Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Zaczyna być złoszczący ten program RMG, bo 2 połowa roku a tu nic nie wiadomo i się nie zapowiada, żebyśmy się na razie coś dowiedzieli, chyba że wiecie coś nowego o RMG.

Wiadomość z agroFakt.pl

galan99    24

Spokojnie panowie będzie program odpowiednim czasie ale jak to dziś powiedzieli w Agrobiznesie przetwórstwo w programie RMG  można zapomnieć bo to koszt o koło 300 tyś i to na powierzchni 70 m kwadratowych czy to masarnia czy kwaszona kapusta i ogórki to żywność i wymogi są. A dodam że na przetwórstwo jest osobny program ale wspomniałem bo RMG było wspomniane o przetwórstwie,oj będą wysokie progi jak w programie Modernizacja nie dla wszystkich w nowym rozdaniu...

SZKOPSSON    3

do tego czas ubezpieczenia w krus 24 miesiące i faktura z ostatnich 12 miesięcy przynajmniej na 5 tys żeby potwierdzić iż gospodarstwo jest dochodowe

Adas164    0

do tego czas ubezpieczenia w krus 24 miesiące i faktura z ostatnich 12 miesięcy przynajmniej na 5 tys żeby potwierdzić iż gospodarstwo jest dochodowe

akurat tego nie znalazłem :P

freetaxi może troszkę rozjaśni tzn w skrócie opowie o co chodzi :)

Edytowano przez Adas164

SZKOPSSON    3

Wszystko trzeba palcem pokazać, strona 2 paragraf 2 punkt 5 o ubezpieczeniu a o fakturze następna strona ten sam paragraf punkt 9 ;)

Adas164    0

To ja już odpadam :)

Ale pisze że przyjmowanie wniosków 3 kwartał przyjmowanie wniosków ;)

robo1980    42

Kto się odważy to brać bo wymagania jak dla mnie nierealne ,dużo gospodarstw na tym popłynie bo biznesplan jakiś bajkopisarz napisze ale gorzej go będzie spełnić i utrzymać przez 5 lat.

grzesiek88    76

no fakt program bardzo odrealniony jak na obecne czasy... kto z małym gospodarstwem będzie w stanie spełnić te warunki a na dodatek prowadzić rachunkowość, jakieś plany nawożenia i inne cuda wianki przez 5 lat, masakra 60tys dadzą a formalności, załączników i innych pierdół więcej jak do modernizacji i bujaj się z tym 5 lat... chłopaki kubeł zimnej wody na głowę i trzeba tyrać dalej bo co sam nie wypracujesz to i unia nie da :blink:

Mariusz_5    2

czyli  jak przejąłem gospodarstwo od rodziców w tym roku to ma RMG się nie załapie bo trzeba być 2 lata w krusie ?

Matey    431

dokładnie tak jak piszesz, ogarnij sobie młodego rolnika bo tu sie łapiesz

SZKOPSSON    3

Z tym młodym to też tak do końca bo jak złożył wniosek o  dopłatę na siebie za ten rok to już nie możne składać wniosku, po za tym wielkość ekonomiczna gospodarstwa jest znacznie większa musi wynosić 13 tys euro, no i trzeba mieć min 15 punktów aby w ogóle wniosek był rozpatrzony.

galan99    24

Jak panowie  program RMG ciekawe założenia spełniam w 85 % teraz tylko pytanie kiedy ruszy program? Zastanawia mnie jak udokumentować sprzedasz na przykład sąsiadowi czy komuś innemu, nie podmiotowi skupowemu...Co do rachunkowości to pikuś i nawożenie też nie problem...

robo1980    42

To jak komuś wychodzi te 10 punktów to już automatycznie ma przyznaną tą premię.A drugie to chodzi o maszyny bo pisze że mogą być używane ale nie pisze ilu letnie.

galan99    24

Jak ktoś ma 10 punktów  ma przyznane NIE to minimum by przyjęli  wniosek liczy się wykształcenie lub lata pracy w gospodarstwie wysokość ekonomiczna wykazana w biznes planie SO czym wyżej tym lepiej i wiek rolnika by nie przekraczał 40 lat to wszystko daje punkty. Wiele innych czynników,i 2 lata w Krusie, co do maszyn to ciekawe ? ile lat ma mieć maszyna? ale można zakupić ziemie to jest dobre...

robo1980    42

Trzeba po niedzieli uderzyć do agencji.Ale pisze że punktacja jest najważniejsza w tym wszystkim bo mi najmniej 11.5punkta wychodzi z tych założeń a pewnie jaki doradca dorzuci coś więcej.Jak ktoś się dowie o wiek maszyn to niech napisze.

Adas164    0

teraz tylko pytanie kiedy ruszy program?

pisze ze w 3 kwartale roku ale się zobaczy :)

chyba najgorsze jest udokumentować 5 tys dochodu na fakturach;p

galan99    24

Żeby było udokumentowane sprzedasz że gospodarstwo ma dochód to ma by tak...                                                                                                                                                                   http://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/jak-udokumentowac-fakt-sprzedazy-artykulow-rolnych,30461.html

pisze ze w 3 kwartale roku ale się zobaczy :)

chyba najgorsze jest udokumentować 5 tys dochodu na fakturach;p

Ten program ma być w 3 kwartale tego roku ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)