Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

galan99    24

Ten cały Sawicki robi z ludzi durniów modernizacja rusza ta normalna już w styczniu a RMG  nie coś ten Sawicki modzi tylko co??? 

rafff24    26

naobiecuje, może wie, że i tak mało prawdopodobe, że na stołku pozostanie, to gra na jak najlepszy wynik swojej partii, tylko ludzie już niektórzy widzą co kiełbasa wyborcza, bo jak przyjdzie co do czego to wielkie nic jak z tym nowym Młodym Rolnikiem

RafaKdziela    141

Za informacje to się kolego grube pieniądze płaci smile.png

Kolego nie wszyscy są pazerni na kasę !!.Moja doradczyni nic kasy nie chce ode mnie .Powiedziała ,że jak już to za pracę  .,jak zdecyduję się startować na RGR  ,a mam taki zamiar . :)

galan99    24

RafaKdziela   a już posiadasz 2 lat ziemie i jesteś już ubezpieczony 2 lat w KRUS  dopiero przepisano gospodarstwo na ciebie jak dobrze pamiętam??? Jak tego nie posiadasz to nie będziesz mókł się obiegać o program RMG ...

robo1980    42

Dziś Sawicki się wypowiadał o tym programie to mówił styczeń luty 2016 ale niezbyt przekonująco,czyli nie wiadomo kiedy coś z tego będzie.

stefan4321    0

mam pola 4,9ha w tym 4ha do doplat i 50sztuk bydla.Wielkosc ekonomiczna gospodarstwa przekracza 10 tys euro. Na kiedy bedzie liczony stan bydla bo gdybym sie pozbyl hodowli moglbym sie starac o te 60tys bo mial bym mniej niz 10tys euro. Jak ugrysc temat?

galan99    24

Stefan4321 tyle co tu już zostało napisane i różne źródła podają że rokiem bazowym jest rok 2015 wszystko co zostało podane do agencji i zarejestrowane to się wlicza nic ci nie da ze teraz sprzedasz a po drugie trzeba mieć skserowany wniosek dopłat składany na lata 2015 bo będzie potrzebny.Co było deklarowane do dopłat tagże masz za dużo zostaje ci Modernizacja ...

To trzeba mieć tą kopie dopłat bezpośrednich żeby się dostać na RMG https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAAahUKEwjY6a6e1djIAhVic3IKHT7oCI0&url=https%3A%2F%2Fkalkulator-so.pl%2F&usg=AFQjCNGw00L_e-rAkuZfa6683ZJckEZ-lw

Edytowano przez piotrek111111111

To jest kalkulator poglądowy przy wyliczaniu na RMG. Liczy się stan śródroczny rokiem bazowym, jeśli program wystartuje w 2016 roku będzie rok 2015, czyli co sprzedałeś w roku 2015 będziesz musiał udokumentować i to ci się będzie liczyło do wniosku na biznesplan.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)