karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎13 o 22:29, rudaziuta napisał:

Haha bolesne to 'kumanie' niestety. Próbowałam to wszystko na logikę brać ale widzę, że tu sie nie da i powoli odpadam :D za dużo pytań-za mało odpowiedzi, a na partyzanta stracic szansę na rok o ile w ogóle jakaś jeszcze będzie to trochę kwas.

Jaki masz plan to Ci POmogę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mąż brał program "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", to żona może się teraz starać o Restrukturyzację małych gospodarstw? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
Dnia 16.06.2018 o 08:37, TadzikC360 napisał:

witam czy można przeznaczyć pieniądze otrzymane z restrukturyzacji małych gospodarstw na zakup ziemi ?

Można, ja kupowałem. Ale musiałem napisać nr działki, klasę, położenie no i oczywiście cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z numerami działek to już tak daleko bym nie szedł. Chyba, że ktoś jest pewny tych zakupów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sobczakkatarzyna napisał:

Czy jeśli mąż brał program "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", to żona może się teraz starać o Restrukturyzację małych gospodarstw? 

Już się dowiedziałam, więc jakby kogoś jeszcze to interesowało, to owszem - może ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

jak pszenice waszych gospodarstwach będą jak na filmiku czy w 10 ton z 1 hektara .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

U mnie jęczmień jary jak na tym filmie, wielkich sprzedaży w tym roku w naszej księdze nie będzie za dużo, a teraz czytam a tu Krzychu J. nasz kochany minister odchodzi ze stanowiska :ph34r:

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Rozwijaj gospodarstwo brać kredyty po 100 lub nawet 200 tyś traktory maszyny nowe a tu taka sytuacja susza , ceny na maliny niema z Ukrainy  po 0.80 groszy sprowadzają , ASF , ziemniak tani i kuku nie będzie bo sucho , to są takie podstawowe uprawy , pastwiska wysychają koszta utrzymania bydła będą duże . A ty śpiący zwiał jak by co to on nic nie wie ale Polska gospodarka ma się k**wa dobrze gdzie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

jak myślicie warto składać wniosek na 1.4 ha ? nie mam gospodarki na siebie ale mam bydło (kilkanascie sztuk). nie mam też wykształcenia rolniczego. jestem ubezpieczony w krusie od wiosny i mam 26 lat a pieniądze chciałbym przeznaczyć na zakup ziemi i na coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
18 minut temu, Bercik92 napisał:

jak myślicie warto składać wniosek na 1.4 ha ? nie mam gospodarki na siebie ale mam bydło (kilkanascie sztuk). nie mam też wykształcenia rolniczego. jestem ubezpieczony w krusie od wiosny i mam 26 lat a pieniądze chciałbym przeznaczyć na zakup ziemi i na coś jeszcze

Jak masz pomysł na gospodarstwo to rób BP i działaj ,jak chcesz tylko trochę kasy udziobać bez celu to zastanów się czy warto się w to bawić i wiązać na 5-6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

jak myślicie warto składać wniosek na 1.4 ha ? nie mam gospodarki na siebie ale mam bydło (kilkanascie sztuk). nie mam też wykształcenia rolniczego. jestem ubezpieczony w krusie od wiosny i mam 26 lat a pieniądze chciałbym przeznaczyć na zakup ziemi i na coś jeszcze

Masz ubezpieczenie 2mce? Masz. Masz minimum 1ha? Masz. Wykształcenia w tym naborze nie biorą pod punktację. Kupno ziemi jest restrukturyzacją, jak dobrze obmyślisz nasadzenia i/lub zwierzynę i podbijesz sensownie wielkość ekonomiczną, którą utrzymasz przez 5lat od wypłaty 1raty premii...to ta premia jest właśnie dla Ciebie :)

@many12 plan jest podbić świat :D ale chwilowo póki co hektary z 0.9 do 3.3 :D dosadzić trochę sadu i kiwi bo poodpadało a na combo wielkości ekonomicznej będą krzewy ozdobne albo kwiaty- trwają dyskusje co nam lepiej rokuje na przyszłość :) i jakoś się dociuła..

Numer działki i miejscowość myślę, że będzie można zmienić w ramach korekty do wniosku, jeszcze teraz jak rolnik rolnikowi indywidualnemu nierówny ...

Nie chciało mi edytować więc nowy komentarz- nie doczytałam, że nie masz ziemi na siebie ale wydaje mi się, że do złożenia wniosku wystarczy dzierżawa 1ha, obyś finalnie stał się właścicielem (niekoniecznie tej) ziemi i wykazał wzrost wielkości ekonomicznej. A jak masz bydło to pisz z kimś umowę użyczenia budynku inwentarskiego chyba że masz takowe na własność. Przelicz ile Ci wychodzi wielkośco ekon. Z bydła i kombinuj z premii jak dokręcić resztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spokojnie da się zrobić docelowo ponad 10 tyś euro nawet na najmniejszych areałach. Troszkę wyobraźni i chęci :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Po jakim czasie po uzyskaniu tej premii mozna pracować poza gospodarstwem? Ubezpieczenie w Zus byloby obowiazkowe w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzisiaj składasz wniosek a jutro możesz już iść do pracy. Nie trzeba czekać na uzyskanie premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96
19 minut temu, freetaxi napisał:

Spokojnie da się zrobić docelowo ponad 10 tyś euro nawet na najmniejszych areałach. Troszkę wyobraźni i chęci :) 

Jak ten biznesplan dobrze zlicza SO to nam wychodzi ponad 20tys. ;) zastanawiają mnie te punkty kontrolne z ostatnich tabeli, da się coś z nich 'wywróżyć'? 

Mamy teraz dzierżawę żeby dobić do ponad 1ha ale ona jest na gębę i dopłaty więc w docelowym jej nie będzie. Musimy miec na nią jakąkolwiek umowę nawet jeśli jest krótkoterminowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
21 godzin temu, freetaxi napisał:

Z numerami działek to już tak daleko bym nie szedł. Chyba, że ktoś jest pewny tych zakupów. 

Miałem korektę bo nie było właśnie numeru działki w biznesplanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co oddział to obyczaj. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Przy mlodym rolniku chyba przez rok czasu nie mozna bylo pracowac. Dlatego pytam jak jest w tym programie. Oraz pytanie do tych co juz wzięli. Czy te wszystkie wymogi sa zyciowe i do zrealizowania jak uproszczona ksiegowosc, plan nawozowy itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwszą ratę wypłacają na wniosek więc nikt jeszcze być może nie realizuje założeń punktowych. Wszystko wyjdzie na etapie drugiej płatności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Długo nie zaglądałem na forum,ale już ostatnie pieniadze z dotacji oprocentowałem w sklepie więc zaglądam-3 kontrola ,sprawdzali naklejki na zakupionych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozumiem, że jesteś po wypłacie drugiej raty premii ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Beniu trzecia kontrola? Ja też kasę już wydałem, mam faktury na wszystko ale jeszcze nie przymierzałem się do wniosku o drugą ratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Składać o 2 ratę będą mieli co kontrolować bo kasy na rolnictwo mało coś muszą kontrolować i karać , ja nie złoże wcześniej tylko w 3 roku .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

 

 

Brawo dla kandydata na nowego ministra rolnictwa. Korzystałem z literatury tego Pana w swojej pracy dyplomowej na temat " Absorpcja funduszy junijnych w rolnictwie" - dość tego flegmatyka bez jaj Jurgiela?

NjEzMjk1JwNqNWJcXwU2XndDYg5FRj4DKB1jGgcedlh3Tn1fXgd_R3ZIe1hdBX5bfFUnCwUcJRg_Az4QH14oRyQIKQsFXjkZLhNjABtW[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj