Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wczoraj opublikowano pierwsze z sześciu rozporządzeń podpisanych przez Sawickiego 23 października. Inne podpisane tego dnia to m. in. Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych i Restrukturyzacja małych gospodarstw. Mogą zostać opublikowane wkrótce. Po publikacji rozporządzenia mogą być ogłaszane nabory. 

Edytowano przez dotacja_info

galan99    26

Jest ciekawe rozporządzenie na wysokim poziomie co do dzierżaw maszyny tylko nowe i tak powinno być...

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Nie ma jeszcze opublikowanego konkretnego terminu naboru, nie ma jeszcze dokumentów aplikacyjnych ale za gromadzenie dokumentów potrzebnych do przygotowania wniosku można się zabierać. 

Na przykład  jakich 

W przypadku podmiotów ubiegających się o przyznanie pomocy, które uzyskały taką samą liczbę punktów,
o kolejności przysługiwania pomocy decyduje wielkość ekonomiczna gospodarstwa, o której mowa w § 6 ust. 3, przy
czym pierwszeństwo w uzyskaniu pomocy ma gospodarstwo o mniejszej wielkości ekonomicznej. Nie rozumie im mniej SO to  lepiej  ?

freetaxi    170

Wszystkie biznesplany w poddziałaniach inwestycyjnych, czy to młody rolnik czy modernizacja, mają podobne biznesplany. Do przygotowania biznesplanu będą potrzebne wniosek o dopłaty bezpośrednie, wypisy z rejestru gruntów oraz księgi zwierząt ( o ile jest produkcja zwierzęca). Do wniosku o przyznanie pomocy załączymy dokumenty potwierdzające posiadanie samoistne lub zależne gospodarstwa lub wystarczające będzie podanie numerów ksiąg wieczystych jeśli jest prowadzona w systemie informatycznym. Do wniosku dołączymy też dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, staż oraz oświadczenia małżonków czy współposiadaczy. 

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ RODZAJÓW INWESTYCJI W ZAKRESIE OCHRONY ŚRODOWISKA

I ZAPOBIEGANIA ZMIANOM KLIMATU, A TAKŻE SPOSÓB PRZYZNAWANIA PUNKTÓW . Czyli jak napisze w biznesplanie  np. zakup mieszalnika pasz na mokro to dadzą mi zato 8 punktów w klasyfikacji biznesplanów.

Edytowano przez piotrek111111111

freetaxi    170

Nie kolego.8 to bezwględna ocena inwestycji. Ilość punktów jakie dostaniesz za daną inwestycję policzysz sobie na podstawie wzoru oxux15/m, gdzie o – oznacza bezwzględną ocenę klimatyczno-środowiskową inwestycji (według tabeli), u – oznacza udział wartości inwestycji w kwocie premii (nie więcej niż 1), m – oznacza największą bezwzględną ocenę inwestycji wśród wymienionych w tabeli, czyli 41.

mat2000_2000    23

A powiedz mi ''freetaxi" z czego to wynika ze gospodartswo ma ileś tam euro czy coś takiego i czy da to sie samemu tak około policzyć? Bo chyba na tą restrukturyzacje gospodarstwo musi mieć mniej niż 10 tyś euro?

freetaxi    170

Chodzi Ci o wielkość ekonomiczną. Według rozporządzenia WEG w momencie składania wniosku musi być mniejszy niż 10 000 euro a w roku docelowym musi być wzrost do 10 000 oraz 20 %. WEG obliczysz sobie np. tutaj https://kalkulator-so.pl

robo1980    42

A jak nie mam wykształcenia rolniczego to nie mam szans żeby skorzystać z tego programu?Mam wykształcenie średnie techniczne dział budowa maszyn.

spwrp    0

Panowie, a jak wyglądać mają współne innwestycje rolników od strony technicznej bo w rozporządzeniu nie doczytałem sie czegokolwiek czy składają jeden wniosek rolnicy wspólnie czy indywidualnie itd, takowe miały być promowane, te dwa punkty otrzymam również za bycie np w grupie producentów tytoniu?? i tak dla potwierdzenia, mając wykształcenie wyzsze nierolnicze i np 10-letni okres składkowy w krus otrzymuję 5pkt.??

freetaxi    170

Sam fakt, że nie masz wykształcenia rolniczego nie wyklucza Cię z możliwości otrzymania wsparcia. 

zibi80    12

Kolego mat, masz poniżej 10 tys więc to kryterium spełniasz, a czy się załapiesz to nikt Ci tu nie odpowie

Edytowano przez zibi80

rtt77    1

Prowadząc tzw rachunkowość to w tym piątym roku będzie trzeba wykazać się  fakturami na kwotę powyżej 10tyś euro ? Załóżmy że ktoś wziął na założenie sadu, to w pierwszych 5 latach  nie ma żadnych zysków, ale wielkość ekonomiczna pow. 10tyś jest, bo drzewka posadzone. Czy dobrze rozumuję?

Krisek    15

Witam, nie było mnie tu od maja ale widzę że nadal jest tak jak było. Wiadomo już kiedy jakiś nabór będzie? Dużo osób  odppuszcza sobie ten program bo jak się dostaną to 5 lat się muszą w to bawić a w tym czasie  przeleci kilka innych naborów bardziej kożystnych. Mi  modernizacja 50/50 się lepiej podoba niż 60 tyś bezwrotne a  wymagań mnóstwo jeszcze teraz co kryzys na rynku.  

Rozporządzenie opublikowano w ostatni piątek. Nabór był planowany na grudzień więc za chwilę mogą go ogłosić. Formalnością jest zgoda ministra finansów na wydatkowanie środków przez ARiMR.

rafftti    2

Witam czy po przyznaniu pomocy będę mógł część gospodarstwa przepisać bratu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)