Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    1247

U nas zepsuła się pogoda, chmury i zimno jak w październiku. Ja już 80% żniw 2013 mam za sobą. Gdyby dziś i jutro było słonko do niedzieli bym skończył.

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1356

panowie co wy tak gonicie ? :) jeszcze tydzien lipca a juz po zniwach ? :)

razor275    279

W tamtym roku pod koniec lipca - początek sierpnia większość była już po żniwach :P

Hereford    18

Oj to my w zachodniopomorskim jesteśmy sto lat za murzynami! Na żyto to jeszcze z14 dni i rzepak też.

Pawel18m    0

u mnie dopiero jęczmień ozimy skoszony i wyniki następujące:

vanessa 4,5 tony z hektara

zzoom F1 (syngenta) 6,5 tony z hektara

sandra 7,5 tony z hektara

(prawie wszystko ważone)

od soboty rzepaki, nie wiem po co się wszyscy tak spieszą i co niektórzy koszą mokre,

maniek33    35

Jak popatrzysz jak cena zmienia się każdego dnia, to będziesz wiedział dlaczego koszą mokre.

Pawel18m    0

sorry ale dla mnie to i tak głupota kosić mokre, na wilgotności tracicie i zanieczyszczeniu, na opolszczyźnie spokojnie jakoś, dzisiaj pierwsze rzepaki poszły pod kose, ale te słabiej nawożone i chore,

aha i niestety trzeba będzie się z tym pogodzić, ale po dwóch w miarę dobrych latach ten rok będzie dla przetwórców ;/

bazalt50    9

Okolice Jasła - żniwa na całego. Pszenica.

Kosiłem na usługach - plony i jakość - nędza okrutna.

krzysiuzuzia    10

okolice konina żniwa w pełni żyto suche pszenżyto tez ale plony to nedza i wcale nie jest tak wesolo kilka dni na usludze widze co jest

emilko    19

W mojej okolicy pod kombajny poszły tylko jęczmienie. Pod koniec tygodnia może się ruszy jeżeli pogoda nie spłata figla.

RAMZES9107    16

Dzisiaj koszona pszenica, może nie mam za dużo przeżytych lat ale nie pamiętam takiej nędzy w plonach. 2,5 tony z hektara czyli przy tym samym nawożeniu, agrotechnice itd połowe z tego co przed rokiem a pszenica z wyglądu na prawdę ładna. Połowe ziaren w kłosie brakuje. Zobaczymy jakie plony będą u innych.

PETECNC355    3

Żyto już twarde i można powiedzieć, że na sobotę byłoby w zupełności gotowe do zbioru. Jest ok. 2 przejazdy kombajnem wymłodzonego od drogi ale też już chrupie. Ja bym to kosił ale wujek twierdzi że "mokrzyzna" i nie będziemy jeszcze myśleć o żniwach <_<

milanreal1    290

Pierwsi rolnicy ekstremalnie ekstensywni rozpoczęli żniwa. U mnie może na sobotę żyto na słabszych kawałkach się nada.

soltys48    314

w 2012 żniwa zaczęliśmy 2 sierpnia i w tym najprawdopodobniej szybciej nie zacznę

dawid109    0

ja juz prawie po żniwach ale jeszcze ile na usługach a i zyto ładnie sypie jak na to zboże :)

Renault9514    49

U nas wczoraj już dwóch pszenicę młóciło, reszta kończy rzepaki :) ja planuję jutro wystartować w pszenicę ;)

chomik111    18

jak się wszystko dojrzeję i przyjdzie na to czas to się zacznie żniwa... proste jak drut nie uważasz

PETECNC355    3

Haha widzę, że niektórzy już ku końcowi, a u mnie właściwie nikt nie zaczął, jedynie spółdzielnie w rzepakach walczą. Jeden gościu w poniedziałek wjechał w żyto i tylko raz dookoła przejechał i chyba mokre było. Próbowałem w jakiś sposób wuja na żniwowanie nakręcić to stwierdził, że prędzej jak po niedzieli to w ogóle nie zamierza strychu czyścić :P A potem będzie się dziwił czemu tak zielono po żniwach :D

mefjurolnik    1

okolice konina żniwa w pełni żyto suche pszenżyto tez ale plony to nedza i wcale nie jest tak wesolo kilka dni na usludze widze co jest

a skąd dokładnie kolega jest?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się