Skocz do zawartości
dawid109

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Polecane posty

dawid109    0

witam:) zakładam te forum ponieważ już niedługo polecą jęczmienie ozime. Na kiedy planujecie pierwsze koszenie ?

Rolnik1973    1247

Ze 3 tyg napewno trzeba poczekać, o ile woda opadnie i da się wjechać. Ja mam w 3 kawałkach, 2 na piachach to zielone, a ten co na bagnie to żółty się robi ale w wodzie stoi.

RoLLand    10

U nas w Opolskim to myślę że tak dopiero za jakieś 4 tyg. Ale wiadomo... dużo zależy od pogody. Jak będzie mocno grzać to myślę że już za 3 tyg pojedziemy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault9514    49

a chciałem ten temat założyć, ale byleś pierwszy :D co do jęczmienia ozimego to za 3 tygodnie powinien być gotowy do koszenia bo już na polach z daleka widać gdzie jest bo zaczyna żółknąc ;)

PeterG14    114

witam:) zakładam te forum ponieważ już niedługo polecą jęczmienie ozime. Na kiedy planujecie pierwsze koszenie ?

A ty kiedy ruszasz ? Chyba zawsze jako jeden z pierwszych atakujesz. Mój jęczmień już zmienia kolor ale te 3 tygodnie spokojnie trzeba poczekać. Zapowiada się całkiem możliwie - poza ścieżkami przejść się nie da, jest bardzo gęsty i wybujały. Ale o plonie to będzie można mówić dopiero po zbiorze, na razie nie chcę zapeszać :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli u mnie spadnie ten zapowiadany grad to z tego ładnego jęczmienia będzie nieładny plon :(

PeterG14    114

Jak będzie tak jak teraz ( 32*C i ani jednej chmurki ) To za 2 tygodnie jęczmień może być gotów. U niektórych na górkach już się złoci a w dołkach dochodzi normalnie. Oby tylko jakiś grad się nie przypałętał.

Runder    8

U mnie jęczmień powinien dojśc około 15 lipca ale zalezy jeszcze wszystko od pogody ;)

matek1997    0

U mnie w miejscowości w woj. Opolskim jezeli dopisze pogoda to pod koniec tygodnia wyjadą do jeczmienia zimowego.

Edytowano przez matek1997

BizonFan321    374

Chyba fungicydu to on nie widział i azotu tez ...

U nas w okolicy zadbane plantacja maja nawet miejscami lekko zielony

mariuszmtz    70

ja tez kolo soboty wjezdam w jeczmien , to co dojrzale skosze to co nie zostawie niech dojrzeje ,skosze polowe co dojrzala a druga zostawie

Edytowano przez mariuszmtz

radzio445    0

Tematy połączone

Witam kiedy planujecie koszenie rzepaku ?

Edytowano przez KRISTOFORn

piotrb14    186

nic nei planuje bo jak się planuje to wiadomo jak wychodzi. Zależy od pogody.

wlkpmder    6

Planów brak Rzepak jak narazie zielony tylko klilka palntacji w okolicy lekko żółte bo choroba zaatakowała.W tym roku najpierw pewnie zboże a po zbożu rzepak.

Johnson    4

Jeszcze zielono z rzepakami, chociaż powoli będzie zmieniał kolor. Najpierw jęczmienie ozime (około 10 lipca) - woj. Opolskie, Prudnik

milanreal1    290

Chyba fungicydu to on nie widział i azotu tez ...

U nas w okolicy zadbane plantacja maja nawet miejscami lekko zielony

No przecież to najbardziej ekstremalnie ekstensywny rolnik w Polsce :D To co się dziwisz, furazioza zżera to szybko dochodzi. :D Chociaż dziś widziałem 1 pole jęczmienia ozimego które za ok tydzień będzie się nadawać do koszenia.

dawid109    0

u mnie w łódzkim jeżeli pogoda dopisze to za dwa tygodnie żyto pójdzie pod kose :)

Rolnik1973    1247

Ja pewnie dziś ruszę, jutro druga działka, bo pali słońce jak na saharze. Wie ktoś ile kg ziarna wejdzie w zbiornik o wymiarach.

Szer. 230cm

dł. 125cm

głębokość 105cm

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się