Polecane posty

aniaponczek    0

Witam.Właśnie przymierzam sie do zakupu agregatu pościerniskowego.I zdecydowany jestem na Mandama kus 2.6 na sprezynach.Powiedzcie czy ta firma to solidna inwestycja czy jednak nie?bo dealer chwali ale on to sobie moze chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Kolega ma 3m i sobie bardzo chwali jak na Polski sprzęt sprawuje się bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

w okolicy jest sporo Mandamów, a niektóre robią grube ha i jakoś sie 3mają :D Ale powiem ci że efekt na polu jest super, nawet przy prędkości poniżej 10km/h, ale wiadomo że im szybciej tym efekt lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Śmiało można iść w markę Mandam.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja Mandama 3 metry ciągnę MF 125km i powiem Ci szczerze że na ciężkiej glinie ma co robić :) ale jak jade np uprawiać gline a duży jest wolny no to do dużego i 15/godz smiga bez oporu :)

 

Jaki masz ciągnik i jakie gleby ?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Też śmiało mogę polecić Mandama mamy 2.6 i 90km jest tak na styk III i IV klasa tereny płaskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

Witam, chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat grubera firmy Mandam 2,6m na sprężynach. 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakim ciągnikiem będziesz ciagal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

zetorem 12145 dodam jeszcze, że mam bardzo tereny górzyste nie chcę większego grubera ponieważ ciągnąć go z prędkością 5-8km/ha nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki gościu niedaleko mnie chce kupić mandama gruber 3,8 m na sprezynach do jd 140 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No klasa ziemi lekka 4-6. piaski. Jak głębiej orze to żółty piach. głębiej to mam na myśli 17-20 cm.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki agregat i ciągam go forterrą 135 mam ziemie ok 3 klasie w miare proste  i powiem że mogłem kupić 3 metrowy bo przy tej szer to ciągnik nic nie czuje a predkoscia sie nie nadrobi , agregat ogólnie jest w miare wykonany tylko troche za lekki, i  czesto sie zapycha teraz kupiłbym jakis agregat talerzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ja mam taki i polecam nie masz sie nad czym zastanawiac i szerszego nie kupuj bo szkoda ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez kamilkliza
      agregat podczas pracy
    • Przez zetorteam1516
      http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-talerzowka-bomet-2-7-nie-unia-akpil-strumykjak-nowa-CID757-ID9kZnX.html
       
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-jugoslowianski-nie-jar-met-krukowiak-10-m-CID757-ID9y1S3.html
    • Przez szymong1234
      Witam.
      Zastanawiam się poważnie nad zakupem brony talerzowej do uprawy przedsiewnej. Miała by ona mieć szerokość około 4.5m.
      Na razie orientowałem się co do ceny brony talerzowej Mandam i Rolex. Rolex jest sporo tańszy (około 10 tyś) ale praktycznie nic o nim nie wiem. Różnica między mandam i rolex jest taka że mandam ma tylko 4 m albo 5 m szerokości ale jest na zabezpieczeniach sprężynowych a rolex ma 4.5 m ale jest na zabezpieczeniach gumowych. Moje pytanie brzmi czy warto zapłacić więcej za mandam czy też warto zaryzykować rolex lub może polecicie inne talerzówki lub powiecie coś o firmie rolex. Pod uwagę brałem jeszcze talerzówki firmy bury. 
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym zapytać jaki polecacie agregat podorywkowy, chodzi mi o polski nie drogi sprzęt i jaką szerokość wziąć do Agrofarma 410 2,2 czy 2,6?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj