Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    24

Mi się wydaje że mali mogą zapomniec o programie RMG a jesli ruszy to może w 3 kwartale  2017 r ??? 

oktawia1988    8

a jak to jest z tymi punktami? Ja mam wartość ok 10 000 e, no ale mało punktów mi wyjdzie, może z 10,wiec czyli nie mam szans, na RMG , bo jak można zdobyc 40 czy 45,  to powiedzmy ze będę na samym końcu listy ?

Wiadomość z agroFakt.pl

SZKOPSSON    3

Czy można ubiegać się o MGR jeśli korzystało się z MR

Niestety nie można

Można. Czemu nie. 

To jak to wkońcu jest, weszły jakieś zmiany ? bo w ostatniej wersji jaką znam ten kto w poprzednim prow 2007-2013 skorzytał z młodego rolnika to ta osoba i te same działki które były w MR nie mogą być brane w Programie Restrukturyzacja Małych Gospodarstw.

damianos95    52

To jak to wkońcu jest, weszły jakieś zmiany ? bo w ostatniej wersji jaką znam ten kto w poprzednim prow 2007-2013 skorzytał z młodego rolnika to ta osoba i te same działki które były w MR nie mogą być brane w Programie Restrukturyzacja Małych Gospodarstw.

Chłopie @Fiu2 pisze o programie modernizacja godpodarstw rolnych i młodym roliniku i odpowiedz na jego pytanie brzmi ze jesli wzioł młodeo rolnika moze starac sie o modernizacje

A Ty pytasz o program młody rolnik i restrukturyzacja małych gospodarstw i odp brzmi nie nie mozna wynika to z mocy rozporzadzenia gdzie pisze jak byk radze poczytac dokładnie a nie bedzie watpliwosci

janusz84    1

Chyba stawki Su So jakoś tam nawet nie zgadzają sie bo po młodym rolniku muszą być dużo wyższe niż (restru małych gosp)

które na starcie mają mieć MNIEJ niż 10 000 .

A po MŁODYM możesz mieć modernizacje dopiero i po

RESTRUKTURYZACJI możesz mieć modernizacje dopiero

http://www.agrofoto.pl/finanse/restrukturyzacja-malych-gospodarstw-tylko-dla-dajacych-dobre-przyklady,65880.html

Marne szanse więcej reklamy z tym RMG niż to warte chętnych 200 razy tyle niż pieniędzy na ten program dostaną może ci najbardziej rozwojowi, szkoda, bo pomogło by to nie jednemu gospodarstwu wyjść z dołka.

Edytowano przez piotrek111111111

galan99    24

To już po wszystkim gospodarstwa pokazowe beda tylko co dostaną... Reszta musi upaść małych...

piotrp88    15

Nie wiem po co tak biadolicie. Obstawiam, że z tych 600 tys małych gospodarstw 1/2 skubie tylko dopłaty, swoje pole widzą może raz w roku z okna samochodu, i jeszcze prawie bezwarunkowo dawać im 60 tys?

robo1980    42

W niedziele w programie tydzień minister rolnictwa mówił ,że szykują nowy program dla małych gospodarstw a mianowicie ze jeżeli sprzedaż swoje gospodarstwo dużemu rolnikowi to w zamian dostaniesz 30tys zł.To jest ta cała RMG.

damianos95    52

Może chodzi ci o program przekazania gospodarstwa innemu rolnikowi na powiększenie i wtedy masz dostać 120% dopłat do końca prow czyli np w tym roku oddasz a do 2020 dostajesz kasę ale musisz być w systemie małych gospodarstw
A o tym co ty mówisz nie słyszałem ani nie czytałem chcadz wątpię by coś takiego ruszylo

flackmistrz    2

Może chodzi ci o program przekazania gospodarstwa innemu rolnikowi na powiększenie i wtedy masz dostać 120% dopłat do końca prow czyli np w tym roku oddasz a do 2020 dostajesz kasę ale musisz być w systemie małych gospodarstw

A o tym co ty mówisz nie słyszałem ani nie czytałem chcadz wątpię by coś takiego ruszylo

Tak, dokładnie o to chodzi. Musimy czekać co oni tam ustalą w sprawie RMG, czy to w ogóle wypali w przyszłym roku.

galan99    24

Co mają ustawiać ustawione już jest wszystko, maja być gospodarstwa pokazowe że, zatą kase można rozwinąć gospogarstwo ale załapją się tylko gospodarstwa wpływowe. Nie będę tego głośno komętował bo niema sensu ...Dodam tylko dlatego przesuneli w czasie by mogli się załapać ci co niebyli w krusie a teraz będą mieli juz w 2017  dwa lata ...

damianos95    52

Oj kolego a ty znowu co jakis czas z jakimis rewelacjami przychodzisz do tego tematu.

Powiem ci jedno jak sie ma znajomosci jest o wiele łatwiej cos załatwic jak np w agencji bo czesto to tam szału mozna dostac a jak kogos sie zna to idzie to sprawniej.

I nie mow o jakis gospodarstwach wpływowych bo to nie ma sensu to raz a dwa ze sam znam taka osobe co wiele załatwiała kasy z UE ale to jak były pocztaki tego całego prow sapardy itd to wtedy mozna bylo cokolwiek kombinowac i cokolwiek przez znajomosci dostac wiecej kasy ale nie teraz te czasy sie skonczyły i zapewne nie powrócą

A tak wogóle to o programi i zmianach nic nie wiadomo a Ty sie juz nakrecasz sam na jakies proroctwa i chcesz to innym wpajac

galan99    24

Coś mnie tu zastanawia: do tych limitów ilościowych dopisali np. zboża i warzywa, które nie podlegały jakimkolwiek ograniczeniom sprzedaży i opodatkowania innego niż podatkiem od gruntów rolnych. Czy to oznacza, że teraz każdy rolnik który sprzeda więcej plonów nie przetworzonych niż w załącznikach zapłaci podatek dochodowy - co najmniej 2% od obrotu?

Nowy podatek (na razie) dla "dużych"?
Przecież ta ustawa miała dotyczyć wyłącznie żywności przetworzonej przez rolnika w gospodarstwie. A program RMG- bardzo pasuje do tego podatku ...

flackmistrz    2

W sobotę rano w 1 TVP wspominali że nabór będzie w 1 kwartale 2017 r

Ale tylko tyle mówili czy znasz może jakieś szczegóły ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)