karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Kondominium    84
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Natomiast, jak podkreśla MRiRW, posiadacze mniejszych gospodarstw rolnych będą mogli ubiegać się o pomoc w ramach interwencji „Rozwój małych gospodarstw” zaprogramowanej w Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 – pomoc kierowaną do rolników posiadających gospodarstwa rolne o wielkości ekonomicznej mniejszej niż 25 tys. euro.

 

niby nie mogą więcej niż 100 tysięcy ale na gospodarstwa z ekologią jest 150 to jak to jest że nie mogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Ja kasę mam ale muszę robić poprawkę biznesplanu bo się maszyny trochę różnią, więc miesiąc znów czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot5211    19

Ja już nie wiem jak to u niektórych jest niecały miesiąc i kasa jest a u mnie prawie już 3 i cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
16 minut temu, SimentalBoży napisał:

Czy ktoś tu dostał 2 ratę ? 

Już zapomniałem że wziąłem 🙆‍♂️ nabór 2017r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
25 minut temu, kot5211 napisał:

Ja już nie wiem jak to u niektórych jest niecały miesiąc i kasa jest a u mnie prawie już 3 i cisza 

Możliwe że poprawki jeszcze przyjdą, ktoś tam składał w grudniu i dostał dopiero poprawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, GRZES1545 napisał:

Już zapomniałem że wziąłem 🙆‍♂️ nabór 2017r

A kojarzysz ile czasu minęło od wysłania wniosku do wpłaty 2 raty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
19 minut temu, SimentalBoży napisał:

A kojarzysz ile czasu minęło od wysłania wniosku do wpłaty 2 raty ? 

Ponad 100 dni, wiem że nie wyrobili się  w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ponad 100 dni, wiem że nie wyrobili się  w terminie.

Bo mają chyba na to 90 dni ? A miałeś kontrol przed wypłata 2 raty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Nie było  kontroli, po upływie 90 dni zadzwoniłem to dopiero mój wniosek znalazła miła Pani, potem zdjęcia maszyn i tabliczek sam robiłem i wysłałem i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nie było  kontroli, po upływie 90 dni zadzwoniłem to dopiero mój wniosek znalazła miła Pani, potem zdjęcia maszyn i tabliczek sam robiłem i wysłałem i tyle. 

A od twojej interwencji długo im zajęło przelanie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
3 godziny temu, kot5211 napisał:

Ja już nie wiem jak to u niektórych jest niecały miesiąc i kasa jest a u mnie prawie już 3 i cisza 

bo to twój oddział powiatowy tak omydla, zapytaj się kiedy wysłał wniosek do centrali to będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
5 godzin temu, SimentalBoży napisał:

Czy ktoś tu dostał 2 ratę ? 

Tak na święta ubiegłego roku. Wniosek o II ratę składałem w styczniu 2021 roku a wypłata póżną jesienią. Cały sierpień robiłem korekty do naniesionych  na czterech kartkach uwag do moich inwestycji budowlanych. W wrześniu w odstępie tygodniowym dwie kontrole jednodniowe. Pierwsza to co rośnie na polu i inwestycje budowlane a druga wszystkie papierki i bardzo dużo faktur do sprawdzenia i fotografowania po dwie za każdy miesiąc o najwyższych kwotach na fakturze.

Edytowano przez many13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, many13 napisał:

Tak na święta ubiegłego roku. Wniosek o II ratę składałem w styczniu 2021 roku a wypłata póżną jesienią. Cały sierpień robiłem korekty do naniesionych  na czterech kartkach uwag do moich inwestycji budowlanych. W wrześniu w odstępie tygodniowym dwie kontrole jednodniowe. Pierwsza to co rośnie na polu i inwestycje budowlane a druga wszystkie papierki i bardzo dużo faktur do sprawdzenia i fotografowania po dwie za każdy miesiąc o najwyższych kwotach na fakturze.

A faktury za co sprawdzali ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
10 godzin temu, ciaastus napisał:

A czy przy wypłacie I raty miałeś też kontrolę jak ja? 

Po złożeniu Wniosku o RMG w marcu 2017 r - kontrola w sierpniu. Moje odwołanie od decyzji kontrolnej gdzie podzielono mi sad na dwie części. Druga kontrola w innym składzie na moją korzyść. Biznesplan trzeba było poprawiać do wyników w "Decyzji pokontrolnej". Decyzja o zaakceptowaniu Wniosku RMG w drugiej dekadzie listopada 2017 r. Następne kontrole dopiero po złożeniu o płatność II Raty. Faktury sprawdzali być może w/g  klucza systemowego. Kontrolowano  i fotografowano także wpisy do "Ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie" - okazuje się, że papierki są tak samo istotne jak to co rośnie za stodołą.

Edytowano przez many13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2022 o 16:11, many13 napisał:

Jeżeli ma ujęte w środkach obrotowych biznesplanu zakup paliwa i nawozów na określoną kwotę to w przyszłości przy rozliczeniu biznesplanu musi to potwierdzić taką samą kwotą na fakturach. Wniosek: Logiczne, że powinni zaakceptować potwierdzone i zgodne z oryginałem faktury zakupu tych środków obrotowych.

Niestety doświadczenie pokazuje, że logika, to nie jest coś, czym lubią się kierować w Agencji. Od zeszłorocznego naboru faktury na paliwo nie są akceptowane jako dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu, a co za tym idzie, nie mogą być podstawą do wypłaty pierwszej raty. Na faktury za nawozy też kręcą nosem. Przechodzą jeszcze nasiona, ale to w określonych przypadkach, no i na przykład worki, jeśli się miało punkt za przygotowanie do sprzedaży 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621

Nie może to być - przecież ustawa o bezkarności urzędników nie przeszła w Knesecie na Wiejskiej jednym rozsądnym głosem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no bez tabliczki jak stwierdzić że to ta którą się deklaruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
9 godzin temu, Tomik99 napisał:

Czy każda kupiona maszyna musi mieć tabliczkę znamionową?

Tabliczka znamionowa w zakupionej maszynie za walory junijne jest najważniejsza i proponuję przy zakupie sprawdzać czy zapisy są zgodne z fakturą i specyfikacją zakupionego sprzętu. Te papirki są bardzo istotne przy "Sprawozdaniu z wykonania bp " gdzie dostarczamy fotografię tej tabliczki na tle zakupionej maszyny oraz przy każdej kontroli. Miałem przypadek braku ostatniej cyfry w roku produkcji maszyny którą musiałem dorobić osobiście oraz niezgodność typu maszyny. W amoku zakupowym nie zwraca się na to zbytniej uwagi a póżniej są akrobacje z urzędnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Chyba allegro, kupić naklejkę. U mnie na agregacie co kupiłem w sierpniu pękła na pół a oznaczenia zmył deszcz, będę musiał kiedyś kupić drugą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj