Zaloguj się, aby obserwować  
kravter

skad te druty?

Polecane posty

kravter    39

witam

mam problem poniewaz 2 lata temu wylecial mi jakis drut i zablokowal przenosnik a rok temu wylecialu juz 3 i nie wiem skad one sa.

jest on spawany (tak przylapany) na srodku i z prawego konca. widac na zdjeciu

dolaczam zdjecie.

post-32590-0-14551700-1373562968_thumb.jpg

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

w klepisku nie ma prostych. sa półokrągłe. odrazu mowie ze na wyjsciu z klepiska na wytrzasacze tez nie! tam mam taka blache z guma. i 0 sladow spawu

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemorw    0

Witam te druty najprawdopodobniej są z sit. Trzymają one ramkę sita w poprzek,w każdym sicie jest po jednej sztuce takiego drutu.Jak wyjmiesz sito to zobaczysz o co chodzi, bo drut jest widoczny po wyjęciu sita,znajduje się na środku w poprzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

jeśli sie nie myle to do podsiewacza masz przykręcone takie jakby "wąsy". Mogą one być stąd właśnie. Wyjmij sita i zobacz.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie wiem jakiej grubosci są te druty ale moze to te na wyjściu z podsiewacza na sita

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mylisz się w sitach są podobne ale mają inaczej wygiętą końcówkę.. Ten drut pochodzi z tak zwanego grzebienia(inni mówią wąsy) który jest mocowany na końcówce podsiewacza zaraz pod płytą prowadzącą. Wymień te grzebienie bo jak ci wleci drut do środka to du*a zbita, pół dnia roboty z podajnikiem.. Myślę że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Chodziło mi dokładnie o to co napisał kolega @MF6180Dynashift tylko nie potrafiłem tego fachowo nazwać :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jezeli wam chodzi ze on jest na koncu podsiewacza nad sitami to sie mylicie :D tam sa cieniutkie druciki a to gruby drut :P

kolega KAMEROW moze miec racje. wyjmowalem kiedys sita i sobie przypominam ze sa tam takie druty i tak wlasnie spawane. jutro zobacze i powiem

 

narazie dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kravter jeżeli to był by drut z sit, to sobie je lepiej powymieniaj. Ja wtedy tego nie zrobiłem nie wymieniłem uszkodzonego sita i wiem co się stało, nie życze tego samego komuś.. :) Otóż z mrugnięciem oka poszło dokładnie 25.500zł, 10.000tyś nie wystarczyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

to cos ty zrobil? :D sita nie sa az takie drogie :D chyba ze orginalne :D. czy poszlo cos wiecej? :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie o sitach, sita są według mnie tanie. Otóż rozwaliło mi 2wytrząsacze, pourywało łańcuchy podajników i takie drobne rzeczy.. Przed każdym sieczeniem sprawdźcie sobie czy pióra w sitach nie są uszkodzone albo druty...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

to opowiedz dokladnie cos ty zlapal czy co ze taka ro***erducha byla :P

 

dobra te druty to nie z sit:P zagladalem dzis i tam nie ma wogole drutow :D tylko takie do regulacji pior sita :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kravter po prostu ujeb**y się 3pióra sita, zaczęły wszystkie czujniki piszczeć, chłopie adrenalina taka że nawet na dyskoteke nie musiałem iść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

hehe :D to jak 3 piora rozwalily 2 wytrzasacze? :D chyba ze mialy juz spooory luz ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem miały spory luz :D 1dzień roboty, naprawialiśmy w pięciu, więc szybko poszło.. :) Zblokowały się wtedy na palcach i fajrant

Edytowano przez MF6180Dynashift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek29
      Witam!
      Proszę powiedzcie skąd bierzecie prosięta nie mając swoich macior. Kiedyś brałem z targowisk a teraz nikt tam nie posiada ani numeru gospodarstwa ani świadectwa zdrowia a świnie muszę trzymać bo do ESU do młodego się liczy. Bardzo proszę o normalne odp a nie typu: kup sobie maciorę....
      Czy nie da się jakoś obejść tego świadectwa???
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj