Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

marianekkk    847

My planujemy za poltora tygodnia pszenice, jak jeszcze troche postoi to nic sie nie stanie, a wtedy to i pszenzyto dojdzie :) srodkowe mazowsze

Famer21    6

Rzepaki sypią póki co wyśmienicie. 12ha usług dziś, 5,2 tony z h gość miał. Ceny nie znam, swojego nie kosiliśmy jeszcze, za tydzień, dziś desykacja rzepaku za tydzień kosimy.. Mamy późniejszą odmiane, więc trochę później wszystko.

A pszenice.. 2 tygodnie..

Edytowano przez Famer21

damian95    22

Ja żyto dziś zacząłem, i wam powiem że bardzo suchutkie, ładnie się kosiło. Patrzyłem przenżyto to jeszcze słoma zielona a pszenice już w 90% prawie do koszenia, myślę trzy/cztery dni takiej pogody jak dziś i nie ma na co czekać tylko lecieć z tym koksem. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    315

U nas wszystko stoi moje jeszcze zieleniutkie jakby tak prażyło to za ok 10-14 dni może coś się nada

północna wielkopolska

Edytowano przez soltys48

Marcelek    0

Dzisiaj troche ponad 2ha pszenżyta poleciało, ładne i suche :) w poniedziałek pewnie w jęczmień wejde :D

grala13    6

u mnie w okolicy tez gdzie niegdzie zaczynaja ale jeszce 2tyg i pójdą na całego

krychu    43

Rzepaki sypią póki co wyśmienicie. 12ha usług dziś, 5,2 tony z h gość miał. Ceny nie znam, swojego nie kosiliśmy jeszcze, za tydzień, dziś desykacja rzepaku za tydzień kosimy.. Mamy późniejszą odmiane, więc trochę później wszystko.

A pszenice.. 2 tygodnie..

Jaka odmiana tak sypała?

U nas wszystko stoi moje jeszcze zieleniutkie jakby tak prażyło to za ok 10-14 dni może coś się nada

północna wielkopolska

Skąd dokładnie jesteś?

krychu    43

To jesteś mój sąsiad powiat pilski. Orientujesz się już jakie ceny proponuje lechpol krajenka bądź barankowo?

radzio445    0

Ja wczoraj na próbę w rzepak wjechałem wyszło 8,5 % wilgotności :) Jutro lub w poniedziałek jedziemy pierwszy kawałek :) Pozdr.

Famer21    6

@krychu, Nie rozmiawiałem z nim.. Gość przyjechał z prośbą o koszenie, jechałem za nim na pole pokazał, które i kosiłem..

Famer21    6

Ale jaka by to odmiana nie była, dała dobre plony w tym roku, a gość pola ma dość i nawozów dość posypał.. Postawił mi 4 brandys 10 ton (2 zestawy po 2 przyczepy z plandekami jaky padało) i se pojchał, wrócił po 4 godz jak skończyłem :D

kaban95    0

a posiał koś w was gorczycę na ziarno? Jeśli tak to kiedy zamierza kosić?

a posiał koś w was gorczycę na ziarno? Jeśli tak to kiedy zamierza kosić?

adrian1978    9

Farmer 21 Jakim kombajnem jechałeś w tym rzepaku ?

Edytowano przez adrian1978

ilnicki96    3

mu dzisiaj skonczylismy rzepak kosic wilgotnosc to 7.1 poszlo 40 ha po niedzieli chyba w zytko wjedziemy ;)

szarywilk    62

to ładnie sypie rzepak - 12,5 ha weszło na 4 przyczepy po 10 ton i wyszła srednia ponad 5 ton hmm no chyba że kolega wykorzystał sytuacje i 2 swoje przyczepy podstawił a reszte zabrał w zbiorniku :)

adrian1978    9

Panowie myślę że trzeba ostudzić zapały w relacjonowaniu wielkości plonów. W grudniu możemy zacząć się chwalić :) Jak na razie teksty 12 ha z średnią ponad 5 ton dają tylko kopa w skupach do obniżek. A wiadomo jakie teksty ludzie w skupach rzucają o plonowaniu, a gumowe uszy w całym kraju handlarzy podsłuch*ją i regulują ceną. Jakby każdy narzekał i biadolił jak słabo sypie, a wiadomo nikt go nie sprawdzi, a swoje sprzeda to bynajmniej byłaby niepewność skupujących co do faktycznych plonów.

Ale jak to rolnik biadoli że tanio, a przy okazji dumny z plonu zachwala aby było jeszcze taniej. ech...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się