karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Mateusz2908    1
3 godziny temu, freetaxi napisał:

@Mateusz2908 mam już kilka decyzji z naboru marcowego w województwie lubelskim. Już ponad miesiąc temu. 

To ja dzwoniłem od Krk i kobieta mówiła że najpierw musi być lista później wysyłaja decyzję sam już nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Już od jakiegoś roku w działaniach premiowych w niektórych województwach decyzja wydawana jest praktycznie od razu po zatwierdzeniu wniosku przez osobę prowadzącą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekokon    8

Z którego roku liczymy wielkość ekonomiczna jeśli teraz będzie składany wniosek o płatność drugiej raty.


😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co podałeś we wniosku o dopłaty w 2019 roku plus ewentualnie produkcja zwierzęca średni stan też z tego roku. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Powtórzę jeszcze pytanie: nabór marcowy, czy jeśli zostalem telefonicznie wezwany do poprawki w czerwcu ( dosłanie kosztorysu + jedno oświadczenie) to mam na to jakiś termin określony, rozmawiałem ostatnio telefoniczne i po prostu chce zrobić poprawkę do biznesplanu a doradca od końca czerwca do połowy września jest niedostępny..czy mogą mi anulować wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, k0b napisał:

Powtórzę jeszcze pytanie: nabór marcowy, czy jeśli zostalem telefonicznie wezwany do poprawki w czerwcu ( dosłanie kosztorysu + jedno oświadczenie) to mam na to jakiś termin określony, rozmawiałem ostatnio telefoniczne i po prostu chce zrobić poprawkę do biznesplanu a doradca od końca czerwca do połowy września jest niedostępny..czy mogą mi anulować wniosek?

To niech poprawi ktoś inny bo na poprawkę masz 7 dni i w kosz poleci twój biznes plan .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, k0b napisał:

Powtórzę jeszcze pytanie: nabór marcowy, czy jeśli zostalem telefonicznie wezwany do poprawki w czerwcu ( dosłanie kosztorysu + jedno oświadczenie) to mam na to jakiś termin określony, rozmawiałem ostatnio telefoniczne i po prostu chce zrobić poprawkę do biznesplanu a doradca od końca czerwca do połowy września jest niedostępny..czy mogą mi anulować wniosek?

Kolego nie wygłupiaj i nie wycofuj wniosku. Zrób te poprawki i będziesz miał problem z głowy. Domyślam się że wniosek robiłeś w ODR, inny pracownik nie może poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

dzięki za odpowiedź, to nie poprawka a dosłanie kilku wniosków dzwoniłem że zrobię zmianę biznesplanu i spoko na razie, własnie w odr ale oni twierdzą że to tylko jeden pracownik może i oni nie mogą...


w czerwcu mówił coś o tym że mam na dosłanie 150 dni


miałem dosłać tylko kosztorys + oświedczenie współposiadacza ale chciałem.zmiane i na razie czekali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

ostatnio dzwonił było ok, głupio by płacić 1600 zł za kosztorys bez skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Czy w modernizacji małych gospodarstw można użyczać budynki? Sprawa wygląda tak że syn tescia wziął młodego rolnika w 2018, a teściu mu wszystko przepisał. Jest okazja kupna ziemi 5 ha i teść by to kupił na siebie, a końcowy wzrost ekonomiczny by wykazał kupnem jałówek od syna, wszystko trzymane w tej samej oborze. 

Jest to jakiś pomysł czy nie ma opcji? Bo jest mowa że dotacje można przeznaczyć na zakup stada podstawowego.

Ja tam im mówię że to średnio przejdzie. Lub jak to ugryźć inaczej? @freetaxi przepraszam że Cię przywołuje ale może coś doradzisz?

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A nie ma możliwości inaczej zrobić tego wzrostu? Słonecznik czy inne ustrojstwo?

  • Haha 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Nie bardzo, uparli się zeby to były zboża dla stada bydła. Głupia sprawa jeszcze taka że nie potrzebują żadnej maszyny i chcieli by żeby ta kasa została w domu, tak aby te jałówki syn sprzedał ojcu. 

Podobnie jak niektórzy w młodym rolniku nie kupują maszyn tylko ziemię od rodziców, zakup niby jest ale kasa zostaje w "domu" a nie u sprzedawcy maszyn itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Da radę jakoś rozdzielić te stada w oborze ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
9 godzin temu, freetaxi napisał:

A nie ma możliwości inaczej zrobić tego wzrostu? Słonecznik czy inne ustrojstwo?

Słonecznik w przyszłym roku będzie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A myślisz że ktoś go sprzedaje?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 minut temu, freetaxi napisał:

Da radę jakoś rozdzielić te stada w oborze ?

Obore mają uwieziówke na krowy a z boku dobudówka na 15 jałówek na luzie. 

Sam fakt kupna jałówek jak mówiłem ojciec od syna przejdzie? Bo szwagier co wziął tego młodego nie jest na vat ani nic, pozostał na ryczałcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przejdzie. Ziemię sprzedają między sobą to i zwierzęta można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
7 minut temu, freetaxi napisał:

A myślisz że ktoś go sprzedaje?

To co z nim robią? Zasiać aby tylko wielkości sobie zwiększyć a potem za orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 minut temu, freetaxi napisał:

Przejdzie. Ziemię sprzedają między sobą to i zwierzęta można. 

Dzięki za odpowiedź. 

4 minuty temu, Piotruniu25 napisał:

To co z nim robią? Zasiać aby tylko wielkości sobie zwiększyć a potem za orać.

Albo na kiszonkę ale to badziewie, chyba większą wartość ma pod pługiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mówimy tu o słoneczniku na kwiaty. Nigdzie nie jest napisane, że ma być sprzedany. Ma być na polu i w dopłatach to wielkości ekonomicznej. Wystarczy. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Dokładnie. Tylko niektórzy nie do końca są w temacie wykorzystywania możliwości do osiągnięcia celu, i później tworzone są różne historie  z mchu i paproci ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Witam kolegów, mam jedno pytanko. Jestem z naboru lipiec 2018. 1 rata przyszła w marcu tego roku. W tym roku osiągnąłem zalozone SO w roku docelowym, wydałem 60tys tak jak rozpisalem, jednak okazalo się ze po dokladnych pomiarach mam na własność 69% gruntów a wymagane jest 70%. Czy jeśli teraz dokupie działkę której nie było w tym roku w doplatach ani jej nie uprawialem zostanie to zaliczone? W sensie czy mógłbym ubiegac sie o 2 ratę juz w tym roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj