karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
9 minut temu, Buszmen11 napisał:

Mam takie pytanie odnośnie robienia zmiany do wniosku. Chce zmienić roślinę na której robię wzrost oraz wywalić jedną z maszyn i przesunąć pieniądze w obrotowe, ewentualnie zastąpić ją inną, tańszą. Jakie papierki przygotować? Zmiany wprowadzam do arkusza na którym robiłem wniosek ( nabór lipiec 2018) czy na tym który Teraz obowiązuje? Bo rozumiem że do zmiany we wniosku załączam też płytkę z aktualnym bp

Zmiany robisz w tym samym pliku biznes planu który powinieneś mieć w komputerze. Wypełniasz też jeszcze raz
"Wniosek o przyznanie pomocy na RMG" zaznaczając  x  zmianę  z podaniem daty zmiany i podpis. Nie zapomnij o piśmie przewodnim do  regionalnego dyrektora arimr z prośbą o zmianę. Nie potrafię zrozumieć twojej kombinacji "i przesunąć pieniądze w obrotowe," - kwota obrotowych jest stała  - można robić tylko roszadę z jej przeznaczeniem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548
1 minutę temu, many12 napisał:

Zmiany robisz w tym samym pliku biznes planu który powinieneś mieć w komputerze. Wypełniasz też jeszcze raz
"Wniosek o przyznanie pomocy na RMG" zaznaczając  x  zmianę  z podaniem daty zmiany i podpis. Nie zapomnij o piśmie przewodnim do  regionalnego dyrektora arimr z prośbą o zmianę. Nie potrafię zrozumieć twojej kombinacji "i przesunąć pieniądze w obrotowe," - kwota obrotowych jest stała  - można robić tylko roszadę z jej przeznaczeniem. 

Obrotowe to 12 tyś , obrotowe można skasować na trwałe , może ma na myśli przywrócić obrotowe bo nic nie pisał na obrotowe .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Pany kto w biznesplanie deklarował uprawę marchwi - w roku docelowym czyli 2020 pierwszy raz wchodzę w ten biznes. Jestem na etapie zbierania informacji, sfinansował bym nawet siewnik podczepiany do ciągnika o ile  jest fizyczna możliwość jego zakupu. Też jeszcze w grudniu będę robił zmianę zmniejszenia jej powierzchni z hektara na 0.5.

Myślę, że hektar to zdecydowanie za dużo - trzeba będzie zrobić symulację w biznesplanie i zorientować czy nie walnie wielkość ekonomiczna gospodarstwa.

Na razie robię czyszczenie końcowe w swoim 13-o letnim junijnym lasku. Jutro jadę  do nadleśnictwa po zaświadczenie o wykonaniu i protokół odbioru inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548
2 minuty temu, many12 napisał:

Pany kto w biznesplanie deklarował uprawę marchwi - w roku docelowym czyli 2020 pierwszy raz wchodzę w ten biznes. Jestem na etapie zbierania informacji, sfinansował bym nawet siewnik podczepiany do ciągnika o ile  jest fizyczna możliwość jego zakupu. Też jeszcze w grudniu będę robił zmianę zmniejszenia jej powierzchni z hektara na 0.5.

Myślę, że hektar to zdecydowanie za dużo - trzeba będzie zrobić symulację w biznesplanie i zorientować czy nie walnie wielkość ekonomiczna gospodarstwa.

Na razie robię czyszczenie końcowe w swoim 13-o letnim junijnym lasku. Jutro jadę  do nadleśnictwa po zaświadczenie o wykonaniu i protokół odbioru inwestycji.

Oj ta nie szczęsna marchew jak rozumieć to na przemysł to trzeba  się liczyć ze cena może być na skupie zależności od 15 gr do 50 gr , wynająć ludzi do przebierania , musi być prosta nie taka , z bocznymi korzeniami , a to sucho nie urośnie mało ciekawy temat sąsiad miał przez 5 lat z modernizacji już się wyzwolił z tej nie woli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
29 minut temu, many12 napisał:

Zmiany robisz w tym samym pliku biznes planu który powinieneś mieć w komputerze. Wypełniasz też jeszcze raz
"Wniosek o przyznanie pomocy na RMG" zaznaczając  x  zmianę  z podaniem daty zmiany i podpis. Nie zapomnij o piśmie przewodnim do  regionalnego dyrektora arimr z prośbą o zmianę. Nie potrafię zrozumieć twojej kombinacji "i przesunąć pieniądze w obrotowe," - kwota obrotowych jest stała  - można robić tylko roszadę z jej przeznaczeniem. 

a nie można zmian zrobić po wydaniu decyzji? Tak pytam z ciekawości ale też i tego że trochę im schodzi bo wczoraj rozmawiałem to dopiero ogarniają kontrolę wniosków pod względem formalnym a decyzje może luty 2020. Kumplowi się pozmieniały plany trochę, nam też pewne rzeczy chyba pójdą inaczej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
16 minut temu, galan99 napisał:

Oj ta nie szczęsna marchew jak rozumieć to na przemysł to trzeba  się liczyć ze cena może być na skupie zależności od 15 gr do 50 gr , wynająć ludzi do przebierania , musi być prosta nie taka , z bocznymi korzeniami , a to sucho nie urośnie mało ciekawy temat sąsiad miał przez 5 lat z modernizacji już się wyzwolił z tej nie woli .

Nic w biznesplanie nie zaznaczałem o jej sprzedaży. Docelowo ma byś skarmiona przez mięsne opasy i króliki.  Hektar marchwi daje wzrost ekonomiczny rzędu 4900 ESC. W międzyczasie kupiłem prawie dwa ha łąki gdzie zaorałem 0.56ha pod koniczynę deklarowana w biznesplanie ( 576 ESCz hektara). Sądzę, że zakup łąki da mi możliwość zmniejszenia powierzchni marchwi - w moim gospodarstwie będzie miała branie - zrobię symulację i coś zakombinuję.

Pytałem w PZU - marchew można ubezpieczyć a koniczynę nie nada.

Edytowano przez many12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
2 godziny temu, many12 napisał:

Zmiany robisz w tym samym pliku biznes planu który powinieneś mieć w komputerze. Wypełniasz też jeszcze raz
"Wniosek o przyznanie pomocy na RMG" zaznaczając  x  zmianę  z podaniem daty zmiany i podpis. Nie zapomnij o piśmie przewodnim do  regionalnego dyrektora arimr z prośbą o zmianę. Nie potrafię zrozumieć twojej kombinacji "i przesunąć pieniądze w obrotowe," - kwota obrotowych jest stała  - można robić tylko roszadę z jej przeznaczeniem. 

U mnie całe 60 tys przeznaczone było w bo na zakup maszyn. Że względu na podwyżki cen sporo brakuje do zakupu ostatniej. Dlatego pytam czy te pieniądze mogę dać spowrotem w obrotowe ( zostało jakieś 4 tys) czy podmieniać maszynę na inną jeżeli nie da rady w obrotowe. 

Czyli muszę pismo przewodnie i zmieniony plik z bp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

U nas podobna sytuacja z naboru 2018, tylko zmieniły się terminy zakupu ziemi (nie zdążymy w tyn roku) i nazwy szkoleń. Pani powiedziała, że biznesplan na płytę z zaznaczoną 'zmianą' na pierwszej stronie plus wydruk podsumowania biznesplanu, jeszcze raz wniosek o przyznanie premii z zaznaczoną zmianą i podpisami i podanie do dyrektora o wyrażenie zgody na w/w zmiany. Edit: no i we wniosku pozaznaczane załączniki jeśli takowe zmieniasz / dodajesz (czyli np zmieniasz oferty na maszyny to zaznaczasz i w pismie przewodnim opisujesz co dołączasz)

Edytowano przez rudaziuta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
10 godzin temu, many12 napisał:

Jadąc pociągiem z BP do Międzyrzeca Podl. też mamy Sitno. Mam do zaliczenia ostatnie czwarte niepłatne   szkolenie w Huszlewie lub Łosicach w temacie "Technologia uprawy zbóż z uwzględnieniem nowych odmian" - prawdopodobnie luty lub marzec.

E no many12 po takim szkoleniu, to u ciebie nastąpi postep w uprawie zbóż.. 😁😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isabela    3

Witam,

Ja mam jeszcze inne pytanie. Wnioskowalam o Restrukturyzacje malych gospodarstw w drugim naborze 2019, maz na modernizacje w 2018 roku. Maz dostal decyzje w tym tygodniu pozytywna. Miesziac temu wzielismy slub. Mamy podpisana rozdzielnosc majatkowa, prowadzimy dwa niezalezne gospodarstwa. Czy ktos byl w podobnej sytuacji? Czy byly jakies problemy w podpisaniu dwoch umow bedac juz malzenstwem? Niestety nie udalo sie nam podpisac zadnej z umow przed slubem. Ja czekam jeszcze na decyzje. Ktos moze bylby w stanie tu pomoc, cos podpowiedziec?  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548
43 minuty temu, isabela napisał:

Witam,

Ja mam jeszcze inne pytanie. Wnioskowalam o Restrukturyzacje malych gospodarstw w drugim naborze 2019, maz na modernizacje w 2018 roku. Maz dostal decyzje w tym tygodniu pozytywna. Miesziac temu wzielismy slub. Mamy podpisana rozdzielnosc majatkowa, prowadzimy dwa niezalezne gospodarstwa. Czy ktos byl w podobnej sytuacji? Czy byly jakies problemy w podpisaniu dwoch umow bedac juz malzenstwem? Niestety nie udalo sie nam podpisac zadnej z umow przed slubem. Ja czekam jeszcze na decyzje. Ktos moze bylby w stanie tu pomoc, cos podpowiedziec?  

Prosta sprawa wystosować pytanie do źródła a jest to Agencja Restrukturyzacji udzielą odpowiedzi .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Wydaje mi się że liczy się stan prawny na dzień składania wniosku ale ARiMR to stan umysłu więc lepiej się upewnić

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, isabela napisał:

Witam,

Ja mam jeszcze inne pytanie. Wnioskowalam o Restrukturyzacje malych gospodarstw w drugim naborze 2019, maz na modernizacje w 2018 roku. Maz dostal decyzje w tym tygodniu pozytywna. Miesziac temu wzielismy slub. Mamy podpisana rozdzielnosc majatkowa, prowadzimy dwa niezalezne gospodarstwa. Czy ktos byl w podobnej sytuacji? Czy byly jakies problemy w podpisaniu dwoch umow bedac juz malzenstwem? Niestety nie udalo sie nam podpisac zadnej z umow przed slubem. Ja czekam jeszcze na decyzje. Ktos moze bylby w stanie tu pomoc, cos podpowiedziec?  

Z tego co dzióbię na forum to w Restrukturyzację może wejść tylko li jedno z członków małżeństwa. Przy rozdzielności majątkowej jako zwolennik logicznego prawa a nie pizdowskiego bezprawia to małżonek jak najbardziej kwalifikuje się do projektu którego już ma decyzję - powodzenia. Temat jest o tyle ciekawy, że każde z małżonków POsiada ambicje w świetle niestabilnego prawa łamanego nawet przez Konia Trojańskiego.

 

11 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

E no many12 po takim szkoleniu, to u ciebie nastąpi postep w uprawie zbóż.. 😁😉

Jak nie jak jak  tak. Chcę wejść w marchewkę bo już mi się znudziło ciągłe siania tego owsa. Jestem zainteresowany li tylko o wyłącznie marchewką i kompetentnych zapraszam do wymiany doświadczeń: - zaznaczam, że nie posiadam rolniczego wykształcenia i rozgryzam temat.

Mianowicie: primo:  Jaki jest najlepszy środek chwastobójczy po posadzeniu marchewki:

a) Racer 250 EC - 1litr/ha.

b) Afalon.

c) Linurekx. -

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy dodawaliście do dokumentacji zaświadczenie z US o nie posiadaniu działów specjalnych produkcji rolnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodałam zaświadczenie o dochodach z US a dostałam pismo, ze jeszcze tamto potrzebne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

aaa Ty jesteś z  naboru ZUS-owców? to tutaj się nie będę mądrował  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ano😞 to już chyba wiem, takiego szczegółu nie wiedziałam, że się bedą doszukiwać😏 dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Z tego co pamiętam na studiach jak było potrzebne zaświadczenie o dochodach z US to zawsze do tego były działy specjalne. Więc tu pewnie będzie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
12 godzin temu, many12 napisał:

 

Mianowicie: primo:  Jaki jest najlepszy środek chwastobójczy po posadzeniu marchewki:

a) Racer 250 EC - 1litr/ha.

b) Afalon.

c) Linurekx. -

Proponowal bym afalon powschodowy lub doglebowy Racer 250ec..z tego co wiem linurex prawdopodobnie mial zostac wycofany..... Oba te srodki powiny byc dobre

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
many12 napisał:

Jak nie jak jak  tak. Chcę wejść w marchewkę bo już mi się znudziło ciągłe siania tego owsa. Jestem zainteresowany li tylko o wyłącznie marchewką i kompetentnych zapraszam do wymiany doświadczeń: - zaznaczam, że nie posiadam rolniczego wykształcenia i rozgryzam temat. Mianowicie: primo:  Jaki jest najlepszy środek chwastobójczy po posadzeniu marchewki: a) Racer 250 EC - 1litr/ha. b) Afalon. c) Linurekx. -

Afalon i linurekx to jest to samo i są już od dwóch lat wycofane i po piewrsze nie kupisz tego nigdzie, po drugie nie możesz używać.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
21 godzin temu, Czereśnia napisał:

Czy dodawaliście do dokumentacji zaświadczenie z US o nie posiadaniu działów specjalnych produkcji rolnej?

w poprawkach i u mnie i u kumpla chcieli, z racji że to nie problem wybrać to dołączone ale podstawy prawnej na to raczej nie mają ale żreć się z ARiMR na początku drogi to nie ma sensu w tym przypadku (w zapisie jest jeżeli wymagane czy jakoś tak).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Nie wiem czy kogoś to interesuje albo czy zauważył, ale z naboru 2018 do niedawna w ogóle nie było listy z mazowieckiego. No to teraz już jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj