karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ciaastus    67
3 godziny temu, raven18 napisał:

Chyba jednak potrzebne, dostałem już decyzję, chcę zmienić maszyny, i przy okazji wyrzucić przygotowanie do sprzedaży słonecznik (14.5pkt nawet nie wiem skąd tyle dostałem bo liczyłem na 10-11) Z drugiej strony nadal się zastanawiam nad rezygnacją, wobec 5 letniego zobowiązania dotacja zaledwie 50 tys nie jest jakąś dużą kwotą (przynajmniej dla mnie, chodzi mi tu głównie zobowiązania gospodarowania w ogóle). Dziś mają problem hodowcy świń, jutro mogę mieć ja.  

Ja osobiście nie skorzystałbym, gdyby mi ktoś to jeszcze raz zaproponował. Jestem w połowie programu, przed II ratą. Nie wiem jak to się skończy ale te pieniądze (w moim przypadku) nie warte były straty czasu, pieniędzy, nerwów i przysłowiowego zawracania d..py. Na dodatek miałem niewypał z uprawą podnosząca SO. Jedyne co jest "na plus" to inflacja. Kupiłem tańsze maszyny i materiały budowlane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, ciaastus napisał:

Ja osobiście nie skorzystałbym, gdyby mi ktoś to jeszcze raz zaproponował. Jestem w połowie programu, przed II ratą. Nie wiem jak to się skończy ale te pieniądze (w moim przypadku) nie warte były straty czasu, pieniędzy, nerwów i przysłowiowego zawracania d..py. Na dodatek miałem niewypał z uprawą podnosząca SO. Jedyne co jest "na plus" to inflacja. Kupiłem tańsze maszyny i materiały budowlane. 

ja z kolei jeszcze raz bym chętnie to wziął. Na początku też mi się wydawało, że będą jakieś problemy ale wszystko jest do ogarnięcia a ważną rzeczą jest kumaty doradca. Nie wiem co Ci nie wypaliło ale ja kupiłem trochę ziemi i maszyn na moje kilka ha i jestem zadowolony. Trzeba by pokombinować żeby może żona wzięła ale chyba marne szanse. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Kolega ma ziemie w łódzkim, składał papiery do Częstochowy bo tam mieszka a Żywiec go obrabiał. Decyzja w domu. Ze 4 poprawki robiliśmy, ale jest na tip top ... Teraz tylko wniosek o wypłatę pierwszej raty ... i jazda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Miejscami idą decyzje a miejscami sprawdzanie albo wracanie do sprawdzonych wniosków.....

chyba nudzi im się w tej arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1286

osobiście jak na chwilę obecną jestem zadowolony. nie wiem jak będzie po kontroli bo w marcu będę składał o drugą ratę. kupiłem ciągnik za 110tys netto a dziś mogę go sprzedać za 130 tys. bez problemu. to żadna dobra wiadomość, bo to co się dzieje jest niewiarygodnie ale prawda jest taka, że my co dostaliśmy wsparcie w styczniu o wiele więcej kupiliśmy niż Ci co dostaną po nowym roku. Jesteście bardzo pokrzywdzeni, trzeba to przyznać. mogliby podnieść kwotę dofinansowania chociaż do 80 tys. to byłoby sprawiedliwie.

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

za dwa lata to nie wiadomo co za 60 tysiecy bedzie mozna kupic.. jak za prl-u ,ojciec dostal przydzial na 60 na jesien ,ale nie chcial ,wiec zmienili mu na 30 na wiosne i ta 30 kosztowala go  wiecej niz 60.

jak pisza najwczesniej nowy nabor ma byc  2023 r.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Ta, ja jak składałem to tak lekko 4 maszyny, na obecną chwilę 3 plus coś zostanie, a chciałbym zmienić na lawetę, kosztowała 37 tys, wczoraj sprawdzałem 47, a ciekawe ile po nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1286

Jeszcze nasz zjebany rząd podnosi stopy procentowe jakby inflacja zależała od kredytów i siły nabywczej, ci  idioci nas dobiją. Albo to kretyni albo przestępcy, bo ceny rosną przez drogi gaz, drogie paliwo (akcyza itp) i j**ane kupowanie pakietów emisji CO2. Kto to k**wa wymyślił? Potomkowie Balcerowicza, bezkarni, ich nigdy nikt nie rozliczy. Stąd trzeba sp***dalać, jeszcze 4 lata i jak kogoś nie zabije bo nie wytrzymam to spadam na zachód jeździć śmieciarką. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ravoj masz rację ale inflacja rośnie też przez dodruk pieniądza i rozdawanie. A tego rodzaju inflacji nie zatrzymasz inaczej jak wyższymi stopami procentowymi. 
Najpierw były sztucznie zaniżane a teraz niestety trzeba zapłacić.
No ale pociesze Cię, czy to taka różnica czy Twoje pieniądze zje 10% inflacja lub większa czy 8% i 2% stopy? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot5211    19

Witam wiecie jak wysyłają te decyzje pokolenia z listy rankingowej czy jakoś losowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Witam szanownych fachowców

Spotkaliście się z sytuacją ze ARiMR zwrocilo sie do urzedu gminy z zapytaniem czy wnioskodawca wstepowal z wnioskiem o zwrot akcyzy oleju napedowego ?:D 

Ma wogole do tego prawo?   

Mam pelno wnioskow gdzie ojciec dzierzawi ziemie dzieciom od tego roku , dzieci skladaja wnioski o rmg i nie ma klopotu .

Mam jedna sytuacje odwrotna, ze syn majac 10 ha  wydzierzawil ojcu 2  a arim zarzucila sztuczne warunki jednemu i drugiemu .

Pojdzie odwolanie ale tak sie zastanawiam czy takie wystepowanie o informacje do ug jest legalne? Sam zwrot o akcyze jest dobrowolny wiec to troche kiepski argument ze nie wystepowal o zwrot

byly juz kontrole ktore potwierdzily odrebnosc gospodarstw ale mimo wszystko odmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwsze słyszę ale widzę, że im się nudzi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

i to bardzo .......

tylko mysle ze na takim sztucznym podziale gdzie ktos wydzierzawia bliskim pare ha zeby ta osoba mogla zlozyc wniosek o rmg to pewnie z 50 % wszystkich wnioskow.

nie dosc ze ojciec ma odwmoe ktory zalozyl gospodarstwo to i syn ktory zajmuje sie rolnictwem 10 lat i z niczego nie korzystal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, masa24 napisał:

Ma wogole do tego prawo?  

Ma prawo. Dla każdego postępowania kluczowe znaczenie ma ustalenie stanu faktycznego. Trafiłeś na skrupulatna osobę. Zwrot akcyzy jest dobrowolny. Rolnik może mieć faktury a nie musi składać wniosku o zwrot akcyzy.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
20 godzin temu, ravoj napisał:

osobiście jak na chwilę obecną jestem zadowolony. nie wiem jak będzie po kontroli bo w marcu będę składał o drugą ratę. kupiłem ciągnik za 110tys netto a dziś mogę go sprzedać za 130 tys. bez problemu. to żadna dobra wiadomość, bo to co się dzieje jest niewiarygodnie ale prawda jest taka, że my co dostaliśmy wsparcie w styczniu o wiele więcej kupiliśmy niż Ci co dostaną po nowym roku. Jesteście bardzo pokrzywdzeni, trzeba to przyznać. mogliby podnieść kwotę dofinansowania chociaż do 80 tys. to byłoby sprawiedliwie.

za dwa lata 100 tysięcy 

10 godzin temu, jacus napisał:

za dwa lata to nie wiadomo co za 60 tysiecy bedzie mozna kupic.. jak za prl-u ,ojciec dostal przydzial na 60 na jesien ,ale nie chcial ,wiec zmienili mu na 30 na wiosne i ta 30 kosztowala go  wiecej niz 60.

jak pisza najwczesniej nowy nabor ma byc  2023 r.

nabór będzie wiosną jest w harmonogramie 

4 godziny temu, robert55555 napisał:

Ma prawo. Dla każdego postępowania kluczowe znaczenie ma ustalenie stanu faktycznego. Trafiłeś na skrupulatna osobę. Zwrot akcyzy jest dobrowolny. Rolnik może mieć faktury a nie musi składać wniosku o zwrot akcyzy.

dokładnie tak i prawdą jest że połowa tych wniosków to sztuczne podziały na żonę syna, wujka brata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Tylko to trochę nadgorliwość urzędnicza zwracać się do ug z pytaniem o zwrot podatku akcyzowego . Większość wniosków na takiej zasadzie a ktoś chce zbawić świat. Tak samo miałem przypadek ze sprawdzająca wniosek dzwoniła do kobiety czy naprawdę wydzierżawiła działkę osobie która złożyła wniosek. Mimo ze Dzialka zgłoszona do dopłat to jiz samo to pozwala świadczyć ze Dzialka wydzierżawiona 

Rozporządzenie jakie jest takie jest . Dopuszcza możliwość tworzenia nowych gospodarstw i kupna ziemi od rodziny wiec czego tu dochodzić ?? Tak samo jak te  akcje ze słonecznikiem . W oficjalnych pismach od Arimr straszenie ze będzie sprawdziany agrotechnika uprawy słonecznika żeby rozróżnić czy to na kwiaty czy na ziarno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

przeciez nawet srednio rozgarniety urzednik wie spora czesc tych wnioskow to kombinacje zeby tylko kase dostac..

znajomy kupil przyczepe na rmg-w tym roku wyjechal nia raz moze dwa i bedzie stala do sierpnia pod stodola. gdybym nie rozmowa z nim sam bym nie wystartowal 😛

jesli to ma cos wspolnego ze zdrowym rozsadkiem to ja dziekuje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Cześć osób skorzysta i weźmie na jakiś mały rozwój . Cześć kupi ziemie od ojca a nie będzie miało z uprawa nic wspólnego . To taka sama patologia jak dopłaty dla uprawiającego który teoretycznie uprawia a praktycznie ledwo wie gdzie ma działki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyysiiekk    4

cześć nie chce zaśmiecać forum pytaniami które już były przerabiane.  szukam osoby która przerabiała temat słonecznika ozdobnego i zechce podzielić się informacjami

Edytowano przez Krzyysiiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19

Czy za dotacje można kupić jeszcze w tym roku  ciągnik Arbos 3055 bez normy spalin euro 5? Podobno od stycznia wchodzą.. Ktoś coś wie na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj