Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Laki87    5

Piątek lub sobota jak pogoda dopisze przeżyto ale co gorsza kłosy czarne a ziarko jak trza, na Bizonie będzie pee oby wiaterek zawiewał w dobrą stronę bo murzynem zostanę.

Pogoda pod psem w Podlaskiem na to chwile ; /

Ziel    26

Kuj-Pomorskie żepaki zebrane czas na pszenżyto. Piękne pszenżyto z drogi ale w kłosach ziarno tylko do połowy. Będzie NĘDZA.

mtz_820    0

Opolskie gmina kluczbork pierwsze rzepaki poszly dzis pod kose szczegółów nie znam ale swoj "wymłóciłem" ręka do miernika to mial 18% a dolne straki jeszcze zielone (nie pryskany)

Wiadomość z agroFakt.pl

chomik111    18

Kuj-Pomorskie żepaki zebrane czas na pszenżyto. Piękne pszenżyto z drogi ale w kłosach ziarno tylko do połowy. Będzie NĘDZA.

Proponuję najpierw do szkoły a później na forum.. "żepaki" co za dno wiedzy

Ziel    26

chomik. Nieraz jak szybko pisze to nie dopisze jednej litery a że włączony słowni automatyczny żeby nie pisać ś ć ń itp to jak napisze np. z zmienia mi na ż tak żeby wyraz miał sens a nie był poprawnie napisany.. I chyba ty tu jesteś dziecko bo zamiast przeczytać dowiedzieć sie czegoś lub sam podzielić sie wiedzą, spostrzeżeniami (to tego służy forum) to patrzysz komuś na ręce i wytykasz kiedy sie pomylił..

donweter1989    181

Kolega dzwonił do mnie przed chwilą. Pszenżyto Fredro - wilgotność od mocne 9 do 14%. Kujawsko-pomorskie.

Edytowano przez donweter1989

Uziu92    1404

jak pogoda dopisze to startuje w piątek-sobotę z zytem pszenzytem i pszenica. Wschodnie mazowsze

Dziś wymłóciłem 2,40ha pszenżyta, wilgotność od 9-14%, średnio ok. 13. Plon nie za ciekawy, ale i ziemia tam nędzna. Kujawsko - pomorskie

krzysiuzuzia    10

a skąd dokładnie kolega jest?

tak bardziej dokladnie to Ślesin

jak mocno polegniete to sie nie dziw ze 9h/7ha chociaz dzisiaj kosilem taki zyto to szlo bardzo dobrze w kazda strone i tez bylo +/- 4ton/ha

PeterG14    114

Dziś jadę na pszenżyto, chyba że deszcz przyjdzie a jak pogoda się utrzyma to w sobotę spróbuję jęczmień.

Raptus902    30

Wczoraj wykosiłem pszenicę

Była sucha ale plon taki sobie z 0,75 ha naleciało gdzieś 3,5 tony

chomik111    18

chomik. Nieraz jak szybko pisze to nie dopisze jednej litery a że włączony słowni automatyczny żeby nie pisać ś ć ń itp to jak napisze np. z zmienia mi na ż tak żeby wyraz miał sens a nie był poprawnie napisany.. I chyba ty tu jesteś dziecko bo zamiast przeczytać dowiedzieć sie czegoś lub sam podzielić sie wiedzą, spostrzeżeniami (to tego służy forum) to patrzysz komuś na ręce i wytykasz kiedy sie pomylił..

Mówisz że powinienem poczytać i się czegoś dowiedzieć na tym forum, hmmm tylko właśnie dzięki zakładaniu takich tematów jest ono (to forum) mało treściwe, a bezsensowne klepanie postów i tematów to nie dla mnie. Bo niby czemu ten temat ma służyć?? Co autorowi tematu i innym da wiedza kto i kiedy zaczął żniwa np na północy, wschodzie czy też zachodzie Polski??

PeterG14    114

Pszenżyto wykoszone :) Plon 5t/ha suchego ziarna. W całej okolicy tylko ja i jeden gość kosimy a poza tym cisza. Jutro ciekawy dzień bo trochę usług będzie i może do kuzyna się przejadę także może uda się cały dzień popracować bo jak mam się po 2-3 godziny dziennie brudzić w kurzu to trochę drażniące ;)

Ziel    26

Mówisz że powinienem poczytać i się czegoś dowiedzieć na tym forum, hmmm tylko właśnie dzięki zakładaniu takich tematów jest ono (to forum) mało treściwe, a bezsensowne klepanie postów i tematów to nie dla mnie. Bo niby czemu ten temat ma służyć?? Co autorowi tematu i innym da wiedza kto i kiedy zaczął żniwa np na północy, wschodzie czy też zachodzie Polski??

Informacje: co się dzieje w innych regionach polski, jakie plony w tym roku rolnicy osiągneli itp. To taki luźny temat :) Trzeba wiedzieć co się w świecie dzieje.

Rolnik1973    1274

U mnie trzeci dzień pogoda ma awarię i przestuj. Nic nie pada, ale ciemne chmury i kłos 'gumowy'.

chomik111    18

Informacje: co się dzieje w innych regionach polski, jakie plony w tym roku rolnicy osiągneli itp. To taki luźny temat :) Trzeba wiedzieć co się w świecie dzieje.

Na AF plony z reguły są 4-5 ton rzepaku nie zależnie od roku, a czasami nawet dochodzą do 6 t/ha, pszenicy za to od 8 t/ha wzwyż :)

Andr3w    48

Nie rozumiem wypowiedzi niektórych. Czy Wam szkoda ? Czy też żal? Są ludzie ktorzy mają i 5,6 a nawet i 8t pszenżyta z ha. A pszenica to i 9 sypnie. Osobiscie znam goscia co tak zbiera praktycznie rok w rok ale jakby policzyc ile on włoży w 1 ha to nie wiem czy w 3k by sie zmiescił . Sam nie wiem jak bedzie u mnie w tym roku bo to pierwszy rok intensywnej uprawy ale jak żniwa sie zaczną- 2 tyg to napisze jak pszenzyto sypnęło. Wiem jedno. Jare zboża- przynajmiej w mojej okolicy będą liche...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam