Teraz nadają 3 dni pięknej pogody, potem pogorszenie, jutro bierzemy się ostro do roboty :)

PeterG14    114

Dzisiaj atak na 6 ha żyta i 8 ha pszenżyta (prawie wszystko na usługach :D) - wyjazd za godzinę ale dzisiaj tego nie zdołam pokonać, trzeba będzie jutro kończyć.

Bartek72511    41

Ja u siebie wczoraj kosiłem pszenice zimową. Plon 5.2 t /ha. Wilgotność 13 %. Dziś odwieziona do skupu, i poszła za 650 netto :) W okolicy żniwa w pełni.

gwozd    101

Cieszy cię cena 650netto?

Dziś wyjechał kombajnem w jęczmień jary mój sąsiad co zawsze musi być pierwszy. Objechał kawałek dwa razy i zniknął, albo awaria albo za mokre. Oznacza to że żniwa u mnie za tydzień. Kombajn po przeglądzie, jutro biorę się za smarowanie a w magazynie podana odżywka dla wołków i innych

Rolnik1973    1277

Pszenica wykoszona, jeszcze 0.28 ha pszenżyta j i 0.54 ha jeczmienia j i po żniwach, przebiegają sprawnie, bezawaryjnie i suchutkie.

pawel885    380

Dziś ciąłem pszenicę ozimą - plon 3 zbiorniki 3,6m3 z 1.2ha, czyli mimo miejscowych wymięknięć nawet bardzo dobrze jak na IV klasę. Pszenżyto jeszcze nie nadaje się, ziarno ok ale słoma " żywa " .

stef3    0

wczoraj i dziś całe żyto pokoszone, hybrydowe plon od 4 do 6 t/ha

Bartek72511    41

Cieszy cię cena 650netto?

Dziś wyjechał kombajnem w jęczmień jary mój sąsiad co zawsze musi być pierwszy. Objechał kawałek dwa razy i zniknął, albo awaria albo za mokre. Oznacza to że żniwa u mnie za tydzień. Kombajn po przeglądzie, jutro biorę się za smarowanie a w magazynie podana odżywka dla wołków i innych

Cieszyć mnie nie cieszy ale co mam zrobić? Narzekać jak każdy jakie to zboże jest tanie? Przecież to narzekanie nic nie zmieni. Jeden rok jest lepszy, tak jak to było w tamtym roku a drugi gorszy tak jak jest teraz. Zdania rolnika i tak nikt nie wysłucha, także co tu narzekać i nabijać sobie posty, takie życie.

Puchu3    0

odnośnie tych plonów to uważam, że troszkę sobie w obłokach bujacie. Jak słyszę. Kosicie po 7 albo lepiej. U nas niestety tak różowo nie jest, pszenżyto wczoraj wykoszone plon 4t z h

Żyta u nas to nędza spalone poprostu i bez ziarna szkoda kosić 2,5t z h. dodam że ziemia klasa 3b oraz 4a. także nędza za dużo wody a teraz slońca. do tego na kwiat nie było pogoty tylko deszcz. wiec lipa. A cena oj zupełnie pogrąża

pawel885    380

odnośnie tych plonów to uważam, że troszkę sobie w obłokach bujacie. Jak słyszę. Kosicie po 7 albo lepiej. U nas niestety tak różowo nie jest, pszenżyto wczoraj wykoszone plon 4t z h

Żyta u nas to nędza spalone poprostu i bez ziarna szkoda kosić 2,5t z h. dodam że ziemia klasa 3b oraz 4a. także nędza za dużo wody a teraz slońca. do tego na kwiat nie było pogoty tylko deszcz. wiec lipa. A cena oj zupełnie pogrąża

Jak dbasz tak masz, z moich obserwacji wynika że plon "przez miedzę" potrafi się różnić nawet trzykrotnie, nie chodzi tylko o nawożenie ale i uprawę.

PeterG14    114

Wczoraj udało się skosić 12 ha, kosiłem do 22 ale o 5 rano przeszedł lekki deszczyk, po którym już nie ma śladu. Pod wieczór jadę skończyć pszenżyto u kuzyna i potem do sąsiada.

Pawel18m    0

no i ruszyliśmy w rzepaki, plon świetny, 5 ton z hektara, ale cena powalająco niska aż szkoda gadać 1350 zł/t codziennie 30 zł/t w dół

bartko900    1

Cieszyć mnie nie cieszy ale co mam zrobić? Narzekać jak każdy jakie to zboże jest tanie? Przecież to narzekanie nic nie zmieni. Jeden rok jest lepszy, tak jak to było w tamtym roku a drugi gorszy tak jak jest teraz. Zdania rolnika i tak nikt nie wysłucha, także co tu narzekać i nabijać sobie posty, takie życie.

ale jak sie zaczeka to po żniwach bd drożej

no i ruszyliśmy w rzepaki, plon świetny, 5 ton z hektara, ale cena powalająco niska aż szkoda gadać 1350 zł/t codziennie 30 zł/t w dół

tak przyznaje cena niska.... ja miałem tylko 2.5 ha rzepaku i musiałem kombajn wynająć żeby skosił bo nie mam stołu

to jak odlicze wszystko co w to włożyłem to po tej cenie co teraz rzepak no marnica;[ przechowam i poczekam aż bd drozszy

pozdrawiam. ;]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam