Marek1996

Proszę o porady

Polecane posty

Marek1996    0

Witam wszystkich Agrofotowiczów :)

 

Chciałbym was prosić o porady.

 

Jak mógłbym rozwinąć gospodarstwo? Gospodarstwo należy do mojego taty. Posiadamy łącznie z dzierżawami 9,5ha. Wszystko to obrabiamy Ursusem C-330 + maszyny rolnicze. Mój tata ma już 46 lat i chciałbym wiedzieć jak mógłbym z tatą rozwinąć nasze gospodarstwo? Klasy ziem to 3,4,5. W dzierżawę nie ma co brać bo jeśli są pola uprawne które stoją wolne to ugory....

 

Proszę o porady jak moglibyśmy się rozwinąć bo chęci do prowadzenia są ale jak to prawie w każdym gospodarstwie to się nie przelewa...

 

Pozdrawiam Marek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przems98    3

Proponował bym wzięcie ok 8ha na ugorów w dzierżawę i zrobił z nich pola. Później zastanawiał bym się nad jakimś większym ciągnikiem do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

przedmówca dobrze mówi, weź około 10 ha tych ugorów, zrób z nich pola uprawne, pomyśl nad większym ciągnikiem, najlepiej 4x4, chcesz zająć się hodowlą ? masz jakieś bydło? jakie masz budynki ? moim zdaniem powinieneś zająć się hodowlą bydło mięsnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

najlepiej te ugory postaraj się kupić bo pole zrobisz i ci każe zejść właściciel szkoda roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1996    0

Mam 6 sztuk bydła oraz 2 maciory i klacz :)

 

Posiadam 1 oborę. Jeśli zlikwiduję chlewy to wejdzie jeszcze 4-5 sztuk bydła. No i wiadomo stodoła. Ugory są zarośnięte i są położone na górach więc trudno je uprawiać ciągnikiem a o wjechaniu kombajnem nie ma mowy... Takie ukształtowanie. Tam gdzie warunki są korzystne to mają inni gospodarze a tam gdzie kiedyś uprawiali ręcznie to teraz zapuszczają pod lasy...

Edytowano przez Marek1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

oj to nie dobrze, że kombajnem się nie da, a żeby postarać się kupić te ugory po niskiej ceni, można powiedzieć jako nieużytki, zasiać nową trawę i używać ich pod wypas bydła mięsnego ? a tereny równe choćby do zboża, czy kukurydzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ewentualnie można tam trawę posiać i kiszonka dla bydła albo za agroturystykę się weź jak góry blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

paweł temat ciężki bo ze zwykłych upraw roślinnych na tym areale to nie wyżyjesz, co do ugorów to i u mnie innej ziemi dostępnej nie ma, tylko krzaki do karczowania a jak chcą sprzedać to po cenie ziemi uprawnej :( ale co lepsze kawałki to biorę i przywracam do uprawy.

Co do likwidacji trzody to nie spieszył bym się z tym tak, ja mam tylko 4 maciory i wszystko co od nich odchowam sprzedaje po okolicy bo tylko ja w promieniu kilku kilometrów się ostałem z trzodą.

Ludzie chętnie się zapisują na tuczniki bo to takie normalnie chowane na zbożu, parowanych ziemniakach i zielonce im inaczej smakują no i co ostatnio modne nie tucze zwierzątek chemią :)

Sprzedaje ciągle po 5,80 zł a ludzie nie narzekają że drogo bo i tak taniej jak w sklepie a widzą co biorą i od kogo.

Da się z tego wyżyć, a bydło mięsne ma mały minus, powoli rośnie a i ostatnio nie ma na nim tak dużego zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1996    0

No właśnie. Teraz na zimę mam po 1,5 rocznym chowaniu jałówkę a na wiosnę byka :D Tyle że chowam go już ponad 1 rok... Ale można na tym zarobić. Mój sąsiad ma przeważnie po 10-13 sztuk bydła i sprzedaje można powiedzieć co miesiąc jedną sztukę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj