Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Johnson    4

Zaczynają się rekordy :)

Cały rok czekam na temat pt. "Ile sypie komuś z hektara". Owszem 80% ludzi pisze konkretnie ale zdarzają się rodzynki w postaci 10 ton z hektara pszenicy jarej i te są najlepsze xD.

Dzisiaj zacząłem kosić jeczmień ozimy, wyregulowałem kombajn w nim i na razie czekamy do soboty - Prudnik, Opolskie.

Renault9514    49

u mnie dzisiaj z 0,5 ha jeczmieinia ozimego uleciało niecałe 4 tony. wiec wynik wydaje mi się dość przywoity...

Właśnie ciekawe jaka odmiana? jakoś u Cb w galerii nie widać żadnych fotek tym bardziej z tym jęczmieniem sypiącym niecałe 8t/ha Pewnie mierzone na ,,oko'' :)

Wiadomość z agroFakt.pl

TheBociek1996    515

A jak u was wyglądają rzepaki ? Bo w Małopolsce strasznie wolno dochodzą w tym roku, co innego ze zbożami ozimymi, szczególnie pszenicą i pszenżytem

Adams53    1

Na zachodzie dolnośląskiego jęczmień złoty ale ziarno mięciutkie,a owies zielony,to samo rzepaki a żyto jeszcze jeszcze mleczko.Może żniwa na początku sierpnia ruszą.

EdwardC360    18

Panowie sie tak nie denerwujcie. rzuciłęm 4 tony ale tak jak mówicie na oko. nie wiem jaki jest stosunek do masy pszenicy, bo byla pelna przyczepa, a pelna przyczpea pszenicy waży 4,2 t. a ile ten jęczmein może wązyć dokładnie tego nie wiem. Odmiany nie będę ukrywął że nie pamiętam jaka była. a co do zdjęć to nie wstawiłem, bo ja na AF jestem dość rzadko. i bez emocji Panowie.

mtz_820    0

dzis widzialem pierwszy kombajn w jeczmieniu oz. i mysle ze do konca tyg rusza juz na calego. Po niedzieli mysle ze rusza z rzepakami ktore ostatnio w wodzie staly. Moze ok 22 lipca ruszymy w rzepak. i odrazu pewnie poleci zyto bo juz mu duzo nie brakuje. W domu musze troche poczakac na zboza

radzio445    0

Rzepak zaczynam w połowie następnego tygodnia bo mam jeden kawalek który już złociutki. Pozdr.

Davido    28

Dzisiaj polecieliśmy z desykacją, w następnym tygodniu będziemy powoli zaczynać kosić. ;)

piotrb14    186

Ja miałem kosić pokosówką ale nadają deszcz więc skleiłem go flexi + glifosat. Teraz trzeba czekać na koszenie kombajnem

PeterG14    114

Ja dopiero dzisiaj definitywnie skończyłem II pokos traw i chciałbym pojutrze a może w sobotę jęczmień zaatakować, ale dzisiaj pogoda się trochę zmieniła i nie wiem jak to dalej będzie.

Rolnik1973    1247

Ja już mam potalerzowane ścierniska po jęczmieniu. Teraz krótka przerwa, ale nadają deszcze to niewiadoma przyszłość żniw.

KetsoK    3

hardkor113 Rzepak dostał tylko 30 kg azotu na 1 ha i jest już czarny i zaczyna strzelać, u mnie w jednym kawałku jest ładny ale w drugim to zielony jest, czas najwyższy z randapem wjeżdżać

Witam wszystkich;d zakładam temat kiedy ruszamy ze żniwami.

Ja mieszkam na kujawach i stwierdzam ze za tydzien a napewno za 2 bedzie można wyjechać. Pszenica ozima juz jest praktycznie twarda kłosy są poopuszczan do połowy przy dobrym słoneczku niedługo dojdzie. Tak samo z żytem kwestia dni kiedy będzie dobre wiec koło 15 lipca wjade w żyto a zaraz póżniej pszenica;d a Jak tam u was?

ja koło 20 lipca wjade w żyto ozime juz jest dobre słoma doszła ziarno dość twarde w palcach nie rozgniecie. Jeżeli pogoda dopisze za tydzien półtora bedzie koszone. a zaraz po życie pszenica juz poopuszczała kłosy dopołowy tylko czekać az dojdzie do reszty i pod kose ją. a jęczmien w pełni zielony jeszcze.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tematy o żniwach 2013 połączyłem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może zaraz założysz: pszenica ozima 2013 żniwa, bobik 2013 żniwa, groch 2013....

Odnośnie żniw w tym roku w zupełności wystarczy jeden temat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się