Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    170

Nie jestem pewny ale bodajże od 2007 roku ODR-y wprowadziły usługi płatne. Wcześniej czy to wnioski o dopłaty, niskotowarówki czy w ramach innych działań robili za darmo. Więc nie ma się co dziwić jak oprócz Waszych ojców było tam jeszcze kilkanaście innych chętnych. Taki doradca (pracownik ODR) miał stałą pensję i nie zależało mu na tym czy zrobi 3,5 czy 50 wniosków. Prywatne podmioty, które dopiero startowały zapewne inaczej potraktowałyby ewentualne źródło zarobku.

mesi    6

a to będzie tylko w tym roku czy w w następnych  latach też 

Wiadomość z agroFakt.pl

Krassus    95

Kto wpłaci mi na konto 100 złotych to podpowiem gdzie szukać informacji o dacie naboru i warunkach jakie trzeba spełnić. Pewne info.

soltys48    344

czy Ty się przypadkiem z chu....na łby nie pozamieniałeś????oczywście bez obrazy............. :D  :D :D  :D  :D  

zibi80    12

Kto wpłaci mi na konto 100 złotych to podpowiem gdzie szukać informacji o dacie naboru i warunkach jakie trzeba spełnić. Pewne info.

Z taki podejściem to cytując klasyka: "sp...  dziadu". Jest tu masę osób co bezinteresownie się udzielają choć nie muszą, a ty chcesz kasę za coś co za chwilę będzie podane do publicznej informacji. Nawet gdyby twoje informacje się potwierdziły to w tej chwili nikomu nic one nie dadzą.

krzysztofk9    6

To skrajne dziadostwo, wiesz mi że nikt nic nie wie konkretnego poza tym że bedzie to raczej druga połowa roku i to wszystko.

Z rzeczy które przewijają się na tym forum to ewentualnie bezpiecznie mozna zaktualizować informację o wyliczaniu Standardowej Nadwyżki gdzie często wskazujesię tabele SO2007, zas z pewnością będzie aktualna tabela SO 2010 jako średnia z ostatniego PROW, do znalezienia na stronie FADN.

Krassus    95

Psujecie mi biznes. Jak czytam, że ludzie są naiwni i w każdą plotkę wierzą to dlaczego nie zarobić na nich.

Roxer    16

Psujecie mi biznes. Jak czytam, że ludzie są naiwni i w każdą plotkę wierzą to dlaczego nie zarobić na nich.

Ahahahahaha, nawet znajdą się tacy co kwestionują i podważają że za tą stówę to oni na pewno nie dostaną 100%-owej informacji!

PS.

Tak bardzo jest niektórym ciężko wytrzymać do ujawnienia PEWNYCH informacji? Po co to wszystko wypisywać? Hot ploty o tym że mój znajomy mówił to, a znajomy znajomego który pracuje w agencji mówił siamto. Czy te kilkaset postów (ostatnie strony tematu) które nie wynikają z oficjalnego PROWU coś zmieniły? Cokolwiek? 

Życzę duużo cierpliwości  ;)

Lesssiu007    155

znowu mamią jakimiś programami lepiej ceny minimalne by wprowadzili i nie trzeba było by żebrać o kase tylko każdego było by stać ile wyprodukujesz tyle masz. A nie pisz o pomoc bo tak to nie stać jak świnie po 3,5 mleko za darmo owoce warzywa ;/ a później łażą i sprawdzaja i rządzą sie jak u siebie. 

zaq1987    24

Dziś w agrobiznesie Sawicki mówił o 2 kwartale dla "priorytetowych" działań (MGR, MR, RMG) na konkrety trzeba czekać do ogłoszenia harmonogramu. Ktoś wcześniej wspominał, że może to być we wtorek.

zaq1987    24

:unsure:  :unsure:

Przy próbie tłumaczenia, Google Translator się zawiesił...

galan99    24

Małe Gospodarstwa co nie przekraczają ,3 ha to dostaną tylko 110 E dopłat do 1 hektara  upraw polowych ,są w gorszej sytuacji  obieganie się o program Restrukturyzacja małych gospodarstw.

Adas164    0

Witam

Jestem zainteresowany programem , obecnie mam ok 8 ha ,uprawiam na nich zboże i nie mam bydła.Jak by mi się udało skorzystać z programu chciałbym kupić ziemię około 3 ha.

Chciałbym je przekształcić tą ziemie   ok 5-6 ha na sady wtedy wartość wzrośnie do wymaganych powyżej 10 tys So. Ale  mam  kilka znaków zapytania -

- Ziemię która bym chciał kupić jest dosyć mocno zachwaszczona i rosną tam porzeczki zaniedbane, i wyprowadzenie tej ziemi by mi zajeło około 2 lata i tu moje pytanie,

jak Agencja by liczyła wzrost sumy SO  od kupna czy od posadzenia drzew owocowych ?

-Ile może kosztować taki biznes plan na zakup ziemi na modernizację  małych gospodarstw ?

-Gdzie będzie trzeba składać wnioski w oddziałach regionalnych :?

- Po jakim czasie będzie dawana II transza pieniędzy ? tak wiem że jak spełnimy biznes plan ale to jaki czas 1 rok czy 5 lat na to mamy :? czy to zależy jak w biznes planie napiszemy :?

Jak będę mieć pytania ,wątpliwości napisze :)

pozdrawiam

majkel207    18

kolego wiesz jak jest koszt posadzenia 5-6h sadu? bo ja wiem bez nawodnienia to będzie koło 60 tys zł po tegorocznych niskich cenach drzewek i innych materiałów

startowe SO to będzie z przed kupna skoro za pieniądze z restrukturyzacji chcesz kupić ziemię

biznesplan to zależy kto będzie go robił :)

po za tym poczekaj kolego na przepisy krajowe, trochę wymagań na pewno będzie żeby dostać tą restrukturyzacje, więc nie ma się co nastawiać, że się ją  dostanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)