Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

tomeq    6

zbiornik ma około 3m3 a w instrukcji od przyczepy Metal-Fach jest napisane, że 1m3 pszenicy waży około 710-820 kg, czyli w zbiorniku masz około 2,1-2,5 tony pszenicy

Edytowano przez tomeq

radzio445    0

U mnie w okolicy już robią się żółte ale większość to przez chorobę. Jęczmień gdzieś tak 10-15.

Rolnik1973    1247

Pierwsza działka jęczmienia ozimego skoszona. Suchutki aż kurzy. Gdyby w zbiornik weszło 1.5t, to by sypnął 4.8t/ha. Dlamnie bomba bo praktycznie bez nakładu, obornik, na wiosnę 100kg polifoski8 i 90kg saletry. Jutro druga działka, a w piątek jak burze nie totrą i kombajn wejdzie w pole to trzecia i po jęczmieniach.

Wiadomość z agroFakt.pl

radzio445    0

Wrzuć filmik jak będziesz kosił to se chociaż pooglądam bo ja jeszcze musze trochę poczekać :) Pozdro.

piotrek912    7

A ja dziś zacząłem małe żniwa bo zacząłem kosić trawy nasienne za 3 dni jak pogoda pozwoli bizon pójdzie w ruch zboża ladne myśle że przy takiej pogodzie koło 20 lipca żyto będzie dobre pod kose lokalizacja łódzkie.Pozdrawiam.

Piotr3p    13

Dzisiaj 20 ha jęczmienia ozimego skoszone na usłudze :) koszę już od kilku dni :)

BizonFan321    374

@Rolnik1973 według mnie to lecisz ostro ( nie powiem w co ) z nami tutaj :)

Mieszkasz bardziej na wschód ode mnie więc okres wegetacyjny teoretycznie troszkę pózniejszy .

Na okolicznych polach w kłosach jest mleko . A u Cb już nadaje się do koszenia ???

Dziwne :mellow:

Na Kujawach tak samo. Może być przekropno ale jeżeli będzie ostre słońce to będzie palić i raz dwa dojdzie. u mnie już pospuszczało kłosy w dół i białe sie robi dnia na dzien. to samo pszenica miedzy 20 a 25 lipca pójdzie pod kose jestem pewien

radzio445    0

@BizonFan321 masz rację nie zwróciłem uwagi na miejsce zamieszkania przecie tam to jeszcze dobrze się nie za żółciło. Kosić teraz to mogą ci co mieszkają w południowej Polsce a nie ci ze wschodu :) Dziwne :blink:

PeterG14    114

Ja również uważam że jest to dziwne szczególnie, że kolega wspominał przedwczoraj że nie można wjechać bo błoto wszędzie a tu raptem 2 dni i jedzie aż miło :P . Co do plonu i nawożenia też strasznie podejrzane, po za tym raz jest 150 kg polifoski raz 100, raz jest 90 kg saletry a raz 60 kg a wcześniej była mowa o kredzie teraz nic. Dziś była idealna pogoda żeby jęczmień dojrzał, ale ja będę kosił po niedzieli bo zamierzam siano zrobić no i wtedy będzie można spokojnie myśleć o żniwowaniu

Dawid727    18

pomorskie, powiat Człuchowski, dziś Desykowałem jęczmień ;] aż 1 ha :) choć, jak przyjechałem na pole z opryskiwaczem (ostatni raz byłem tam w niedziele) to się mocno zastanawiałem czy wjeżdżać. Ładnie dojrzewa. kolo 13 lipca idzie pod kose. A niektórzy co zboża nie mają "palili" pod koniec zeszłego tygodnia i to nie był błąd. ;]

jacek472    15

a ja dziś prysłem jęczmień glifosatem i zastanawiam się czy nie za wcześnie (jestem z lubelskiego) planuje kosić po 15 lipca bo w niedziele lece na Ibize, a wracam 14.

BizonFan321    374

Czemu desykujecie jeczmien i wpedzacie sie w dodatkowe koszty ?

Ta roslina chyba sama dojrzeje do zbioru :)

Rolnik1973    1247

Czytajcie ze zrozumieniem, w piątek 3 działka jak wejdę w pole. A 2 mam na piaskach. Każdy kawałek ma inne nawożenie. Dziś jak będzie 2t to będzie git. Bo bez obornika, tylko 150 polifoski, kreda 300 i saletra 60. Jutro bagno jak wyżej napisałem. A jare mam beznawozowe. Jak lało, potem paliło, znowu lało, teraz pali i bez oprysków ochronnych szybciej zbielał niż narósł. Pszenżyto korzenie pogniły i za tydzień można słomę kosić bo ziarka brak.

PawelWlkp    326

Ja dzisiaj jak czasu mi wystarczy to zdesykuje.Lepiej troche później niż za wcześnie.

asharot    175

Też nie mogę zrozumieć dlaczego pryskacie jęczmień Randapem,macie tyle perzu czy co? :blink:

damian40000    85

po to się pryszcze żeby załatwić te odrosty które wychodzą tam gdzie przypaliło zboże jak była susza.

• Like 1

krzysztofsb    3

Rolnik ja jestem z okolic Bialej Podlaskiej i nie mow ze jakos okropna pogoda byla pszenzyto zielone pszenica rowniez zyniwa kolo 20 lipca tych gatunkow. Jeczmien ozimy mozliwe ze dojrzal i tylko wylacznie on. Nawet nikt nie zabiera sie za rzepaki a tu juz pszenzyto chcesz koscic.

dawid109    0

u mnie praży jak nie wiem. Żyto już pięknie dochodzi więc myślę że za jakieś 2 tygodnie może troche wcześniej i żniwa ruszą. woj. łódzkie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się