karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

marluk    353
37 minut temu, Kaszlak79 napisał:

A co, koło pióra Holandii zrobimy 🤣😅😂.

Wpisujemy WSZYSTKIE $$$ jakie przyszły i wyszły z naszego gospodarstwa. Jak np. ogrzewałeś budynek mieszkalny, to oczywiście przesada żeby to wpisywać. Ale jeśli już ogrzewałeś np. szklarnię (nie wiem czy ktokolwiek to dziś jeszcze robi...) to już jak najbardziej. Na gospodarstwo możesz mieć oddzielny wodomierz i wtedy liczysz to. Benzyna do piły i kosiarki - przesada, bo tym raczej utrzymujesz posesję. No chyba że by się jakoś uparł że np. miedzę oraz jakieś drzewa międzypolne tym pielęgnuje... Wpisujesz też dopłaty bezpośrednie, premię RMG jak dostaniesz oczywiście, dopłaty paliwowe i wszelkie inne daniny oraz oczywiście przychód ze sprzedaży. Z ogółu "strat" to wszystkie koszty produkcji (kombajn podobno idzie obejść na zasadzie pomocy sąsiedzkiej, ergo że bezgotówkowo), wszelkie ubezpieczenia, koszty napraw, przeglądów oraz legalizacji maszyn, podatki, usługi zewnętrzne takie jak np. weterynarz jak masz "gadzinę". KPiR to ma być bilans "zysków i strat" mówiąc krótko.

Jasne że można tylko po co? Wystarczy wpisać to co się sprzedało i parę zakupowych faktur i dosyć.

Edytowano przez marluk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wiadomo, będzie się robić tak aby było dobrze. Tylko jak ktoś miał kontrolę to warto spytać się co mieli za a co przeciw. W ogóle ta ewidencja jest bezsensowna dla małych gospodarstw, zbędna biurokracja moim zdaniem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Masz rację. Niektórzy zbyt ambitnie do tego podchodzą. Najważniejsze żeby była i była tam cała sprzedaż. A z zakupów wystarczy parę wpisać i finito.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
26 minut temu, marluk napisał:

Jasne że można tylko po co? Wystarczy wpisać to co się sprzedało i parę zakupowych faktur i dosyć

A to tak, jak by nagle w środku naboru albo w trakcie rozpatrywania wniosków ARiMR zmieniła wymogi co do KPiR. No chyba mi nie powiesz że lepiej nie mieć na zapas wszystkiego co się da, skoro potem najwyżej okaże się niepotrzebne 😉??

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wszystko będzie i tak zależało pewnie od ludzi z agencji. Dla jednego wystarczy niewiele wpisów i machnie ręka a dla drugiego służbisty może zawsze czegoś brakować.

W moim rejonie zrobił się jakiś ruch z tym programem. Robią szkolenia co tydzień w okolicznych gminach. Ciekawe czy będzie tak że na ostatni nabór wszyscy się rzucą...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W Opolskim ten program ma małe wzięcie. Na tyle małe że z doradców "prywaciarzy  z" nie znalazłem ani jednego co by to robił, jedynie ODR-y z urzędu się tym zajmują. I odpowiednio kasują, ale co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
33 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

W Opolskim ten program ma małe wzięcie. Na tyle małe że z doradców "prywaciarzy  z" nie znalazłem ani jednego co by to robił, jedynie ODR-y z urzędu się tym zajmują. I odpowiednio kasują, ale co zrobić...

priv pisz może coś zaradzę 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Użytkownik @freetaxi zajmuje się pisaniem wniosków jak ktoś potrzebuje niech się z nim kontaktuje. Może dzięki af będzie zniżka🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała    2

Witam, czytam to forum od bardzo dawna i składając wniosek w lipcu 2018, upewniałam się czy dobrze myślę (oczywiście zapoznałam się z rozporządzeniem). Dzięki, że JESTESCIE bo dużo osób korzysta z tych dyskusji. Mam pytanie, ponieważ nie wiem czy czegoś nie pokręciłam. I ratę dostałam pod koniec stycznia 2019 a mój rok docelowy to 2021. Ziemię kupiłam ale uprawy planowałam zrobić wg biznesplanu w 2021 i plan nawozowy również. Wczoraj mój doradca powiedział, że już w tym roku powinnam mieć uprawy na polu, ale sam nie wie jak to jest (prawie nie robił wniosków na restrukturyzacje). Byłam pewna, że jak wiosną 2021 będą uprawy to będzie to zgodne z biznesplanem. Jestem w błędzie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

wiesz ,to że nie zgodzili się na regionalizacje  to jedno,a drugie to to że żreć muszą ,ASF występuje w coraz to nowych krajach,i jak nie będzie gdzie kupić to zgodzą się na regionalizacje,na razie cisną żeby kraje od których kupują były chociaż w teorii czyste,

a co bedzie to się zobaczy,pamiętajcie że  to ogromny kraj,Oni np naszą roczną produkcję wieprzowiny zjadają na śniadanie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ile u was doradcy biorą za wniosek na RMG?  Mi powiedział 1,5tyś .

Laptopa i jakiś program do gospodarstwa ktoś kupował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Chyba w większości 1500 biorą, ale raczej to kasa za prowadzenie całego programu, przynajmniej w moim przypadku tak było. Woj. lubelskie powiat zamojski czy prywatni czy ludzie z odr taka sama kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Grzechooo napisał:

Użytkownik @freetaxi zajmuje się pisaniem wniosków jak ktoś potrzebuje niech się z nim kontaktuje. Może dzięki af będzie zniżka🤔

Słynny polski rabat ze 120% ceny na 100%?? 😂🤣😅 A tak na serio, jakoś nie uśmiecha mi się walić paręset km w jedną stronę żeby parę złotych oszczędzić 😉.

solek01 napisał:

Ile u was doradcy biorą za wniosek na RMG?  Mi powiedział 1,5tyś .

Laptopa i jakiś program do gospodarstwa ktoś kupował?

ODR bierze coś koło 1300 zł za wniosek o pomoc i jakieś 300 zł za wniosek o pierwszą ratę. Uwzględniając fakt, że dla samodzielnego sporządzenia wniosku jest potrzebny Office na którego characz wynosi 430 zł/rok, oraz poświęcony czas na samodzielne sporządzenie biznesplanu (w tym popełnione błędy...) to w mojej ocenie nie jest to wygórowana cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783
1 godzinę temu, marluk napisał:

@kopin

Nie pomyliłeś tematów?

pomyliłem ,mój błąd,starość nie radość;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785
Kaszlak79 napisał:

ODR bierze coś koło 1300 zł za wniosek o pomoc i jakieś 300 zł za wniosek o pierwszą ratę. Uwzględniając fakt, że dla samodzielnego sporządzenia wniosku jest potrzebny Office na którego characz wynosi 430 zł/rok, oraz poświęcony czas na samodzielne sporządzenie biznesplanu (w tym popełnione błędy...) to w mojej ocenie nie jest to wygórowana cena.

No ja napisałem już łącznie bo ja 1300 zapłaciłem za bp i wniosek 40 za "serwis kawowy" na 4 szkoleniach i jeszcze ma być chyba 150 za wniosek i poprawki przy drugiej racie. A kolega robił prywatnie i płacił 1500 za całość, więc wszędzie to samo. Ja tam jestem zadowolony z odr. Wszystko uprzejmie w każdym przypadku doradztwo i jeszcze prowadzą mi tą ewidencje(chociaż to to akurat pikuś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie każdy ODR jest taki sam... Pierwszy do jakiego trafiłem..., no cóż - z grzeczności nie skomentuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Dajcie trumnę bo w siano umrę- takie cwaniaki na forum i to młode chłopaki a nie potrafią wykonać prostego biznesplanu.  Wystarczy od kolegi przegrać Windows 2007 i ściągnąć z kompa plik  bp w Excelu.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543

Mam takie pytanie. Jeżeli w biznesplanie mam zadeklarowany agregat uprawowo siewny i siewnik jako oddzielne pozycje, to czy mogę zmienić taki zestaw na zestaw siewny nabidowany? Wyjściowy zestaw to siewnik unia poznaniak i agregat agromasz, a myślę teraz nad nabudowanym agromasza anu30+sn300 Czy to się jakoś nie będzie gryzło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

pisz o zmianę bo się dopierdzielą,kumplowi się dowalili do pługa bo miał 4 obrotową  a kupił 3+1 a to nie to samo 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
many12 napisał:

Dajcie trumnę bo w siano umrę- takie cwaniaki na forum i to młode chłopaki a nie potrafią wykonać prostego biznesplanu.  Wystarczy od kolegi przegrać Windows 2007 i ściągnąć z kompa plik  bp w Excelu.

Jedni nie potrafią a inni nie chcą - ja na ten przykład świadomie zlecę te robotę komuś innemu. Gdyby choć BP szło odpalić na darmowym OpenOffice lub Libre... Ale nie, nasze bogate państwo musi faworyzować bogatych, w tym wypadku w postaci pewnego monopolisty z Redmond 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta94    1
3 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Nie każdy ODR jest taki sam... Pierwszy do jakiego trafiłem..., no cóż - z grzeczności nie skomentuję.

Spokojnie, u nas jest stara kobieta, która nie umie obsłużyć laptopa, a co dopiero wniosek napisac.... A jak zadawałam pytania to kazała poszukać w internecie bo ona nie wie .... Pytanie, po co trzymać stare Pruchna , skoro można młodych ambitnych dać na to miejsce , którzy naprawdę znają się na rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

W obronie starych: W latach dziewięćdziesiątych zajmowałem się naprawą sprzętu medycznego. Pewnego razu będąc na usterce zobaczyłem jak starsza pani śmiga żwawo na komputerowej klawiaturze - zrobiło mi się głupio bo byłem w owym czasie informatycznym ignorantem. Do wszystkiego możemy dojść - kwestia chęci. W Twoim przypadku babcia trzyma etata dla dorastającej wnusi bo praca jest tylko li dla znajomych tudzież znajomych znajomego - bez odpowiedniej koneksji proponuję hektary po rodzicach.

Edytowano przez sumek666
cytowanie poprzedniego posta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kopin napisał:

pisz o zmianę bo się dopierdzielą,kumplowi się dowalili do pługa bo miał 4 obrotową  a kupił 3+1 a to nie to samo 😉

Siemka.Kopin i jak sąsiad z tego wybrną ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj