Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    24

2300 euro będę miał ale to będzie miało znaczenie do programu RMG  KTO MA 1250 EURO MA MARNE SZANSE.

lolq1660    15

Witam niedaleko mnie jest ok. 80ha gruntów obsianych koniczyną na tzw. ekologię, pomyślałem że może jakoś dogadam się z gościem i mógłbym chociaż cześć porządnie uprawić i zbierać jako paszę dla zwierząt, wyszło że właścicielem jest jakiś "warszawiak" po małym śledztwie doszedłem do tego że ten Pan zmarł we wrześniu ubiegłego roku i moje pytanie brzmi: czy można coś zrobić z tą sprawą na moją korzyść (kupno,dzierżawa) mam tylko nr. działek i żadnych innych danych właściciela, bardzo proszę o jakąś poradę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Powiedzcie czy mam szanse się dostać niechce obliczać SO tylko co wy sądzicie mam 1000 euro na dopłatę bezpośrednią. Moje roczne zarobki to  9000 euro .

debrzyna    11

Tobie się nie chce wliczyć, a my to mamy zrobić za ciebie ,do tego nająć doradce na nasz koszt ,zrobić ci biznes plan i może jeszcze zawieść cie do banku po kasę

Nie przeginasz czasem ? 

zibi80    12

SO to podstawa jak bez tego ktoś ma Ci powiedzieć czy się łapiesz czy nie

Pachnie mi tu prowokacją znowu

Edytowano przez zibi80

Tobie się nie chce wliczyć, a my to mamy zrobić za ciebie ,do tego nająć doradce na nasz koszt ,zrobić ci biznes plan i może jeszcze zawieść cie do banku po kasę

Nie przeginasz czasem ? 

Debrzna ty się niewtrącań ja się tak pytam ludzi, którzy na temat RMG coś wiedzą a ty się nie znasz  na ten temat i piszesz głupoty pytam się tylko, tak jak by na to ktoś popatrzył i co sądzi.

Edytowano przez piotrek111111111

zibi80    12

Kolego jak spełniasz ogólne warunki, przynajmniej te, które są znane na dzisiaj i widzisz szansę na osiągnięcie conajmniej 10 tys E to nie ma sie co zastanawiać tylko trzeba próbować

adaammek    10

Witam niedaleko mnie jest ok. 80ha gruntów obsianych koniczyną na tzw. ekologię, pomyślałem że może jakoś dogadam się z gościem i mógłbym chociaż cześć porządnie uprawić i zbierać jako paszę dla zwierząt, wyszło że właścicielem jest jakiś "warszawiak" po małym śledztwie doszedłem do tego że ten Pan zmarł we wrześniu ubiegłego roku i moje pytanie brzmi: czy można coś zrobić z tą sprawą na moją korzyść (kupno,dzierżawa) mam tylko nr. działek i żadnych innych danych właściciela, bardzo proszę o jakąś poradę.

jak to koniczyna 

dzarjan8111    5

W starostwie po podaniu nr. działek podadzą ci obecnego właściciela. Przynajmniej mi podali bez problemu.

freetaxi    170

A mi kiedyś nie chcieli podać bo zasłonili się ustawą o ochronie danych osobowych :)

galan99    24

Czekamy jak do 15 marca  nie podadzą  żadnego rozporządzenia do programu RMG  to nie będzie naboru w czerwcu bo się nie wyrobią w terminach. Pierw konsultacja społeczna szkolenia . Sawicki coś kombinuje ?

janusz84    1

Musi ministerstwo coś podpierdoli_ ć, o ile dobrze pamiętam napoczątku miała być dopłata do byczków 140 € za sztuke teraz niecałe 70 €.

BenQ    0

Połączone

Witam ....obecnie jest takie coś jak dofinansowanie na małe gospodarstwo ....dostaje 60 tyś ..i musze zainwestować w gospodarstwo :D Mam pytanie ...czy mogę np ...kupić nowe opony do ciągnika ? Bo np ....rozrzutnik ....wòz asenizacyjny itp mogę ....ale jestem ciekawy tych opon :D

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

BenQ    0

Znaczy nie ...ja tylko ojciec :D no wiem ze to nie jest proste ....ale dostajesz 60 tys ....i czy mogę za to wymienić opony w ciągniku ...czy muszę w konkretną maszynę zainwestować ? ;) znamy zasady na jakiej podstawie dostaje się to dofinansowanie ....i wszystkie zasady spełniamy ...;)

Edytowano przez BenQ

maciejo360    27

Koledze chyba chodzi o to, że weźmie te "dofinansowanie" (w Twoich wypowiedziach brzmi to tak, że sam nie wiesz o co chodzi, tylko o czymś usłyszałeś), kupi komplet opon np. za 3 tyś zł do swojego U 330, pojedzie orać 5 ha, a reszta kasy pójdzie do kieszeni.

Jeśli nie powiesz o jakie dofinansowanie chodzi, to chyba nikt Ci nie pomoże.

BenQ    0

Maciejo360 ! Wiem o jakie dofinansowanie chodzi ! I nie do ursus c 330 bo nie posiadam ( nie wiesz jakie maszyny , nie wypowiadaj sie ! ) DO Reno 85-34 TX ! Reszta kasy do kieszeni ? Nie wiesz o tym że trzeba zainwestować całość pieniędzy ! ( Poza tym nie tylko opony ! ) ? Nikt cie nie prosił o wypowiadanie się ........

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)