Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

szymon09875    94

To jesteś mój sąsiad powiat pilski. Orientujesz się już jakie ceny proponuje lechpol krajenka bądź barankowo?

Lechpol Krajenka w 15 lipca proponował kontraktacje na żyto konsumpcyjne po 480 netto :) A skąd dokładnie jesteś?

Kacperoo    0

Witam ,wiem że pytanie jest nie na temat ale , mam problem z claas 88 dominator maxi 1998 rok , problem jest taki że pali mi się kontrolka która nie wiem co oznacza a w książce od claasa pisze tak motorwächter angesprochen Motorstörungen hellrot , proszę o pomoc

Edytowano przez Kacperoo

jaro30    10

pn. mazowsze ruszamy w żyto koło środy.Na razie pogoda sprzyja choc przydał by się deszcz bo jest nie samo wicie sucho wszystko pali się na pniu .

Wiadomość z agroFakt.pl

Famer21    6

4 pełne przyczepy miał (nasypałem po brzegi :) ) ale całych 12 ha nie skosiłem. 5 ton z H? Bo w komputerze, waga zbiornika pokazała 5ton jak skosiłem 1ha pole - w jednym kawałku. Gość podzielił sobie pole 12 ha na różne odmiany. Skosiłem 8ha gdzieś. Reszta za tydzień.

Kombajn Claas Lexion 480. No 4 godz, 8ha to i tak żaden wynik imponujący dla tego kombajnu, no moją obrone - trochę obracania sie miałem i dojeżdżania na początku. Boki pokosić i zrobić sobie 3 duże proste kawałki i tylko jechać przed siebie :)

Runder    8

Ja wyjadę na 1,5 tygodnia nie wczxeśniej żyta ładne ale mieszanki jeszcze potrzebują czasu ;(

Kacperoo    0

Witam , mam problem z kombajnem opóściłem gradziel i zgasł mi i nie mogę go odpalić jest to claas 88 maxi 1998 silnik perkins . Pomocy .

Raptus902    30

Byłem na życie

Suche jest wszystko strzela :) :) :) B)

Jade koło środy bo musze czekac za kombajnistą!

Nikita_Bennet    100

Jęczmień ozimy ktoś odstawiał na skup.

Rzepaki ozimie po rund*pie zaczynają kosić.

Tak rozmawiałem z tatą i my może pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego ruszymy z rzepakiem (nie dawaliśmy rund*pu).

Kacperoo    0

Paliwo jest , kręce i nie pali zdaje się że się zapowietrzył bo na biało kopcił jak gasł .

Ja rzepaku nie randapowałem i jadę w środę kosić bo już doszedł ;d

Nikita_Bennet    100
Ja też nie randapowalem zepaku i jest taki pul zielony pol dojrzały
no u nas potrzebuje jeszcze z 2-3 takie dni jak dziś czyli wietrznie i bez deszczu. Dojrzewa dość równomiernie (nie ma bocznych zielonych pędów).

marekfendt    2

Aha. Mój może dojdzie też do środy bo jest taki żółty dużo mu nie brakuje. Ale trafiają się sprzonczki juz dojrzale może się nie posypią zanim tamte dojda

Zobacz filtr paliwa a jak to nie to, to musisz po wezykach patrzeć czy się gdzieś nie poci lub nie struchlaly

Nikita_Bennet    100

no u mnie żniwa są zawsze później. Północ warmińsko-mazurskiego daje niezłe gleby (np w stosunku do podlaskiego) + zimniej i w efekcie żniwa zawsze są późniejsze i na dożynkowanie nie ma czasu.

Famer21    6

Kacpero, paliwa może mu nie podaje, pompa. Jest możliwość żeby ręcznik pompować paliwo?

Edytowano przez Famer21

massey15    0

U nas w regionie powiatu kłobuckiego zboża praktycznie do koszenia, myśle że przy takiej pogodzie jaka jest obecnie ( podobno ma być taka przez dwa według TVN) żniwa ruszą pod koniec tego tygodnia. Mam pytanie do użytkowników właśnie z rejonu powiatu kłobuckiego i częstochowy, kosił już ktoś żyto?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się