karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zibi80    12

konsultacje były do 10 lutego

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Konsultacje II wersji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

W dniu 7 lutego 2014 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedłużyło termin konsultacji projektu (II wersji) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 do dnia 14.02.2014 (oryginalnie termin wyznaczono na 10.02.2014).

Panowie do boju moze coś uda sie jeszcze wskurać nie powinno się dyskryminować Młodych ja już swoje uwagi napisałem i was też zachencam konsultacjePROW@minrol.gov.pl

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

O to fajnie bo pisałem 10 ale nie dało mi sie wysłać i wysłałem dopiero 11 a rusz odpowiedzą a tu proszę termin przedłużony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nic jeszcze nie wiadomo. Najpierw niech wejdą przepisy a potem będziemy wiedzieli kto będzie mógł pisać wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak    0

Jak to jest z tym wzrostem bo nie czaje. Nie ubiegalem sie o zadne dofinansowania. Jesli mam 10 ha pszenicy to wychodzi mi ze mam cos kolo 5,5 tysiaca wielkosci. I np jak na tym areale posadze ziemniaki to wychodzi mi ze mam okolo 29 tysiecy. I to mozna zaliczyc jako wzrost? I drugie pytanie, czy ta dotacja na pozarolnicza 100 tys złotych to mozna wziac dodatkowo na jakis biznes, czy to jest jak sie zrezygnuje z rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Jeżeli tak wychodzi z tego kalkulatora to tak jest, pamiętaj tylko że ta kalkulacja ma charakter orientacyjny, do naboru wniosków ma być opracowany nowy kalkulator, wartości te mogą się nieco zmienić, ale w Twoim przypadku nie ma to znaczenia bo ani początkowa wartość ani docelowa nie są na granicy kwalifikowalności.

Co do premii na pozarolniczą działalność to ja również nie doczytałem się konieczności "odejścia" od rolnictwa.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak    0

No wlasnie powoli chce sie przestawic na produkcje wczesnego ziemniaka, a pieniazki by sie przydaly. Wlasnie kiedys czytalem, że najpierw będą brani ci co odchodza z rolnictwa. Po zmianach w projekcie nie widze zapisu. Fajnie jakby dało rade zalapac sie na te dwie dotacje, bo przy ziemniaczkach jest mało roboty i to przez kikla miesiecy. A kilka pomysłow na biznes jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Witam koledzy, taka jest rozbieżność w interpretacji projektu PROW w stosunku do tego gdzie kto jest ubezpieczony, że już niewiadomo kto pisze prawdę, dlatego też sam sobie właśnie poczytałem o PROWie 2014-2020 i stwierdziłem, że ubiegając się o dofinansowanie m.in. z działania: <Restrukturyzacja małych gospodarstw> nie jest wymagane ubezpieczenie w KRUSie. Ubezpieczenie KRUS będzie wymagane jedynie gdy będziemy się ubiegać o dofinansowanie z działania: <Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej>.

Link: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/pomoc_unijna/Informacja_male_gospodarstwa_23_08_2013.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Bardzo słusznie zrobiłeś, od przeczytania programu należy zacząć, jeśli jest się osobą zainteresowaną wsparciem. Co do interpretacji natomiast, było to już tyle razy opisywane że nie bardzo chce mi sie do tego wracać ale OK. Napisz jak rozumiesz słowa:

"Beneficjenci

Rolnik będący osobą fizyczną ubezpieczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą."

Jest to cytat z programu, fragment dotyczący restrukturyzacji małych gospodarstw.

 

Edit:

Już chyba wiem skąd Twoje różnice w interpretacji. podałeś linka do nieaktualnego opisu projektu i pewnie na nim się opierasz.

Tu masz ostatnią wersję:

http://www.minrol.go...T_PROW_.doc.pdf

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Faktycznie, czytałem starą wersję projektu, (dobrze że nie była taka obszerna jak nowa). Dzięki że wyprowadzileś mnie z błędu, masz 100% racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

O, coś tu się ruszyło:)

Do kiedy mamy czekać na jakieś konkrety teraz? Do 7 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Dzisiaj rozmawiałem z panią która pracuje w ARiMR i powiedziała że ok 10 marca powinien wyjść znów zaktualicowany projekt, ale że to też nadal tylko przymiarki bo konkrety będą dopiero jak KE zatwierdzi. I że niby projekt powinien ruszyć w 14, ale raczej ruszy w 15 bo jest jeszcze dużo do roboty zanim wypuszczą gotowy projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

dokładnie, też słyszałem że ma to tak wyglądać - może ten rok ale raczej 15


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

wiadomo juz wszystko- tylko próg spadł do 6 tys euro SO, ale opublikowana została ostatechna wersja PROW i można poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

gdzie masz kolego to napisane ?

W top Agrar piszą też o tych zmianach ale piszą też , że sawicki chce wycofać projekt i wprowadzić tam jeszcze więcej zmian, ale jak dokładnie to wszystko będzie wyglądało to nie wiadomo jeszcze dopóki wszystko nie zostanie zatwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

dostałem maila z treścią PROWu w związku z tym iż brałem udział w spotkaniach grup roboczych w czasie konsultacji społecznych, ale wczoraj dowiedziałem się iz moja ostateczna wersja pochodząca z 30.03.14 z całą pewnością ulegnie znmiianie do wtorku 10.04 kiedy to musi zostać przedstawiona radzie ministrów i w tej formie pójdzie do Komisji Europejskiej- więc wstrzymajmy się do wtorku.

Ponadto z dobrych źródeł mam informację iż w Komisji Europejskiej już dostają gorączki na myśl o tak niskich progach i degresywnościach- więc niepotrzebnie wyskoczyłem z tym newsem- w tym aktualnym projekcie są też stawki płatności w poszczególnych programach ale zobaczymy. Mam to tylko w komputerze więc ciężko będzie z linkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ta ostateczna wersja wychodząca wg Ciebie z datą 10.04 będzie dostępna publicznie, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wrzuć na jakąś stronę na której można udostępniać pliki np: chomikuj, sandspace..itp i wklej tu link do tego, twoja wersja na pewno będzie bliska końcowej bo do 10.04 to dużych zmian nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj