Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O czym to jest temat? co było ? następne takie posty i rozdaje ostrzeżenia !!!

• Like 1

dromik    4

U mnie gdyby nie niedziela to byśmy wyruszyli a tak to świetujemy. Ale od jutra ruszam 2 ha pszenżyta i 2 ha żyta wyszystko ładne i równe zobaczymy jak sypnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

matava    19

nie kapuję, a co to było?

+1 punkt ostrzeżeń za post nie na temat.

Edytowano przez razor275

marekfendt    2

I co było z tym clasem ze zgasł?

+1 punkt ostrzeżeń za post nie na temat.

Edytowano przez razor275

Cihu    123

Popsuł się! Darujcie sobie. To nie ten temat.

I po co odpowiadasz? +1 punkt ostrzeżeń za post nie na temat.

Edytowano przez MAT912

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj pierwszy rolnik w mojej okolicy kosił żyto, z moich zbóż jęczmień już twardy, pszenżyto jeszcze nie do końca, myślę że tak piątek/sobota ruszymy w jęczmień :)

PeterG14    114

Dziś trochę pokoszę na usługach w żytach "ekologicznych", nie wiem jak w tym upale na kombajnie wysiedzę :P

matek1997    0

U nas kolo Kędzierzyna-Koźla w woj. Opolskim wczoraj kosili rzepak, a ja planuje wyjechac kolo czwartku ale wszystko zalezy od pogody

krychu    43

W mojej okolicy ruszyli dopiero pierwsi 3 lexionami 770 w rzepak. Reszta na razie czeka.

januszm1    3

U mnie w mazowieckim wczoraj ruszyli. Poszlo troche jeczmienia i zaczynaja juz kosic te slabsze zyta. Dzisiaj juz coraz wiecej kombajnow na polach.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 godziny temu przyszedł znajomy z zapytaniem czy mu wymłócę zbiornik pszenicy, kombajn jednak wcześniej rozpocznie sezon :)

okamil94    9

U mnie lexion420 chodził juz usługowo w jeczmieniu( na wyprobowanie 4-5 ha) . U siebie planuje kosić 15 ha żyta w piatek( o ile pogoda dopisze:) )

Witam kiedy ruszamy ciąc pszeniczke ja chyba pod koniec tygodnia rusze jaką cene przewidujecie bo ponoc ma być 600 zł tona to rolnik dostanie w tym roku po d*pie bo rzepak kiepsko płaci dali nam dychnąć przez 3 lata a teraz kręcą śrube i teraz weś sobie nowego sprzętu pokup i dqadzą ci takie pienądze i co ? u nas goście troche zainwestowali za bankowe pieniądze i bedzie ciężko chyba do usłyszenia po żniwach pozdrawiam

Edytowano przez telega-pawel

okamil94    9

Mam nadzieje ze przepowiednia odnośnie ceny użytkownika ~telega-pawel~ sie nie sprawdzi !

PeterG14    114

Wykosiłem żyto sąsiadowi, z 2,5 ha nakosiłem ok. 7 ton czyli szału nie ma, a on zadowolony jakby w lotto wygrał heh :D o dziwo nawet suche ale jakby z dwa dni postało to też by się nic nie stało. Jutro mam do kumpla jechać trochę skosić jęczmienia i żyta na próbę do skupu. Powoli się rozkręca, ja chcę w piątek/sobotę w swoje pszenżyto wjechać bo wcześniej nie ma za bardzo ludzi do pomocy ;).

pawel101210    0

Ja dzisiaj w okolicy widziałem kilka wykoszonych pól :) Znajomy dzisiaj kosił na usłudze żyto i to było suchutkie, zresztą żyta już dobre do koszenia myślę, że wujek w tym tygodniu ruszy w żyto :)

gadek5228    132

U mnie w Mazowieckim w sobotę sąsiad kosił żyto, dzisiaj w sąsiedniej wiosce gość wyjechał w przenżyto, przejechał 4 paski na prubę, niewiem jaka wilgotność, dzisiaj szykowałem magazyn na zborze i jutro wjedziemy w przenżyto Fredro dla testu ;)

stef3    0

wczoraj wieczorem mierzyłem dla próby żyto i miało 18% wilgotności- piątek, sobota będzie dobre

Runder    8

Jak u was sypał jęczmień ozimy bo chyba większość wykosiła ? U mnie było od 4 do 5 ton z hektara )

Edytowano przez Runder

PeterG14    114

Dziś nie udało się wykosić, po próbach jęczmień jary ma 17% a żyto 16% wilgotności, kumpel nie chciał więcej kosić i dopiero na weekend planujemy dalsze zmagania, jeszcze 3 dni wakacji :P

Edytowano przez PeterG14

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez cinas16
      http://olx.pl/oferta/stol-do-rzepaku-bizon-super-rekord-4-20m-z056-z058-kosa-boczna-CID757-IDdwEBJ.html
    • Przez wojtek8244
      Witam.

Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam