Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piotr26

Podwójny sznurek w prasie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sznurek
piotr26    7

Chciałem sie zorientować czy w prasie przeznaczonej do owijania 2 sznurkami da sie prasować jednym sznurkiem?

lysyrolnik    15

U mnie e zwijarce NH 841 jest aparat na 2 sznurki, ale mozna owijac jednym tyle ze owijanie wydluza czas o 2x. Znajomy tez w zwijarce ale Krone 10-16 ma aparat na dwa sznurki, ale nie moze owijac na jeden gdyz sa tam dwie prowadnice ktore rozchadza sie na zewnatrz od srodka czyli jeden sznurek mniej polowa beli nie owinieta.

W prasie kostce odjecie jednego sznurka spowoduje razpadniecie sie snopka.

A tak lekko na OT, to polecam owijanie siatka :(

Honda - The Power of Dreams :)

pioter    45

jaki sens ma owijanie na jeden sznurek gdy prasa może na dwa???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

lysyrolnik    15

sensu w tym nie widze, bardziej mi to pod glupote podchodzi.

Kolega zadal pytanie to odpowiedzialem :(

Chociaz mi sie zdarzylo, owijalem na jeden sznurek bo drugiego braklo a nie chcialo mi sie do domu jechac

Honda - The Power of Dreams :)

Balzak    2

Np. w prasach belujacych class 46 jak obwiazujesz na dwa sznurki to na jednym jak owiniesz to pól beli bedzie nie owinęte, wiec chyba na jeden sznurek nie da rady owinac zeby bylo dobrze, Zasada obwiazywania na dwa sznurki zalezy od rozwiazania konstrukcyjnego aparatu do obwiazywania,

<p>Doradca Żywieniowy

piotr26    7

Dzięki za odpowiedzi dużo mi pomogły wiem że te pytanie mogło wydawać się co najmniej dziwne ale nie którzy nie posiadają 2 sznurków bo mają np mały areał i dlatego chciałem się dowiedzieć jak to jest w życzywistości.

lukasz15    2

Ale po co owijać jednym jak można dwoma chyba że braknie sznurka (lepiej wozić na zapaś), trzeba korzystać z wygody jak się ją posiada chyba że chcecie zamiast 3 godziny prasować to 4 albo więcej. :(

Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

qba333    9

a jak w prasie warfarma Z-543 uruchimic drugi aparat do wiazania sznurkiem.Obecnie chodzi jeden. Bo sa dwa ale serwis podlaczyl tylko jednego bo powiedzial ze drugi mi nie potrzebny. A z biegiem czasu widze ze troche za dlugo schodzi z owijaniem na 1 sznurek. A nie chce nic zepsuc i nie bardzo wiem jak do tego sie zabrac zeby dwa aparaty chodzily??

st220    13

Hahaha to jakiś inteligentny serwisant był u Ciebie skoro stwierdził że drugi sznurek nie jest Ci potrzebny :lol: . Nie ma nic na ten temat w instrukcji, albo ktoś w twojej wiosce,okolicy nie ma takiej samej prasy żeby podjechać i zobaczyć?

wertus    0

Z tego co mówił mi znajomy jak jeszcze posiadał takową prasę, to owijanie podwójnym sznurkiem było lipne. Prasa ta posiadała pojedynczą prowadnicę na 2 sznurki, z możliwością wiązania na jeden. I w zasadzie jeśli nie ma się 2 prowadnic to wydajność nie wiele wzrasta, a minusy są takie że belę się rozpadają i idzie bardzo dużo sznurka. Prasa była z 2007 roku, więc może nowsze mają inaczej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez robert983
      Witam posiada ktoś prasę z wiązaniem na siatkę i mógłby zrobić dokładne zdjęcia mocowania wałków ,mechanizmów pod klapami ,chodzi o model ze zdjecia poniżej,to tej podobne są: praire, rekord,omas, 
      Kupić oryginalnego aparatu to raczej nie kupi? 

• Przez Luki1988
      Witam panowie.
      Chce dołożyć wyjście do przyczepy do ciapka. Sprawa niby prosta jeśli ma się wolne miejsce w rozdzielaczu pod siedzeniem.
      Ale ja w tym miejscu mam podpiętego tura (na błotniku nie mam żadnego rozdzielacza). Pomyślałem o takim rozwiązaniu żeby spiąć te dwie rurki do kupy a na rurkę od tura założyć zwykły zawór kulowy żeby do pracy tylnym wyjściem hydraulicznym zamykać go i na odwrót.
      Będzie to działać?
    • Przez zbyszekbrzuze
      Witam. Znalazłem niedrogą rivierke, już prawie shandlowana. Byliśmy z kimś, kto trochę się zna na tym, a on stwierdził, że jest warta uwagi. No i tak:
      Co Wy Agrofotowicze powiecie o tym modelu? -Psuje się jakoś specjalnie?
      -ogólnie jakieś inne wskazówki...
      Tylko proszę mi tu nie pisać jakiś bzdur, że lepiej JD albo Krone, bo naszego gospodarstwa nie stać na taki zakup, a ta jest w super stanie i blisko. Ma dwa podgarniacze pokosu. Ja już wszystko przeczytałem co polecacie, a teraz chce się dowiedzieć o tej prasce! Pytam tylko posiadaczy takiego sprzętu!
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Problem taki jak w temacie. Prasa lancuchowa,posiada mechaniczne zamki ale przy dobijaniu beli klapa uchyla się ok 7 cm i przy zwijaniu siana bądź suchej krótkiej słomy gubi material. Nie można porządnie robić beli. Niby jest prosty system regulacji bo z obu stron jest naciąg sprężyn odpowiadający za zgniot/uchylanie komory,ale regulacja w obie strony nic zbytnio nie daje. Wygląda na to że wszystko zależy od tego co się prasuje bo np w trawie nie ma tego problemu. Komora też się uchyla ale materiał jest na tyle wilgotny i że nie wypada tyłem. 
      Może macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie?
    • Przez AirSoftowiec96
      W tym roku planujemy z ojcem przerzucić się z kostek na baloty. Prasy potrzebujemy na areał 20ha, rocznie będzie belować około 150 bel słomy i 50 siana. Współpracować będzie z ciągnikiem zetor proxima 85+.  Kwota jaką możemy przeznaczyć to około 10-15tys zł. Niestety nie mamy kompletnie doświadczenia z tego typu prasami, więc nie bardzo wiemy czego szukać. Myślałem nad prasami walcowymi welger rp 12, deutz fahr gp 2.3 lub Gallignani  ale poczytałem trochę forum i wywnioskowałem, że walcowe nie nadają się do słomy. Jaką prasę polecacie? Coś z pasówek czy jednak walcowa da radę przy takim użytkowaniu?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.