karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

PRZMAS19821982    962

Zycze wam wszystkim wszyskiego najlepszego spelnienia mazen i nie za duzych problemow z arimr.. Duzo zdrowia i wytrwalosc w dozeniu do sukcesu w nowym  2019r...

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Ot widzę że podprowadziłeś  trochę kasy z RMG i na Majorkę jedziesz  że tak wcześnie życzenie Noworoczne składasz ;-))))

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
52 minuty temu, kopin napisał:

Ot widzę że podprowadziłeś  trochę kasy z RMG i na Majorkę jedziesz  że tak wcześnie życzenie Noworoczne składasz ;-))))

Troche malo zeby zaszalec na majorce.😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi dzierżawami? Ma ruszyć modernizacja w maju lub nawet lutym. Sytuacja jest taka że mam wszystko w dzierżawie. Po zainwestowaniu muszę przekroczyć 10000 euro weg. Mogę mieć tylko 30% dzierżawy z tych gruntów czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
9 minut temu, dawidursus323 napisał:

Jak to jest z tymi dzierżawami? Ma ruszyć modernizacja w maju lub nawet lutym. Sytuacja jest taka że mam wszystko w dzierżawie. Po zainwestowaniu muszę przekroczyć 10000 euro weg. Mogę mieć tylko 30% dzierżawy z tych gruntów czy jak to jest?

Tu nie jest modernizacja tylko restrukturyzacja. W ramach RMG  w roku wyjściowym wpisujesz do biznesplanu wszystko co było ujęte w dopłatach - ewentualne poprawko po kontroli z Agencji.................. Natomiast w roku docelowym tylko 30 % dzierżawionych gruntów z zawartą minimum 7-o letnią umową dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Znajomy z pierwszego naboru chce ze środków obrotowych kupić elementy nawadniana ( rury, taśmy, złączki, wpinki) tylko ma studnie głębinową już kupę lat niestety robioną na dziko. Pytanie czy to może jakoś kolidować z tym planowanym zakupem? Czy mogą się przyczepić przy kontroli do nawadniania z takiej studni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
10 minut temu, thor1984 napisał:

Znajomy z pierwszego naboru chce ze środków obrotowych kupić elementy nawadniana ( rury, taśmy, złączki, wpinki) tylko ma studnie głębinową już kupę lat niestety robioną na dziko. Pytanie czy to może jakoś kolidować z tym planowanym zakupem? Czy mogą się przyczepić przy kontroli do nawadniania z takiej studni?

W Powiatowej Agencji nic się nie dowiesz a informacja z Regionalnej dla twojego dobra powinna być dla spokoju twojego na papierku. Proponuję zmianę w biznesplanie  z pismem przewodnim do dyrektora o przeznaczenie części kwoty ze środków obrotowych na modernizację systemu nawadniającego z uwzględnieniem co i za ile. Możesz to ująć w Tabeli  21. "Planowane zakupy obrotowych środków produkcji w okresie realizacji  biznesplanu" - przykładowo w pozycji 11 "Pozostałe" - w zależności jak ci póżniej zasugeruje opiekun twojego projektu z Regionalnej. Nie szkodziło by się dowiedzieć w wydziale budownictwa w starostwie jakie papirki są wymagane przy budowie takiej studni głębinowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
39 minut temu, thor1984 napisał:

Znajomy z pierwszego naboru chce ze środków obrotowych kupić elementy nawadniana ( rury, taśmy, złączki, wpinki) tylko ma studnie głębinową już kupę lat niestety robioną na dziko. Pytanie czy to może jakoś kolidować z tym planowanym zakupem? Czy mogą się przyczepić przy kontroli do nawadniania z takiej studni?

Jeśli studnia jest na posesji to nie będzie problemu poborem wody można zmieniać bo też maiłem nawadnianie ze studni kopanej do tuneli ale z racji rezygnacji tuneli na zakup pola . środki obrotowe można przesuwać na co się chce .

Zapomniałbym dodać że musiałem robić foto tej studni i napisać takie oświadczenie że to studnia jest własna .

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, many12 napisał:

Tu nie jest modernizacja tylko restrukturyzacja. W ramach RMG  w roku wyjściowym wpisujesz do biznesplanu wszystko co było ujęte w dopłatach - ewentualne poprawko po kontroli z Agencji.................. Natomiast w roku docelowym tylko 30 % dzierżawionych gruntów z zawartą minimum 7-o letnią umową dzierżawy.

Czyli dajmy na to że zainwestowałem te 48 tysięcy i chcę wyliczyć weg (która ma być powyżej 10k euro) to mogę to zrobić z gruntów na które mam umowy dzierżawy z ludźmi? Powiedzmy, że mam 10ha z czego na 3ha mam umowę na 10 lat z gminy, a 7ha od ludzi. Może tak być? Czy raczej na odwrót czyli z 10ha 7ha mam od gminy na 10 lat, a 3ha od ludzi na umowy?

Ps. W odr mi powiedzieli, że może być dzierżawa na min 7 lat od gminy lub kowr zamiast własności.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

 Z tymi studniami to uważajcie, jak to jest na dziko żeby potem nie było ajwaj, na kopanie takiej studni wymagana jest teraz papierologia jak na normalny budynek czyli plan, pozwolenie wodne, geodeta do wyznaczenia itp. Poza tym jest jakiś tam limit wody do wykorzystania. Żeby potem agencja nie wołała papierów na tą studnię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Do studni kopanych co sa wstawiane betony to nic nie zrobią , do nowych kopanych obecnie jest już papierologia , tylko co do własnych studni potrzeba zamontować licznik wody , zgłoszenie do gminy .

Pobór wody z linii też można i nie zapłaci się więcej za metr wody do podlewania aby nie przekroczyć 5 metry sześcięnnych .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
2 godziny temu, dawidursus323 napisał:

Czyli dajmy na to że zainwestowałem te 48 tysięcy i chcę wyliczyć weg (która ma być powyżej 10k euro) to mogę to zrobić z gruntów na które mam umowy dzierżawy z ludźmi? Powiedzmy, że mam 10ha z czego na 3ha mam umowę na 10 lat z gminy, a 7ha od ludzi. Może tak być? Czy raczej na odwrót czyli z 10ha 7ha mam od gminy na 10 lat, a 3ha od ludzi na umowy?

Ps. W odr mi powiedzieli, że może być dzierżawa na min 7 lat od gminy lub kowr zamiast własności.

Młody ma dzierżawę na 10 lat  od prywatnej osoby, tyle że za prawo do emerytury. W docelowym ma więcej niż 30 % dzierżawionych, jak dotąd nie czepiali się tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może mieć. Tylko wielkość ekonomiczna pewnie poprawie docelowo wyliczona. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W biznesplanie wskazuje się docelowo z czego ma być wyliczona wielkość ekonomiczna jeśli chodzi o podział 70/30%.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaLub    83

Many stęskniłeś się?? jestem i miewam się dobrze 🙂 u mnie jesienią jest sporo roboty, ale prace pomyślnie zakończone. A oczy mam zielone...

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

kto dostał kto nie ma odzewu u mnie nadal cicza a czekam na decyzje bo planuje zakup nowego ciągnika do maszyn rmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kontrole na miejscu już raczej zakończone.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Ja jakoś przed świętami dzwoniłem do pani z regionalnej która prowadziła mój wniosek , że jest zweryfikowany a decyzja przyjdzie pewnie w styczniu. Nic nie poradzisz trzeba czekać. Zanim pieniądze wypłacą to pewnie lato będzie :D Co do kontroli to ja nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

W łódzkim też cisza. W OR mówili że w styczniu będzie lista a w lutym decyzje i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
8 godzin temu, KasiaLub napisał:

Many stęskniłeś się?? jestem i miewam się dobrze 🙂 u mnie jesienią jest sporo roboty, ale prace pomyślnie zakończone. A oczy mam zielone...

Oczy zielone-życie szalone. Świąteczne pozdrowienia. Odpisz nam na co rozpuściłaś RMG -sowe srebrniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj