Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

WHATEVER

supermichal13    240

Jak będzie za akceptowany biznesplan, to po złożeniu wniosku na 2 ratę mam jakies obowiązki ?

Czy w takim razie muszę   dotrzymać  biznesplan przez 5 lat ? 

freetaxi    170

Obowiązki to zawsze są. Musisz prowadzić gospodarstwo 5 lat d wypłaty pierwszej raty zgodnie z strukturą produkcji, zrealizować biznesplan, osiągnąć wzrost wielkości ekonomicznej do 10 tyś euro i 20 % w stosunku do roku wyjściowego oraz utrzymać ten poziom co najmniej do dnia upływu 5 lat od wypłaty pierwszej raty, prowadzić ewidencję przychodów i rozchodów. 

mat2000_2000    23

Dzisiaj w agrobiznesie było że są poślizgi czyli uruchomiony program bedzie w pierwszej połowie 2016 roku tak było w telewizji. A i jeszcze jedno pytanie wielkość gospodarstwa bedzie liczona na podstawie zasiewów a co do zwierzat to bedą liczyc sie te co są obecnie na stanie czy te które były przez cały rok?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

A Agrobiznesie to mówią co im się podoba już dobre kilka miesięcy. Liczymy stan średni zwierząt w roku, w którym jest nabór. 

Jack74    0

Mi chodzi inny pomysł po głowie.

Przepiszę na nią jedną działkę i wtedy załapie się na młodego rolnika

rispekt    0

A jak sie ma sprawa z dzierżawami muszą być notarialne czy wystarczy ze zgłoszę działki do płatności? 

freetaxi    170

Musi być umowa z datą pewną i na min. 7 lat od złożenia wniosku o przyznanie pomocy lub przyznana JPO w ramach dopłat. 

Edytowano przez freetaxi

rispekt    0

Czyli jesli mam JPO na działki które dzierżawę to nie musze zawierać  umowy dzierżawy na te działki tylko na te nie zgłoszone do płatności?

Edytowano przez rispekt

rafooo    4

mam pytanie jeśli nabór ruszy w starym roku i złoże wniosek na RMG  a w styczniu będę mógł złożyć wniosek na MGR na wspólne użytkowanie i pieniądze z RMG można przeznaczyć całość na zakup ziemi  bo słyszałem ze tylko 20tys zł na 1 hektar..

Napiszcie wszyscy co podajecie do kalkulatora SO i co wam wychodzi.

Przeczytajcie sobie 

Zobowiązania i sankcje w programie Restrukturyzacja małych gospodarstw
 Atrakcyjna forma pomocy (premia 60 tys.) przyciąga. Jednak na drugim biegunie stoi wymóg restrukturyzacji gospodarstwa i realizacji założeń biznes planu, któremu towarzyszy cała lista sankcji:

1. Obowiązek prowadzenia działalności rolniczej w gospodarstwie, którego dotyczy biznesplan do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty I raty (48.000 zł) – 60.000 zł;
  2. Obowiązek prowadzenia gospodarstwa zgodnie ze strukturą produkcji założoną w biznes planie do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty I raty pomocy – 48000 zł;
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien zrealizować inwestycje przedstawione w biznesplanie(na kwotę min. 48.000 zł) – do 48 000 zł;
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien podjąć działania dotyczące zrównoważenia środowiskowego. Na przykład w zakresie nawożenia – sankcja 9.600 zł, lub odpowiedni udział zbóż w strukturze zasiewów na gruntach ornych 4.800 zł;
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien osiągnąć zaplanowaną w biznes planie wartość planowanych zakupów środków produkcji – do 48.000 zł;
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien wziąć udział w szkoleniach i skorzystać z usług doradczych przewidzianych w biznes planie –  600 zł za każde szkolenie/usługę;
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien przystąpić do grupy producentów rolnych (w przypadku podjęcia takiego zobowiązania w biznes planie) i być jej członkiem do dnia upływu 5 lat od dnia otrzymania I raty płatności;
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien rozpocząć prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie (w przypadku podjęcia takiego zobowiązania w biznes planie) i kontynuować te działania do dnia upływu 5 lat od dnia otrzymania I raty płatności. –  4.800 zł
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien rozpocząć przetwarzanie produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie (w przypadku podjęcia takiego zobowiązania w biznes planie) i kontynuować te działania do dnia upływu 5 lat od dnia otrzymania I raty płatności – 9.600 zł
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien uczestniczyć w unijnym lub krajowym systemie jakości (w przypadku podjęcia takiego zobowiązania w biznes planie) i utrzymać ten system do dnia upływu 5 lat od dnia otrzymania I raty płatności –  9.600 zł
  1. Do dnia upływu 3 lat od dnia otrzymania I raty płatności wnioskodawca powinien osiągnąć wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu 10 tys. euro i co najmniej o 20% w stosunku do stanu wyjściowego, a następnie utrzymać ten wzrost do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy – 60.000 zł;
  1. Wnioskodawca do dnia upływu 5 lat od dnia otrzymania I raty płatności zobowiązuje się do prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów (rachunkowość rolna) – 2.400 zł za każdy rok nie prowadzenia ewidencji;
  1. Umożliwić uprawnionym podmiotom kontroli na miejscu lub kontroli dokumentów. – 60.000 zł;
  1. Udostępnić uprawnionym podmiotom informacji niezbędnych do monitorowania i ewaluacji programu –  300 zł;
  1. Przechowywać dokumenty związane z przyznaną pomocą co najmniej do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty I raty pomocy – 1.800 zł;
  1. Sankcja 100% przyznanej pomocy, jeżeli w oparciu o sumę punktów pomniejszoną o punkty za niezrealizowane działania pomoc by nie przysługiwała.
  1. Nie terminowe złożenie wniosku o wypłatę II raty pomocy lub informacji do Kierownika Biura Powiatowego ARiMR składanej 90 dni przed końcem 5 lat od dnia otrzymania I raty płatności- 1.200 zł;

8Seba8    3

witam mam pytanie czy ktos moze sie przyczepic do tego zze wniosek na restrukturyzacje bedzie zlozony na moja mame a ja bede uprawial to pole?

witam mam pytanie czy ktos moze sie przyczepic do tego zze wniosek na restrukturyzacje bedzie zlozony na moja mame a ja bede uprawial to pole?

Beneficjentem może być osoba fizyczna spełniająca kryteria z § 2 Rozporządzenia. I tego trzeba się trzymać ;) 

freetaxi    170

Wniosek może złożyć mama ( o ile spełnia warunki) a kto już będzie prace w polu wykonywał to mało istotne :)

8Seba8    3

warunki sepelni jesli nie ma ograniczenia wiekowego (ma 42lata) tylko ze ona jest wlascicielem gospodarstwa w 2/4 bo po 1/4 sa moje dwie niepelnoletnie siostry  i dlatego nie moze nic przepisac na mnie dopoki nie skoncza 18lat

8Seba8    3

w takim razie musze sie udac do jakiegos doradcy zeby pomogl mi z tym wszystkim  dzieki a odpowiedz

mrjacoobek    48

Mam pytanie czy osoba pomagająca nam tworzyć biznes plan jest upoważniona do pobrania od nas za to pieniędzy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)