karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    749

Mam taką zasadę że pytaniem na pytanie nie odpowiadam 😉. Powiem tylko tyle że dla mnie wiek to nie metryka ale umysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Dzięki - uważasz się za guru to chciałem wyjaśnić pewną kwestię - odpuszczam bo się nie da ale Twój wiek wcale nie jest zacny - jesteś młodzieniaszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Poleciłbym jeszcze czytać ze zrozumieniem - co do tego wieku, bynajmniej o mnie nie chodziło. I nie uważam się za guru, wypowiadam się tylko w oparciu o moją wiedzę i doświadczenie. A że jednemu wystarczą dwa słowa a innemu referatu mało...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Dobrze napisane ale proszę o więcej respektu do ludzi którzy przedstawiają na forum fakty z "życia wzięte" a nie futurologię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Powiadają że na respekt czy szacunek trzeba sobie zasłużyć a nie się jego domagać... Ale, młody jestem to mam prawo się nie znać 😉. Nie wiem jak Ty, ale ja wracam do meritum sprawy.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Pany, zamierzam kupić pierwszą maszynę, czy muszę żądać jakiej specyfikacji do niej? Czy na fv musi być coś wyszczególnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Nazwa, Model, nr. fabryczny, rok produkcji. Zgodnie z tabliczką znamionową. 

 

Nie rozumiem waszego bólu tylnej części ciała na temat potwierdzania sobie dokumentów przez agenję. Piszecie o tym już z pięć stron. Co Wam to przeszkadza? Wolicie po notariuszach latać? Bo oryginałów nie można oddać - muszą być przy ewidencji. Dokumenty potwierdzają i kopie zabierają tylko i wyłącznie dla własnego użytku. Rozumiem, gdyby miały wychodzić poza mury agencji, wtedy Wasze oburzenie było by zrozumiałe.

Gmina też, jak chcemy zabrać oryginaly, kopiuje i potwierdza sobie Swoją pieczątką. Też źle? 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
20 godzin temu, marluk napisał:

OK ale to dotyczy tylko faktury potwierdzającej realizację biznesplanu. Bo ktoś tu zaczął mieszać ze ewidencję też trzeba jakoś potwierdzać zgodność z oryginałem.

nawet to się da ominąć.
Jak nie kupiłeś sprzętu to bierzesz pro-formę i ją oddajesz bo Ci do niczego nie jest potrzebna ot co. A oryginał faktury dostajesz jak zapłacisz za towar z pro-formy.
Pro forma jest dokumentem wystarczającym na potwierdzenie realizacji biznesplanu-było parę stron temu, jest na stronie arimr w pytaniach i osobiście pytałem w arimir osoby która rozlicza RMG i MGR.

  • Like 2

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
44 minuty temu, ZYLA napisał:

Nazwa, Model, nr. fabryczny, rok produkcji. Zgodnie z tabliczką znamionową. 

 

Nie rozumiem waszego bólu tylnej części ciała na temat potwierdzania sobie dokumentów przez agenję. Piszecie o tym już z pięć stron. Co Wam to przeszkadza? Wolicie po notariuszach latać? Bo oryginałów nie można oddać - muszą być przy ewidencji. Dokumenty potwierdzają i kopie zabierają tylko i wyłącznie dla własnego użytku. Rozumiem, gdyby miały wychodzić poza mury agencji, wtedy Wasze oburzenie było by zrozumiałe.

Gmina też, jak chcemy zabrać oryginaly, kopiuje i potwierdza sobie Swoją pieczątką. Też źle? 

Nie musisz rozumieć. Tak, jest to źle zrobione - bo niezgodnie z prawem. Wiedz o tym że w polskim prawie decyzję administracyjną można unieważnić do 10 lat. Jedną z podstaw takiego unieważnienia jest wydanie jej na podstawie nieważnych dokumentów... I choćby przez to warto wydać te grube 6 zł za stronę u notariusza. Poza tym pokazuje to wszechobecną nonszalancję i sobiepaństwo w polskiej administracji. I gdybym podchodził do tego tak jak Ty, to połowę spraw bym nie załatwił tak jak chciałem, bo Pan czy Pani w urzędzie miała swoją wykładnię prawa. Ostatecznie zrozum że są ludzie którzy coś robią żeby tylko było, a są też tacy którzy robią żeby było tak, jak się należy.

To ostatni raz kiedy zabieram głos w tej sprawie.

Edytowano przez Kaszlak79
Ostatni wers dodany.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Kaszlak79 ma tutaj rację. ARiMR nie ma prawa potwierdzać zgodności z oryginałem nie swoich dokumentów. Myślę że gdyby np. zaniósł kopie ewidencji która sam sobie potwierdził zgodność z oryginałem to może i by ARiMR marudziła na to ale jakby przyszło do wydania pisemnej decyzji odmownej to by tego nie zrobili bo nie mają oparcia w przepisach. Oni po prostu lubią gadać bzdury ale jak przychodzi do pisemnych decyzji to już robią wszystko jak należy.

Edytowano przez marluk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
2 godziny temu, marluk napisał:

Kaszlak79 ma tutaj rację. ARiMR nie ma prawa potwierdzać zgodności z oryginałem nie swoich dokumentów...

Byłbym ostrożny z takim twierdzeniem. Przychodzisz do mnie z oryginałem, kseruję go i poświadczam za zgodność dla siebie (i ARiMR robi to dla siebie). Ten dokument będzie tylko w obiegu ARiMR i dla niej jest ważny skoro tak robi. Natomiast jeżeli ktoś chce mieć coś potwierdzonego i ważnego w każdej instytucji to tak jak wyżej napisano, notariusz itp. Weź xerówkę czegokolwiek potwierdź w ARiMR i zanieś gdzie indziej do instytucji - wyśmieją Cię bo dla nich nie jest to ważne. Instytucja wg mnie może poświadczyć za zgodność z oryginałem oryginalnych dokumentów tylko dla siebie i swoich potrzeb.

  • Like 3
  • Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

A jak mam dzierżawy na tzw gębę , gdzie właściciele płacą podatek ja zgłaszam do dopłat i im płacę to takie grunty biorą do wyliczena wielkosci ekonomicznej? Czyli rozumiem że ten słonecznik może być taki jak się sieje na nasiona?

 

 

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

A myślisz że jak mam docelową na 44tyś euro a zmniejsze na 34tyś euro  to będą robić problemy? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

Byłbym ostrożny z takim twierdzeniem. Przychodzisz do mnie z oryginałem, kseruję go i poświadczam za zgodność dla siebie (i ARiMR robi to dla siebie). Ten dokument będzie tylko w obiegu ARiMR i dla niej jest ważny skoro tak robi. Natomiast jeżeli ktoś chce mieć coś potwierdzonego i ważnego w każdej instytucji to tak jak wyżej napisano, notariusz itp. Weź xerówkę czegokolwiek potwierdź w ARiMR i zanieś gdzie indziej do instytucji - wyśmieją Cię bo dla nich nie jest to ważne. Instytucja wg mnie może poświadczyć za zgodność z oryginałem oryginalnych dokumentów tylko dla siebie i swoich potrzeb.

Masz jak najbardziej rację z tym, że dokument który będą posiadać nie ma mocy oryginału. Inna sprawa, że im może nie być potrzebny dokument który ma moc oryginału.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

To jeszcze powiedzcie, jak to jest ztymi ofertami na maszyny, moze ARMIR je wymagac  czy nie??? 

Kilku by sie tu nadawało na prezesow ARIMR..... Ze znajomosci podstaw prawnych. 😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Może. Może Ci powiedzieć że wpisana cena w stosunku do wyposażenia jest oderwana od rzeczywistości i żeby to udowodnić ze tak nie jest musisz mieć ofertę. Ja np żadnych ofert nie dołączałem ale mogą o to prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

Oferta może być potrzebna jak według jajencji przepłacimy za sprzęt ale jeszcze o czymś takim nie słyszałem w rmg 

Edytowano przez igor10246

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
10 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Co mowi o tym rozpozadzenie? 

 

Cytat z &3.

Pomoc może być przyznana, jeżeli biznesplan:

   1) zapewnia:

      (...)

     b) zgodność szacunkowych wartości planowanych inwestycji w środki trwałe z cenami rynkowymi,

     c) dostosowanie planowanych inwestycji w środki trwałe do zasobów gospodarstwa oraz docelowej struktury produkcji, o której mowa w ust. 1pkt 2 lit. b;

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ja mam pytanie o ewidencję przychodów i rozchodów. Planuję przejść na VAT i sam się rozliczać z użyciem jakiegoś programu księgowego. I tam po wprowadzaniu faktur już sama się tworzy księga przychodów i rozchodów. Myślicie, że taka księga spełniałaby wymagania narzucone w RMG? Praktykuje ktoś z was takie prowadzenie ewidencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
2 godziny temu, solek01 napisał:

A jak mam dzierżawy na tzw gębę , gdzie właściciele płacą podatek ja zgłaszam do dopłat i im płacę to takie grunty biorą do wyliczena wielkosci ekonomicznej? Czyli rozumiem że ten słonecznik może być taki jak się sieje na nasiona?

Do wyjściowej SO, bo domniemam że o to chodzi, podajesz wszystko co zgłosiłeś do dopłat w roku, w którym składasz wniosek o pomoc.

40 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Co mowi o tym rozpozadzenie? 

Rozporządzenie nie precyzuje tego czy masz dołączyć konkretną ofertę czy nie. Jedynie parametry mają się zgadzać z rozporządzeniem. Jednak co oddział regionalny, to inne zwyczaje i nie wykluczone że u Ciebie zażądają tego. Warto dodać że niektóre "regionalki" czepiają się jak przekroczysz maksymalne parametry maszyn jakie są przewidziane w dokumentach na daną produkcję rolną.

 

1 godzinę temu, marluk napisał:

Inna sprawa, że im może nie być potrzebny dokument który ma moc oryginału.

Ale o kopiach zgodnych z oryginałem była ta zawzięta dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj